Aastaajad ja kinnisvaraturg

Küsimusele, millisel aastaajal on kõige mõistlikum kodu müüa või hoopiski osta, oskab teile kasumlikuima ning realistlikuima vastuse anda kohalik professionaalne kinnisvaramaakler.

 Tema tunneb piirkonna kinnisvaraturgu ning mõistab müügipsühholoogiat. Iga kodu omanik, oma müügipõhjuste ning -ootustega, on eripärane. Samamoodi on eriline iga ostja. Seetõttu tuleb arvestada elukondliku kinnisvara müügi ja ostu juures ka kõige väiksemate pisiasjadega.

Millal siis müüa või osta kinnisvara?

Üldjoontes võib välja tuua järgmised tähelepanekud:

Kevadel on soodne aeg müüa suvilaid, looduslikult kaunites paikades asuvaid maakodusid, talusid. Tärkav loodus ärgitab inimesi unistama oma murulapist, õunapuust või vulisevast veest linnulaulu saatel. Ostjatel tuleb kevadisel ajal arvestada, et soetades suvekodu just siis, on võimalik, et maksate ostetava kinnisvara eest turuhinnast pisut kõrgemat hind, kuid see eest on valikuvõimalus oluliselt mitmekesisem kui sügis-talvisel perioodil.

Suvi on eriliselt sobiv aeg elukoha vahetamiseks lastega peredele. Lapsed puhkavad lasteaiast või koolist ning vanemad tööst. Ideaalne aeg kolimiseks. Pole tarvis selga tõmmata paksu vammust ega tanksaapaid. Lasteaia ning kooli vahetus on emotsionaalselt kergem. Kevad-suvisel ajal on elupindade vahetus täies hoos. Aeg on soodne müümiseks ning mugav ostmiseks. Müüjad saavad küsida hinda, mida ihkavad, loomulikult mõistlikkuse piires. Ostjatel on laiem valik ning soojades ilmastikuoludes kohanetakse hõlpsamini uue elukorraldusega. Pole tarvis mõelda ahju kütmise või küttearvete peale. NB! Eramaja müüjatel avaneb võimalus presenteerida oma uhket l lilleaeda või esitleda mehist grillnurka. Vähetõenäoline, et ostja külmaks jääb.  

Hilissuvi-sügis, mis tavapäraselt on rahulik aeg kinnisvaraturul, toob rohkelt sagimist piirkondadesse, kus asuvad kutse-, kõrg-, või ülikoolid. Tänavad täituvad õpilastega ja õpetajatega. Otsitakse üüripindu ning võimalusel soetatakse väiksem korter kooliaastateks. Hilissuvi on parim aeg oma seisev väike korter, majaosa või tühi tuba välja üürida ning pakkuda abi hädas õpilastele, seejuures lastes oma kukrul täituda. Võidavad mõlemad pooled. Samuti tasub meeles pidada, et investor ostab kinnisvara aastaajast sõltumata, ka muidu rahulikul perioodil.

Talvel, tuleb üllatuslikult tõdeda, kinnisvaraturg ei seisa. Talve iseloomustavad tungivatest või vähem hädapärastest vajadustest tingitud elupindade tehingud. Päranduseks saadud varade realiseerimine, laenu saamisvõimaluste avanemine või töökoha vahetusest tingitud elukoha muutumine, ei pruugi oodata järgmist aastaaega. Ka teadlik maja ehitaja ostab talve hakul krundi, et varakevadel ehitusega algust teha.

Õige aeg alustada oma kinnisvara müüki sõltub otseselt müügipõhjustest. Nende väljaselgitamisel ning müügistrateegia välja mõtlemisel on äärmiselt tänuväärseteks abilisteks valdkonda tundvad kinnisvaramaaklerid.

Ostmiseks õige aja leidmine, võib lähtuvalt vajadustest, võimalustest ning soovidest olla raskemgi. Siin võib pädevast nõustajast kasvada ajaga tohutu kasu, paraku sedasorti nõustamist kasutatakse võrreldes müüginõustamisega kahetsetavasti vähem.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et sõltumata aastaajast on võimalik kasutoovalt kinnisvara müüa või osta. Tuleb vaid kasutada head müügi- või ostustrateegiat.

500-eurone värskendusremont kergitas korteri hinda 4000 eurot

06.02.2015

alt
alt

East Capital sõlmis kokkuleppe Mustamäe Keskuse ostmiseks

09.02.2015

Kõige populaarsemad

1

Maikuu üllatas Tallinna korterite hinnakasvuga

2

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas mais aastaga 9,1 protsenti

3

Mida jälgida elamukrundi valikul?

4

Lastega perede ühisjooneks on oma kodu ja palju ruumi

5

Kinnisvara müük võib jääda registreerimata tehnosüsteemide taha

6

Tallinna Sadam avas 1,7-miljonise Pikksilma promenaadi

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras