Puidu osakaal püsib elamuehituses endiselt kõrgel

2014. aastal väljastati hoonete ehituseks 2619 ehitusluba, mis on ligi kaks korda vähem kui aasta varem. Väljastatud lubade vähenemine on toimunud kõikide hoonetüüpide võrdluses, väikseima kukkumise on teinud aga puitkonstruktsioonil ehitatud hooned.

Elamute ehituseks väljastati möödunud aastal kokku 1451 ehitusluba, millest 748 on mõeldud puithoonete ning 703 muu kandekonstruktsiooniga hoonete ehituseks. Puitmajades valmib kokku 140 000 ruutmeetrit elupinda, mis moodustab kogu Eesti elamuehituse mahtudest 28,3% ehk peaaegu kolmandiku.

Kui üldine Eesti ehitussektor on selges languses, siis protsentuaalselt on puidu osakaal kõikide hoonetüüpide võrdluses tõusnud. Koduturg on aktiivne ka praegu Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige, Ritsu AS tegevjuht Elari Kivisoo kinnitab, et koduturg on ka neile tootjana väga oluline: “Möödunud aastal moodustas Eesti turg meie käibest ligi kolmandiku. See on meie jaoks väga positiivne näitaja”.Ka statistika näitab, et kui 2013. aastal oli puitmajade osakaal Eesti elamuehituses ruutmeetri arvestuses 24 protsenti, siis praegu see tõuseb. “Ligi kolmandik elupindadest on juba puitmajas,” täiendab Kivisoo, kelle sõnul on koduturg nende jaoks aktiivne ka 2015. aasta esimeses pooles.

AS Ritsu toodab Eestisse käesoleval aastal tõenäoliselt rohkem maju kui eelmisel aastal. Arendaja ja eraklient on teadlikud Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil toob olulisena välja stabiilsuse kahe või enama korteriga puitelamute ehituses. “Meie jaoks on hea signaal, et selles segmendis ei ole näitajad vähenenud. Hooneid on küll vähe ja mahud väiksed, kuid netopinna arvestuses siiski kasvanud 11 tuhandelt ruutmeetrilt 16 tuhandele”. Kivili sõnul näitab see, et kohalik arendaja ja puitmajatootja teevad jätkuvalt head koostööd. Statistikast selgub ka see, et kõige sagedamini kasutatakse puitmaterjali jätkuvalt ühele leibkonnale mõeldud elumaja ehituses. Kokku väljastati eelmisel aastal puidust üksikelamutele 705 ehitusluba suletud netopinna arvestusega 124 000 ruutmeetrit. Puidust eramud moodustavad kogu eramuehituse mahtudest seega enam kui poole, täpsemalt 53,8 protsenti. Keskmine puiteramu suurus on 171 ruutmeetrit.

Üüritulu aktiivne deklareerimine hindu ei tõsta

29.05.2015

alt

Ülemiste keskus hinnati Baltikumi parimaks kinnisvaraobjektiks

29.05.2015

Kõige populaarsemad

1

Tallinna kinnisvaratehingute arv langes mullu esimest korda 10 aasta jooksul

2

Riigi Kinnisvara AS paneb tänavu müüki ligi 300 objekti

3

Klõps! Karu on teki all

4

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

5

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

6

Kinnisvarafirma Colonna investorid ostsid Lõkke 4 büroohoone

Toimetaja valik

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe

alt

Maaüksuste piiride korrastamine muutub maaomanikele lihtsamaks