Pärnu toetab kesklinna kai planeeringu muutmist

Pärnu linnavalitsus toetab AS-i Pärnu Sadam plaane linna kruiisiturismi arendamisel ja pöördub kesklinna kai kehtiva planeeringu osalise tühistamise ettepanekuga, mis võimaldaks jätkata kai ehitustöödega, peagi ka volikogu poole.

"Kruiisinduse osas on linnal väga hea meel, kui see teoks saab. Sellest on aastaid räägitud ja on erinevad põhjused, miks see realiseerunud ei ole. Üks põhjus on see, et kesklinna kai on korrast ära, aga Transcom on lubanud, et teeb sellel suvel kai korda," ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius BNS-ile.

Linnapea sõnul tuleb kesklinna kai punnsein praegusest planeeringualast väljapoole. "Kuna nüüd dimensioonid sellel kail veidi muutuvad, aga planeering seda ei luba, siis läheme volikokku ja tahame seal kai praeguse planeeringu osaliselt tühistada ja anda projekteerimistingimustega võimaluse saada ehitusluba, mis võimaldaks ettevõtjal kaid rajama hakata," märkis Kosenkranius.

"Siis on vajalik jõe süvendamine. Praegu on süvis seitse meetrit, aga sadam tahab seda nüüd sügavamaks teha, et laevad siia sõita saaksid," märkis ta.

"Kui see kõik tehtud saab, siis linnal on muidugi see huvi, oleme rääkinud ka sadamaga sellest, et kuidas saab linn selles osas toetada, et pakkuda kruiisituristidele päeval programmi. Korraga tuleb võib-olla 1000 turisti laevalt maha ja et linna vaatamisväärsustega oleks võimalik tutvuda ja need oleks turistide jaoks avatud, siis sellest oleme ka nendega rääkinud," ütles linnapea.

AS Pärnu Sadam kavandab kesklinna kai rekonstrueerimist ja loodab ehitustöödega alustada juba juunis, kai uuendamise eesmärgiks on luua tingimused kruiisilaevade vastuvõtmiseks.

"Hetkel oleme oma plaanides mõõdukalt ajast maas, kuid momendil võin öelda, et sellise 80-protsendilise kindlusega hakkame sellel kevadel kesklinna kai ehitustöödega peale," ütles AS-i Pärnu Sadam nõukogu liige Kaspar Kokk eelmisel nädalal BNS-ile.

"Momendil sõltub see linnavalitsusest, meil on finantseerimise pool tagatud ja meil on olemas ehitaja, kellega oleme läbirääkimistes. Kui saame kindluse, et linnavalitsuse poolelt liiguvad asjad mõistlikus tempos, siis järgmine nädal anname sulundseina tellimuse sisse ja enne jaanipäeva peaks tööd peale hakkama," lisas Kokk.

Koka sõnul saab projekti amelikult kinnitada siis, kui Pärnu linnavolikogu tühistab osaliselt kehtiva planeeringu.

AS Pärnu Sadam kuulub AS-ile Transcom ja AS-ile A & O.

Allikas: BNS

Elukondliku kinnisvara hinnaootustele tuleks pidurit tõmmata

18.05.2015

alt
alt

Kopli liinide müügil lükkus lõplike pakkumiste esitamine augustisse

18.05.2015

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Eesti Meedia uue maja kõrgus käes

4

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

5

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

6

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

Toimetaja valik

alt

Uute korterite kallinemine on viinud ostjad tagasi järelturule

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk