Tallinn tähistab Härjapea jõe asukoha

Härjapea jõe linnaruumis tähistamise ajutine komisjon esitab homme linnavalitsusele tegevusaruande.

Ajutine komisjon Härjapea jõe linnaruumis tähistamise võimaluste väljaselgitamiseks moodustati Tallinna Linnavalitsuse 8. oktoobri 2014 korraldusega. Komisjon on seisukohal, et Härjapea jõe kaartidega teabetahvlid tuleb kavandada Lastekodu ja Masina tänava ristmiku juurde, Kaitseväe Peastaabi pääsla juurde, Filtri teega külgnevale vanale raudteevallile, Liivalaia tänava äärde, Kannikese poe juurde ning Jõe tänavale, kokku kuuele asukohale.

Juhkentali tn 11 hoone seinale tuleb kinnistu omaniku nõusolekul kavandada suurem, kaardiga klaastahvel. Väiksemad teabetahvlid tuleb kavandada Poolamäe juurde, Maakri tänavale ja Narva kohviku juurde, kokku kolmele asukohale. Tahvlite ideelahenduse leidmiseks tuleb pakkujate erinevate variante vahel valida kõige sobilikum lahendus.

Koostöös Tallinna Kultuuriväärtuste Ametiga uuendatakse Tiigiveski pargis asuva teabetahvli teavet ning paigaldatakse uus teabetahvel Kivisilla ja Tartu mnt ristmikule. Maakri tänaval võiks jõe asukoha markeerida tänavakividega või muul moel. Jõe asukoha tähistamist Sossi mäel, ajaloolise kitsarööpalise raudteetrassi juures ja sadamaalal saab planeerida kavandatavate detailplaneeringute ja ehitusprojektide raames.

Ühtlasi selgitatakse välja Filtri tee ja Masina tn vahelise kvartaliosa detailplaneeringu alale kergliiklustee rajamise võimalused. Kergliiklustee rajamisest huvitatud Juhkentali Selts peab reaalseks, et aladel, kus jõgi oli enne sõda avatud on võimalik tee katkematult välja ehitada.

Kergliiklustee peaks ühendama erinevaid puhke- ja rekreatsioonialasid ja jalgradasid. Härjapea jõel on olnud Tallinna linna jaoks kultuurilooliselt praktiliselt sama oluline tähendus kui merel, mille kaudu toimus kaubandus. Härjapea jõgi on ajalooliselt olnud Tallinna veerikkaim jõgi, mis algas Ülemiste järvest ja mille ääres tegutsesid tänu soodsale languse ja veevoolu hulga suhtele mitmed vesiveskid. Veskite juurde tekkinud tootmisüksustest said hilisemal ajal oma tegevuseks aluse nii mõnedki suuremad tööstuskompleksid nagu näiteks Tallinna paberivabrik. Samuti said Tallinna ümbritsenud kaitseotstarbelised vallikraavid just sellest jõest suurema osa oma veest.

Soome Tornator tõuseb Eesti suurimaks eramaaomanikuks

16.12.2014

alt

Eesti Pank kehtestab eluasemelaenude andmise nõuded 2015. aasta märtsist

16.12.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

4

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

5

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

6

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid