Ülemiste Citys peeti linnaku kõrgeima, 45 meetrise büroohoone sarikapidu

Ülemiste Citys peeti eile piirkonna kõrgeima büroohoone sarikapidu. Sarikapärg võeti 45 meetri kõrguselt alla tõstukiga.

Uus 13-korruseline büroohoone valmib selle aasta augustis ning linnaku traditsioone järgides hakkab maja kandma ühe Eesti innovaatori – antud juhul optiku, leiutaja ja rahvusvaheliselt tuntud Schmidti teleskoobi looja Bernhard Schmidti nime.

„Lahe ja hästi läbi mõeldud keskkond on kindlasti tugevaks ajendiks, miks nii paljud innovaatilised ettevõtted on otsustanud Ülemiste Citysse tulla,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Hiljuti on mitu rahvusvahelist ja märkimisväärse kasvupotentsiaaliga ettevõtet andnud teada, et nad kaaluvad oma tegevuse üle toomist Ülemiste Citysse. See on märk, et oleme oma arendustegevusega täkkesse pannud ning suudame väga edukalt konkureerida lähedal asuvate suurlinnade Helsingi, Vilniuse ja Riia sarnaste keskustega.“

Gert Jostovi sõnul on uus büroohoone hea näide sellest, et kasutades ehitusel võimalikult uusi tehnoloogiaid, on samas võimalik ka keskkonda säästa. „Lõõtsa tn 5 kerkiv hoone taotleb kõrgeimat ehitistele keskkonnasäästlikkuse ja säästlike tehnoloogiate kasutamise eest välja antavat LEED kuldtaseme sertifikaati, mida on Eestis antud vaid üksikutele hoonetele. Näiteks paigutatakse maja lõunaküljele päikesepaneelid, mis katavad ära osa hoone energiavajadusest. Ülejäänud fassaadi hakkab katma kaasaegne digimuster, mis teeb sellest ühe silmapaistvama hoone Ülemiste City linnakus.“

„Nordeconil on hea meel teha koostööd professionaalse tellijaga, kes tõepoolest teab täpselt, mida ta tahab ning on kogu projekti põhjalikult läbi mõelnud,“ sõnas Nordecon ASi nõukogu esimees Jaano Vink. „Lõõtsa tn 5 oma taotletava LEED Gold sertifikaadiga on uueks teetähiseks kvaliteetsete ärihoonete ehituses Eestis ja saab kindlasti olema heaks eeskujuks paljudele.“ Sarikapeol tehti pidulikult teatavaks, et Lõõtsa tn 5 asuv hoone hakkab kandma Eesti päritolu ja 20nda sajandi ühe silmapaistvaima optiku, astronoomi ja leiutaja Bernhard Schmidti (1879-1935) nime. 1930. aastal konstrueeritud Schmidti teleskoopi teab ka kaasaajal iga astronoom. Harukordselt originaalse leiutisena vapustas see toona kogu maailma optikuid, kuna seadeldis võimaldab suurtelt taeva-aladelt saada veatuid pilte. Tänini peetakse seda meie ajastu üheks silmapaistvamaks instrumentaalse optika saavutuseks. Schmidti auks on nimetatud ka väikeplaneet „1743 Schmidt”. Tema elukäigust inspireerituna kirjutas Jaan Kross romaani „Vastutuulelaev“. Aadressil Lõõtsa tn 5 kerkivas büroohoones on suletud netopindala ligikaudu 11 000 ruutmeetrit.

Mullu peatus majutusettevõtetes üle kolme miljoni turisti

12.02.2015

alt
alt

Kinnisvaratehingute arv prantsatas alla

12.02.2015

Kõige populaarsemad

1

Kriis toob uute kortermajade projektidesse muudatused

2

Kas poolikud arendused muutuvad tondilossideks?

3

Pro Kapitali kahjum süvenes esimeses kvartalis 4 miljonini

4

Mainor Ülemiste kinnitas mulluseks puhaskasumiks 12,1 miljonit eurot

5

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

6

I kvartalis maksis haritava maa hektar 3500 eurot

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras