Efteni uus fond plaanib esimesi investeeringuid 40 miljoni ulatuses

Alternatiivse investeerimisfondi Eften Real Estate Fund III AS, mille aktsiaid saab märkida reedeni, plaanib kahte esimest investeeringut, kokku suurusjärgus üle 40 miljoni euro, väljaspoole Eestit.

"Me oleme eellepinguid sõlmimas," ütles fondijuht Viljar Arakas BNS-ile. Tema sõnul on need kaks valmis arendatud, rahavoogu tootvat objekti, väljaspool Eestit. "Mõlema tehingu hind on üle 20 miljoni euro."

"Kui me kapitali suudame kokku tõsta, siis järgmised sammud on tehniline, juriidiline ja finantsiline DD [due diligence; ostueelne analüüs], peale mida võiks siis paari kuu jooksul need varad ka ära osta," rääkis Arakas.

Kas kõik fondi pakutavad aktsiad mahus 36 miljonit eurot reedeks ära märgitaks on Araka sõnul veel ebaselge. "Eks suvine aeg on üks asi, Kreeka sündmused on ka. Aga meie eesmärk ei ole täna saada 36 või 40 miljonit, vaid täita ära minimaalne maht, et saada minema. Eks see selgubki sellel nädalal."

Eften Real Estate Fund III AS kuulutas välja aktsiate avaliku pakkumise, minimaalse investeerimismahuga 10 000 eurot ühe investori kohta, 15. juunil. Märkimisperiood kestab reedeni. Fond plaanib lisaks Eften Capitali partnerite poolsele alginvesteeringule mahus 3,3 miljonit eurot kokku kaasata 6,5-36 miljonit eurot aktsiakapitali, mis investeeritakse rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse Balti riikides.

Vastavalt finantsinspektsiooni poolt kinnitatud fondi prospektile võib fond kasutada laenuvõimendust kuni 65 protsenti kinnisvarainvesteeringu väärtusest. Tegemist on esimese fondiga, mis teeb jaeinvestoritele kättesaadavaks investeeringu suuremahulistesse ärikinnisvaraprojektidesse.

Finantsinspektsioon kinnitas Eften Real Estate Fund III AS põhikirja 4. juunil 2015. Tegemist on 10-aastase tähtajalise fondiga, millest kolm aastat on investeerimisperiood ning seitse aastat hoidmiseks ja väljumiseks. Eften Real Estate Fund III AS on plaanis peale investeerimisperioodi lõppemist noteerida Balti börsil, mille tulemusel muutub fond tähtajatuks.

Eften Real Estate Fund III AS on fondivalitseja Eften Capitali poolt 2015. aastal asutatud Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriv alternatiivne kinnisvarafond, mis juhindub oportunistlikust ja väärtust lisavast investeerimisstrateegiast. Eften Capital AS on 2008. aastal asutatud varavalitsemise ettevõte, mis tegeleb peamiselt ärikinnisvarafondide ja portfellide valitsemisega. Eften Capital AS omab alternatiivse fondivalitseja litsentsi ning kuulub Finantsinspektsiooni järelevalve alla. Eften Capitali grupi ettevõtete valitsemise alla kuulub kokku 41 ärihoonet Eestis ja Lätis, milles tegutseb üle 500 üürniku ning mille kogu turuväärtus on 320 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Pirita spordikeskuse 560 000 eurot maksev tunnel saab nurgakivi

29.06.2015

alt

Mustamäele kerkib uus kirik

29.06.2015

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaraekspertide hinnangul jäävad korterite hinnad püsima

2

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

3

Viimsis valmib Eesti esimene sviitidega eakatekodu

4

Võtame kodu uusarendusse! Või siis ikkagi mitte?

5

Tartu DUO Loftid pidasid sarikapidu

6

Tagashoidlik loto mängimine kodulaenu ei välista

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla