RMK viib metsamajade broneerimise internetti

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) alustas üleminekut uuele süsteemile, mis võimaldab üle Eesti asuvaid metsamaju broneerida ka Internetis. Aastase pilootprojekti ajal pakub majade broneerimise teenust keskkond nordicrent.ee, majade broneerimise lehele pääseb ka RMK veebilehe loodusegakoos.ee kaudu.
                                                                           
RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo sõnul on populaarsemad RMK metsamajad puhkajatele suvekuudel välja renditud keskmiselt igal teisel päeval. „Huvi on suur ning sobiva metsamaja leidmine ja koheselt ka selle broneerimine veebis on kasutajale kindlasti lihtsam ja kiirem,” selgitas Rammo, kelle kinnitusel saab esialgu metsamaju endiselt broneerida ka e-posti või telefonil teel. Peale renditavate metsamajade on RMK-l jätkuvalt erinevates Eesti piirkondades 28 metsaonni, mida saab iga matkasell kasutada tasuta, broneerimata ja igaüheõiguse alusel.
 
Üle Eesti asub RMK-l üheksas maakonnas 18 metsamaja, mis suudavad majutada 2-20 inimest. RMK metsamajadega saab tutvuda, vabu kuupäevi kontrollida ja maju broneerida looduses liikujatele mõeldud veebilehel loodusegakoos.ee kaudu ja keskkonnas  www.nordicrent.ee . Aasta lõpuni on testimise eesmärgil võimalik veebi teel broneerida üheksat populaarsemat maja, ent uuest aastast on kavas veebipõhisele broneerimissüsteemile üle viia ka kõik ülejäänud metsamajad.
 
RMK metsamaju on võimalik kinni panna kuni kaheks järjestikuseks ööpäevaks. Alla 18-aastased saavad metsamaja broneerida ja kasutada ainult koos täiskasvanuga. Kokkuleppe alusel on külastajatel võimalik tellida ka lisateenuseid nagu loodusprogramm, loodusmatk või transporditeenus.
 
RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, 70% Eesti-Soome ühisettevõttest AS Eesti Metsataim ning Põlula Kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese.
 
Lisatud fotol Luige metsamaja Põlvamaal – üks üheksast RMK metsamajast, mida saab juba praegu Internetis broneerida.

Laienev Ülemiste keskus näeb konkurendina eelkõige Rocca al Maret

13.10.2014

alt

Kalamajast kujuneb Tallinna uus meelelahutuspiirkond

13.10.2014

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

4

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

5

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

6

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

Toimetaja valik

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe