Riik annab 230 paljulapselisele perele eluasemetoetust

Tänavu saavad 230 nelja- ja enamalapselist peret riigilt kodutoetust kokku 1,73 miljonit eurot, mille tulemusena paranevad elamistingimused 1177 alla 19-aastasel lapsel.

Majandus- ja taristuministri Urve Palo sõnul mõjutab laste arv perede majanduslikku toimetulekut drastiliselt, mida näitavad ka toetuse saajate andmed. "Kui vaadata neid, kellele tänavu kodutoetust anname, siis neljalapselise pere keskmine sissetulek on 123,7 eurot pereliikme kohta kuus, seitsme lapsega peres aga vaid 53,6 eurot," vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) BNS-ile Palo seisukohta. "Ilmselgelt ei jää siin raha üle remondiks või suurema kodu soetamiseks, kuid lapsed vajavad õppimiseks ja kasvamiseks kui mitte oma tuba, siis kasvõi nurgakest. Kodu peab pidama sooja, samuti on olulised elementaarsed pesemisvõimalused."

Palo sõnul saab kodutoetusega aidata vaid väikest osa peredest, kes seda vajaksid, kuid see-eest jõutakse sellega nendeni, kes elavad kõige kasinamates tingimustes. "Riiklikult toetatud üürielamute programmiga, mille väljatöötamisega oleme majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis alustanud, on eluasemeprobleeme võimalik leevendada suuremas mahus ja vastavalt piirkondlikele eripäradele. Kuid selle kõrval peab alles jääma ka paljulapseliste perede kodutoetus," lisas Palo.

Tänavu on keskmine toetuse summa ühele perele 7107 eurot ning kõige rohkem rahuldati taotlusi Ida-Virumaalt (32), Lääne-Virumaalt (30) ja Harjumaalt (27). Kokku laekus taotlusi 570.

Toetust saavates peredes oli keskmine maksustatav tulu ühe pereliikme kohta 108 eurot kuus, peredes on keskmiselt 5,1 last.

Kõige enam ehk 159 korral antakse toetust eluaseme renoveerimiseks. Kodu soetamiseks saab toetust 44 peret ning 27 peret toetatakse eluasemelaenu põhiosajäägi tagasimaksmisel.

MKM-i eraldatud riiklik tagastamatu toetus eluasemetingimuste parandamiseks on mõeldud lasterikastele peredele, kus kasvab vähemalt neli kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta on kahe viimase aasta tuludeklaratsioonide alusel kuni 278 eurot kuus. Riik toetab taotleja eluasemetingimuste parandamisele suunatud projektide teostamist 90-100 protsendi ulatuses projekti maksumusest. Toetuse eesmärk on nelja- ja enamalapseliste perede elamistingimuste parandamine, kaasajastamine ning sotsiaalse tõrjutuse vähendamine.

Alates aastast 2008 on paljulapselistele peredele kodutoetust eraldatud 18,5 miljonit eurot, rahuldatud on 2048 taotlust.

Taotlejate eluaseme olukorda hindas komisjon, kuhu kuulusid KredExi, MKM-i, sotsiaalministeeriumi ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu esindajad.

Tartu suunas avalikule arutelule Lõunakeskuse laienduse eskiisi

07.10.2014

Tallinna autobussijaama naabrusse kavandatakse kuni 40 meetri kõrgust hoonet

08.10.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Veikko Täär hindab Tartu kõrgeima elumaja vaateid

3

Tallinnasse koduostjad ihaldavad enim Nõmme ja Pirita kodusid

4

Ehituslubade väljastamine kasvas esimeses kvartalis 2,4 protsenti

5

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

6

Tehnikaülikoolis arendatakse tarka lifti

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid