Eften ostis Tallinnas 46 miljoni eest Radisson Blu Sky hotelli

Kinnisvarainvesteeringutega tegelev Eften Capital rajas uue 100 miljoni eurose omakapitalimahuga fondi Efteni Kinnisvarafond II, mis ostis 46 miljoni euro eest Radisson Blu Sky hotellikinnistu omanikfirma ning hotelli opereeriva Astlanda Hotelli AS täisosaluse.

Lisaks hotellile omandas Eften tehingu käigus ka hoone juurde kuuluva 3000 ruutmeetri suuruse bürookompleksi ning Madissoni pubi, teatas kinnisvarafirma.

"Kui Efteni esimene kinnisvarafond keskendus finantskriisi järgsele oportunistlikule investeerimisstrateegiale, siis käesoleva aasta jaanuaris asutatud fondi strateegiaks on nn. core kinnisvaraobjektid. Antud terminile puudub eesti keeles üheselt mõistetav vaste, kuid märksõnad on – linna tuntuimad ärihooned, stabiilsed üürnikud ja madalamad äririskid," ütles fondijuht Viljar Arakas.

Uue fondi ankurinvestoriks on Swedbank Balti pensionifondid. Swedbank Investeerimisfondid AS-i juhi Kristjan Tamla sõnul otsustati pensionifondide rahaga siseneda kohalikule kommertskinnisvara turule ennekõike seetõttu, et siin on veel segmente, kus odav laenuraha pole varade hindasid märkimisväärselt üles surunud.

Finantsinspektsioon kinnitas EfTEN Kinnisvarafond II tingimused 19. detsembril 2014. Tegemist on 10-aastase kinnise, aktsiaseltsi baasil asutatud alternatiivse investeerimisfondiga, mille lõplik kaasatava omakapitali maht saab olema 100 miljonit eurot. Konservatiivsest finantseerimispoliitikast tulenevalt kujuneb fondi lõplikuks varade mahuks koos võõrfinantseeringuga 200 miljonit eurot. Minimaalne investeering on 15 miljonit eurot ühe ärihoone kohta.

Erinevalt Efteni esimesest fondist ei tegele uus fond kinnisvaraarendusega. Fondil on hetkel siduvaid investeerimiskokkuleppeid 40 miljoni euro omakapitali ulatuses. Esimeses emissioonis investeerisid fondi lisaks Swedbanki pensionifondidele ka Nordea Eesti ja LHV pensionifondid ning Efteni esimese kinnisvarafondi eraisikutest investorid.

Hoone jätkab tegutsemist Radisson Blu kaubamärgi all ning uued omanikud ei plaani muudatusi hotelli juhtimises. Mõlema omandatud ettevõtte müüjaks oli Galaren Invest B.V. Hoone omandamist finantseeris SEB Pank.

Fondi valitseb 2008. aastal asutatud Eften Capital AS, kes omab alternatiivse fondivalitseja litsentsi. Eften Capitali grupi ettevõtete valitsemise alla kuulub kokku 41 ärihoonet Eestis ja Lätis, milles tegutseb üle 500 üürniku ning mille kogu turuväärtus on 320 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Ämaris avatakse 7,6 miljonit maksnud kasarmud

02.02.2015

alt

Uus trend: eestlased kolivad Lasnamäele

02.02.2015

Kõige populaarsemad

1

Riik suurendab väikeelamute omanikele mõeldud rekonstrueerimistoetust

2

Kriis toob uute kortermajade projektidesse muudatused

3

Kas poolikud arendused muutuvad tondilossideks?

4

Pro Kapitali kahjum süvenes esimeses kvartalis 4 miljonini

5

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

6

Mainor Ülemiste kinnitas mulluseks puhaskasumiks 12,1 miljonit eurot

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras