Hooletu lõkkepõletamine süütas naabri hooned ja laeva

Tartumaal Ülenurme vallas süttis lõkkest nelja hektari ulatuses kulu ning põleng levis naabri töökojale, viljakuivatile ning ohustas elumaja. Hooletu lõkkepõletaja suhtes alustatakse väärteomenetlust, mis võib lõppeda kuni 1200 euro suuruse trahviga.

16. märtsil kell 14.04 teatati, et Tartumaal Ülenurme vallas Uhti külas on lõkketuli kontrolli alt väljunud ja süüdanud kulu ning kõrvalhooned. Päästjate saabumise ajal põles vana viljakuivati ning pideva kasutuseta puutöökoda lahtise leegiga. Tuli oli üle käinud ka vanast saekaatriplatsist ning õuel seisvast 10 meetri pikkusest laevast.

Tartu päästjad, keda abistasid Kambja vabatahtlikud, hoidsid ära tule leviku elumajale, kus elasid voodihaiged eakad inimesed. Neljale hektarile ulatunud tulekahju kustutustööd lõpetasid vabatahtlikud päästjad pärast kella viit. Kohal käinud menetlusinspektor selgitas, et tulekahju sai alguse kannatanute naabri lõkkest, mille põletamisel ei olnud täidetud tuleohutusnõuded ja mida ei olnud korralikult valvatud. Süüdlase suhtes algatatakse väärteomenetlus.

Tuleohutusnõuete rikkumise eest, kui sellega kaasneb tulekahju või selle oht, näeb seadus ette karistusena rahatrahvi kuni 300 trahviühiku ehk  kuni 1200 eurot.

Enamus hävitavatest ja ohtlikest kulutulekahjudest saab alguse hooletust või tahtlikust inimtegevusest. Kulupõlengud teevad kahju keskkonnale ja elusloodusele ning põlengutes satub ohtu inimeste vara. Kulupõlengutes on eelnevatel aastatel hukkunud ka inimesi.

Päästekeskuse menetlusinspektorid karistavad kulupõlenguid põhjustanud lõkkepõletajaid väärteomenetluse korras, mis võib kaasa tuua suure rahalise trahvi. Lõkke põletamisel tuleb arvestada nii tuule suuna kui tugevusega, lõkkease peab olema piiratud mittepõleva pinnase või materjaliga ja käepärast peavad olema esmased tulekustutusvahendid, et tuli kaugemale ei leviks. Täpsemaid lõkketegemise juhtnööre saab küsida päästeala infotelefonilt, helistades numbrile 1524.

Uus Maa alustas Mustamäel uute büroopindade pakkumist‏

16.03.2015

alt

Seli Tartu hotelli ehitus paisus lubatust suuremaks

17.03.2015

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Osta kinnisvara raudtee lähedale

3

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

4

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

5

Sundvalduse panek võib viia valla ja advokaat Leon Glikmani kohtusse

6

RKAS otsib Patarei merekindluse müügipartneriks kinnisvarafirmat

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid