Homme alustatakse 23 miljonit eurot maksva Mustamäe Keskuse ehitustöid

Homme alustatakse Tallinnas 23 miljonit eurot maksva Mustamäe Keskuse ehitustöid, et järgmise aasta lõpus avada Tammsaare tee ääres Baltimaade moodsaima kobarkinoga vabaaja- ja kaubanduskeskus.
 
Mustamäe Keskuse juhatuse liikme Hannes Raagi sõnul on uuest keskusest plaanis luua midagi enamat kui lihtsalt kaubanduskeskus. “Tahame Mustamäe Keskusest kujundada kohalikele elanikele meeldiva kokkusaamiskoha, kus saab lisaks ostlemisele nautida filme Baltimaade moodsaimas kobarkinos, einestada mitmekesist valikut pakkuvates restoranides ning käia spordisaalis energiat ammutamas,” kommenteeris Raag.
 
“Et Mustamäel on taolise projekti jaoks ruumi kinnitab asjaolu, et kuigi me pole veel ehitustöödega alustanud, on tänaseks 90% keskuse pinnast juba rendilepingutega kaetud,” lisas Raag. Mustamäe Keskuse olulisemateks rentnikeks on Rimi, Apollo kobarkino ning spordikeskus MyFitness. Keskuse kahel korrusel ligi 2500 ruutmeetril hakkavad asuma erinevad toidukohad.
 
Mustamäe linnaosa vanema Helle Kalda sõnul on uus kaubandus- ja vabaajakeskus Mustamäele väga vajalik. “Eriliselt hea meel on selle üle, et lõpuks saab meie linnaosa esimese kaasaegse vabaajakeskuse. Näitasid ju mitmed linnaosas läbi viidud küsitlused, et kõige rohkem soovivad mustamäelased kino. Nüüd see unistus lõpuks täitub. Usun, et moodsa keskuse rajamine rikastab kindlasti mitte ainult Mustamäe, vaid ka meie naabrite, Kristiine, Õismäe ja Nõmme elanike kultuurielu,” kommenteeris Kalda.
 
Sel nädalal sõlmis Mustamäe Keskus projekti rahastamiseks Swedbankiga laenulepingu. Swedbanki kinnisvara osakonna juhi Ero Viigi sõnul ei leia täna edukates kaubanduskeskustes naljalt tühja rendipinda kuna kaupmeeste huvi sobiliku müügipinna vastu on püsinud juba pikemat aega väga suur. “Usun, et uudne ja omanäoline rajatav Mustamäe Keskus eristub selgelt seni ehitatud kaubanduskeskustest ning saab olema edukas pidevalt muutuval kaubanduspindade turul,“ sõnas Ero Viik. “Hoolimata konkurentsitihedast keskkonnast, on Swedbank alati valmis finantseerima projekte, millel on turul selged konkurentsieelised,“ lisas Viik.
 
Mustamäe Keskuse ehitajateks on OÜ Astlanda Ehitus ja Eventus Ehitus OÜ. Keskus rajatakse Tammsaare tee äärde, Sõpruse puiestee ja Mustamäe tee vahelisele alale. Keskuse 13 000 ruutmeetrisest pinnast läheb ligi pool kino ja teiste vaba aja veetmise võimaluste tarbeks. Keskuse ehitustööd lõppevad järgmise aasta detsembris.

Eesti Pank plaanib kehtestada eluasemelaenude andmise nõuded

29.10.2014

alt

Toimub Kultuurikatla piirkonna detailplaneeringu avalik arutelu

29.10.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

4

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

5

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

6

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid