Tallinna kesklinna piirile kerkib uus ärihoone

Peatselt rikastub nõutud ja kiiresti arenev südalinnaga piirnev ala äritegevuseks uusi võimalusi pakkuva hoonega. 17. oktoobril 2014 sõlmisid OÜ Capital Mill tellijana ja AS YIT Ehitus peatöövõtjana ehituslepingu aadressil Kai tänav ärihoone rajamiseks.

Heade juurdepääsudega Kai, Sadama tänava ja Poordi tänava vahelisel alale kerkib kuuekorruseline büroohoone ligikaudu 6700m2 netopinnaga ning maa- aluse parkimiskorrusega. Esimesele korrusele on planeeritud äripinnad kaubandus- ja/ või toitlustusettevõtetele ning kõrgemalasuvatele korrustele on planeeritud bürooruumid.

Silmapaistva arhitektuuriga hoones on üüritavat pinda kokku ca 5000m2, millele lisanduvad funktsionaalsed terrassid hoone esimesel ning kauneid vaateid pakkuvad terrassid 6. korrusel.

Hoone arhitektiks on Tormi Sooväli. Ehitustöödega alustab peatöövõtja YIT Ehitus novembris ning tellijale antakse valmis hoone üle 2016. aasta alguses. Hoone on kavandatud monoliitsest raudbetoonist konstruktsioonidega ning selle fassaad kaetakse erinevat tüüpi klaasidega. Heakorrastatakse ala, rajatakse hoone välistrassid ning teed ja platsid.

Capital Milli esindaja Igor Möldri hinnangul on tegu taaskord ühe väga põneva objektiga, mis hakkab ilmestama Tallinna sadama piirkonda, muutes selle veelgi atraktiivsemaks ärikeskkonnaks. Capital Milli juhtimisel avati selle aasta alguses Navigatori büroohoone, mis on selle kandi üks tõelisi lipulaevu ning on tänaseks pea 100% välja üüritud.

Tegu on piirkonnaga, kus toimuvad lähiaastatel suured muutused, kuna lisandumas on veel Promenaadi äri- ja eluhooned ning kokkuvõtvalt moodustab kõik ühtse, kaasaegse ja selgelt läbimõeldud terviku. Navigatori ehituses lähtuti tehnoloogia kõrgtasemest ning sama joont hoitakse ka Kai 1 arenduse puhul. YIT Ehituse näol on tegu meie pikaajalise partneriga, kelle asjatundlikkust ja professionaalset meeskonda oleme alati kõrgelt hinnanud. Juhatuse liige ja ehitusdirektor Toomas Rapp YIT Ehituse esindajana väljendas rahulolu, et ettevõttel on taaskord võimaluse koostöös tugeva partneriga rajada tähelepanuväärne hoone Tallinna kesklinnas.

Tartu kinnitab Baeri 4 kortermajade detailplaneeringu

21.10.2014

Tallinna Luise tänavale kerkib kuuekorruseline äriruumidega elamu

22.10.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

5

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

6

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid