Kinnisvaraostja ei pea uue kinnisvara soetamiseks oma praegust kodu müüma

Euro Kinnisvarateenused viis hiljuti Tallinnas toimunud messil „Interjöör 2015“ läbi küsitluse, mille eesmärgiks oli uurida, millised on eestimaalaste plaanid kinnisvara ostmisel ja millise kinnisvarasegmendi vastu tuntakse huvi kõige rohkem.

„Otsustasime kasutada head võimalust ja küsitleda oma potentsiaalseid kliente silmast silma, rääkis Euro Kinnisvarateenused juhatuse liige ja kutseline kinnisvaramaakler Daniel-Aleksander Chasan, kelle sõnul oli enamik vastajaid pärit Harjumaalt.

Küsimusest, kas inimestel on eelnev kogemus kinnisvaratehingutest selgus, et kolmveerandil vastanuist oli varasem kogemus seoses kinnisvara omandamisega.

Ligi üheksakümmend protsenti vastasid, et plaanivad tulevikus kinnisvara soetada ning neist omakorda  suurem osa kinnitas, et nad ei pea uue kinnisvara ostmiseks oma praegust kodu müüma.

„Siinkohal peab kindlasti märkima, et vastanutest osa olid noored, kes alles soetavad esimest kodu ja seega ei oma ka olemasolevat vara, mida müüa,“ kommenteeris Daniel-Aleksander Chasan.

Pooled küsitluses osalenud kinnitasid, et soovivad osta uue kodu lähemal ajal, aastase perioodi jooksul. Teised planeerisid ostu kaugemasse tulevikku.

Vastajad jagunesid peaaegu pooleks elupinna eelistuste osas, pooled soovisid tulevikus elada eramus või maamajas, teised korteris ning rida- või paarismajas.

Muutunud on ka ootused krundi suurusele. Kui varasemalt sooviti suuremaid kinnistuid, siis nüüd on enim soovitud kinnistu keskmine suurus 1000 ruutmeetrit.

Korterite soovitud suuruseks nimetati 50- kuni 100 ruutmeetrit. Rida- ja paarismaja keskmiseks suuruseks nähti 100 ruutmeetrit. Eramuid ja maamaju sooviti laiemas suuruse skaalas nagu 100-200 ruutmeetrit.

„Summad, mida inimesed on nõus kinnisvarale kulutama, algasid vastajate seas viiekümnest tuhandest ja lõppesid kahesaja tuhande euro juures,“ ütles Chasan.

Küsitlusega kogutud info andis korraliku ülevaate, millised ootused, vajadused ja võimalused on inimestel seoses uue kodu soetamisega. Kinnisvarafirmale annavad küsitlustulemused häid suuniseid, mida klientidele oleks tulevikus otstarbekas pakkuda.

Kõige tähtsam järeldus kinnisvarahuvilistega otsesuhtlusest on see, et kinnisvarasse investeerimist peetakse oluliseks ja tänast kinnisvaraturgu peetakse stabiilseks. Jätkuvalt püsib trend elamistingimuste parandamiseks saada pigem kinnisvaraomanikuks kui olla üürnik. Seejuures lähtutakse asukoha valikul ja elamispinna ning krundi suuruse osas valdavalt praktilistest kaalutlustest.

Maa-ametil on valminud maakatastri statistika teenus

11.05.2015

alt

Kinnisvaratehingute aktiivsus püsib kriisijärgse aja kõrgeimal tasemel

12.05.2015

Kõige populaarsemad

1

Üllatus: Suurim korterivarguse oht Tallinnas ei varitsegi Lasnamäel

2

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

3

Eluasemelaenude nõudlus on kõrge

4

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

5

Pealinnaga piirnevas Saku vallas jäi korterite hinnatõus seisma

6

Eksperdid: hindade kasv kinnisvaraturul jätkub ka sel aastal

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!