Korter Koplis – perspektiivikaim tulevikuinvesteering

Korteritehinguid tehakse äärelinnas stabiilselt. Kui Lasnamäe ja Õismäe mahud on jäänud sarnaseks ning nõudluses ja pakkumises suurt muutust pole märgata, siis Mustamäel on see arv märkimisväärselt kasvanud.

Üha aktiivsemaks muutub aga Põhja-Tallinnas asuvate Kopli, Karjamaa ning Pelguranna kinnisvaraturg. Kõige rohkem on kasvanud vanemate kahetoaliste korterite müügipakkumiste arv, mistõttu on selles segmendis ostjatel valik lai ning ostu-otsused tulevad kaalutletult. Kiire tehingu nimel peab müüja üles näitama paindlikust müügihinna läbirääkimistel.

Äärelinnas on suurem nõudlus väikeste 1-toaliste korterite osas. Uueks trendiks võib nimetada vajadust 3-toaliste perekorterite järele, mis on just Mustamäe ja Õismäe piirkonnas minev kaup.

Suuremate korterite (4 ja rohkem tube) puhul võivad saada takistuseks liiga kõrge hind ja suured kommunaalkulud. Eelistatakse hooneid, kus on hästi toimivad ühistud või siis päris uusi kortermaju.

Aina rohkem ostuhuvilisi süveneb kuluarvetesse. Hästi toimiv ja tegus ühistu on selgelt kujunenud äärelinna korterimüükides võtmeteguriks. Kui maja on korras ja hoitud ja remondiks pole kulutatud liigselt ning ühistu võetud laenukohustused on ostjale arusaadavad, siis on kaup kiirem tulema.

Uusarenduste osas on huviliste arv suur, aga tehinguteni viib siiski arendaja paindlikus. Ostjad tunnetavad, et turg mängib täna nende kasuks ning julgelt küsitakse allahindlust või lisahüvesid.

Kopli muutub aina perspektiivikamaks

Äärelinna turgudest on nõutumad piirkonnad Kristiine ja Pelgulinn. Kristiinet ei saa enam hästi äärelinnaks nimetadagi, pigem tunnetame seda linnaosa juba osana kesklinnast. Populaarne kaubanduskeskus, head koolid ja lasteaiad, kena elukeskkond ja sujuv ühistransport on teinud piirkonnast ühe populaarseima elamispaiga.

Pelgulinna kasuks räägib läheduses asuv imeilus liivarand ja samuti kesklinnalähedus. Ühtlasi on Pelgulinn, Pelgurand aga ka Karjamaa ning Kopli saamas hetkel Tallinna populaarseima piirkonna, Kalamaja, jätkuks. Kalamaja populaarsus on andnud tõuke Kopli piirkonna hinnakasvule. Olemasolevaid hooneid renoveeritakse üha aktiivsemalt, suurt rõhku pööratakse haljastusele, tegutsevad asumiseltsid ning seni ümbruskonda muserdanud halb maine on kindlalt kadumas. Hinnatase on aga praegu veel Tallinna lõikes soodsam, mis annab häid investeeringuvõimalusi.

Üüriturg üliaktiivne

Üürikorterite turg on äärelinnas ülimalt aktiivne. Üürihinnad on kasvanud aasta jooksul 10-15% ning nõudlus on endist viisi kõrge. Turul on liikumas hulk väikeinvestorid, kes ostavad üürimiseks sobivaid kortereid. Üürikorterilt eeldatakse aastatootlust ca 5%. Soodsad laenuintressid võivad muuta omakapitalitootluse sellise tehingu puhul pea kahekordseks.

 

 

 

 

Algas kaunima kodu publikuhääletus

31.10.2014

alt

Palo: hoonete energiatõhustamist võiks toetada 110 miljoniga aastas

31.10.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

2

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

3

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

4

Kõrge ehitushind ei õigusta ebakvaliteetset remonti

5

Suvila ostuks on alati hea aeg

6

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid