Arvo Pärdi Keskuse uue hoone kinnistu detailplaneering sai heakskiidu

Keila Vallavalitsus võttis täna vastu Laulasmaa külas asuva Kellasalu kinnistu ja selle naabermaaüksuste detailplaneeringu, mis võimaldab edasi liikuda Arvo Pärdi Keskuse uue hoone rajamistöödega, et see avada 2018. aastal.

„Arvo Pärdi Keskuse puhul on tegemist Eestile olulise ning samas rahvusvaheliselt tähtsa muusika- ja teaduskeskuse rajamisega, seetõttu valmistab tavaliselt pikka aega kestva planeeringuprotsessi lõppfaasi jõudmine meile tõelist heameelt,“ ütles Keila vallavanem Jaan Alver.

„Kui projekteerimistööde lõppedes on järgmisel aastal võimalik alustada keskuse ehitusega, siis peaks see valmima Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 2018. aastal – seegi oleks omamoodi sümboolne sündmus.“ Jaan Alveri sõnul säilib uue hoone ümber looduskeskkond koos olulise osa kõrghaljastusega.

Keskuse rajamise projektijuht Aivar Mäe ütles, et Arvo Pärdi Keskus tegutseb praegu kahes väikeses majas, mis pole algselt arhiivi jaoks loodud. Kavandatav uus keskus koondab endas mitmesuguseid Arvo Pärdi loominguga seotud tegevusi, olles eelkõige aga uurimis- ja õppekeskkond, mille südameks jääb arhiiv.

„Laulasmaa ja Kellasalu on Arvo Pärdi perekonnale väga oluliseks kohaks, kuna siinne ümbritsev loodus toetab igati keskuse eesmärki ja eripära. Keskuse uus maja peab sobituma kohaliku looduskeskkonnaga ning vastama ühtlasi sisutegevuseks vajalikele tingimustele,“ märkis Aivar Mäe.

Detailplaneeringu ala pindalaga ca 6,2 ha paikneb Laulasmaa külas Keila valla põhjaosas Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna tee läheduses ning Laulasmaa-Lohusalu tee ääres, millest ca 380 meetri kaugusele jääb Lahepere laht.

Planeeritav maa-ala on kaetud männimetsaga. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on kaasaegse väljapaistva ja esindusliku arhitektuuriga Arvo Pärdi Keskuse hoonetele ehituskrundi moodustamine ja ehitusõiguste määramine, avalikus kasutuses olevale teele liiklusmaa krundi moodustamine ning juurdepääsuteede ja parkimise lahendamine.

Arvo Pärdi Keskuse uue hoone lahenduse leidmiseks kuulutati 2013. aasta lõpus välja arhitektuurivõistluse, mille võitis Hispaania arhitektuuribüroo Nieto Sobejano Arquitectos. Praegu on käimas projekteerimine, mis kestab 2015. aasta lõpuni. Ehitustöödega on kavas alustada 2016. aastal, et jõuda 2017. aasta sügisel maja sisustamiseni. Keskuse uus maja on kavas avada aastal 2018. Arvo Pärdi Keskuse südameks on ja jääb ka edaspidi helilooja arhiiv. Samas võimaldab uus hoone olulisel määral laiendada keskuse tegevust, näiteks teha koostööd uurijatega, viia läbi haridusprogramme, korraldada näituseid, muusika- ja filmiõhtuid.

Ohtlike puuokste kärpimine on kinnistu omaniku kohustus

29.06.2015

alt

Toila spaahotell kattis 9-kordse paneelmaja päikesepaneelidega

30.06.2015

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Eesti Meedia uue maja kõrgus käes

4

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

5

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

6

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

Toimetaja valik

alt

Uute korterite kallinemine on viinud ostjad tagasi järelturule

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk