Eesti kõige võimekam omavalitsus on Rae vald

Täna siseministeeriumis avalikustatud Geomeedia uuringu järgi on Eesti kõige võimekam omavalitsus Rae vald, mille 2010 – 2013 keskmine koondindeks on 82,5 punkti 100-st võimalikust.

Rae valla hea koha tagab stabiilsus eri valdkondades, mida omavalitsuste juures vaadeldakse. Kohaliku omavalistuse võimekuse mõõtmisel vaadeldakse komponente rahvastik ja maa, kohalik majandus, elanikkonna heaolu ning kolme erinevat võimekust, milleks on organisatsiooniline, finants ja kohalike avalike teenuste osutamise võimekus.

Rae vald on tugevaim kohalikus majanduses. Majandusüksuste arv on Rae vallas olnud pidevalt kasvav. Kui aastatel 2006 -2009 oli see saja 15- 64 aastase elaniku kohta 12,7, siis 2010 -2013 oli number juba 18,6.

„ Majandusüksuste arvu kasv näitab, et Rae vald on ettevõtjatele atraktiivne koht ja siia soovitakse tulla“, kommenteeris vallavanem Mart Võrklaev, kes lisas, et loodame selles osas ka kasvu jätku. Võrklaev möönis, et kindlasti on üheks näiteks nende numbrite taga ABB AS tootmise koondumine Rae valda. Ettevõte pakub täna tööd kuskil 1100-1200 töötajale. „ Hea meel on siinkohal lisada, et Rae vallas tehakse koostööd ettevõtetega. Oleme ette näinud alad, kuhu tootmist planeerida ja kui on huvi mõnel ettevõttel Rae valda tulla, siis lepime kokku tingimused, et keskkond saab korralik ja seejärel proovime olla võimalikult kiired menetlustoimingute läbiviimisel“.

Vallavanem viitas Rae valla tugevusele ka finantsilises võimekuses. „ Meil on konservatiivne eelarvepoliitika ja põhitegevuse tulemi hoidmine pluss poolel on äärmiselt oluline, sest nii tagame omafinantseerimise võimekuse“. Vallavanem ei salga, et hea meel on taaskord olla esinumber omavalitsuse võimekuse pingereas, aga sellest olulisem on, et meie inimestel on siin vallas hea elada. „Selle nimel oleme pingutanud palju. Tänavu saab vald juurde 420 lasteaiakohta ning gümnaasiumi ja spordikeskuse laienduse. Samuti uusi teid ja kergliiklusteid ning investeeringute kogumaht küündib tänavu üle 10 miljoni euro“. Kõige suurem mure on olnud seni lasteaiakohtade puudus, mida viimastel aastatel on juurde loodud 756 ehk siis sama palju, kui oli vallas neid kokku veel neli aastat tagasi. Vallavanem tänab kõiki sotsiaalselt vastutustundlikke ettevõtjaid, kes on kaasa aidanud nii lasteaiakohtade loomisele kui elukeskkonna parandamisele. „ Koostöös suudame olla me tugevamad“.

E.L.L. Kinnisvara grupi tegevjuhina asus tööle Toomas Aak

10.10.2014

Laienev Ülemiste keskus näeb konkurendina eelkõige Rocca al Maret

13.10.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

RKAS otsib Patarei merekindluse müügipartneriks kinnisvarafirmat

5

Sundvalduse panek võib viia valla ja advokaat Leon Glikmani kohtusse

6

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid