Päästjad taunivad Tallinna linna tegevusetust tondilosside haldamisel

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ning päästeamet saatsid Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele kirja, et juhtida tähelepanu sagedastele põlengutele linnale kuuluvates kasutamata seisvates ja lagunevates hoonetes.

"2014. aasta jaanuarist alates on pealinna päästjad aadressil Õismäe tee 130 tulekahjusid kustutamas käinud 40 korral ja Akadeemia tee 30 majas üle kümne korra. Tegemist on üha suureneva probleemiga ning tulekahjude arv nendes hoonetes tõuseb jõudsalt," kirjutavad Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ja Põhja prefekt Kristian Jaani pöördumises Savisaare poole. "Päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet juhivad tähelepanu sellele, et kõnealused objektid on muutumas sagedaste tulekahjude tagajärjel järjest ohtlikumaks nii objektil ebaseaduslikult viibijatele kui ka päästjatele ja politseinikele. Samuti kulub nende hoonete kustutamisele suur osa päästeressurssi, mis toob kaasa elupäästevõimekuse ajutise languse Tallinnas."

"Tühjana seisva hoone omaniku kohustus on hoone uksed ja aknad sulgeda, et kõrvalised inimesed sinna sisse ei pääseks. Kõnealuste objektide puhul ei ole seni kasutatavad meetmed tulemusi andnud ning ebaseaduslik tegevus nendes hoonetes jätkub," seisab kirjas. Ühtlasi nõutakse linnavalitsuselt tegevuskava kõnealuste hoonete ohutuks muutmise osas ning palutakse võtta kasutusele kõik võimalikud meetmed, et need hooned kas lammutataks või kasutusele võetaks.

"Meie ühine eesmärk on kasutuseta hoonete arvu vähendamine (kas kasutuselevõtmine või likvideerimine) kuni nende tondilosside lõpliku kadumiseni linnapildist. Kasutuseta hoonete avade sulgemine pikemas perspektiivis efekti ei anna ja probleemid ei kao. Need kaovad ainult koos kasutuseta hoonete kadumisega," kirjutasid Laos ja Jaani Savisaarele.

Politsei hädaabinumbrile on tänavu Õismäe tee maja osas helistatud 129 korral ja Akadeemia tee maja osas 81 korda. Suurele osale kõnedest on järgnenud patrulli saatmine majadesse. Politsei on alustanud põlengute ja muude majades toimunud juhtumite uurimiseks mitu kriminaalmenetlust ning mitmeid väärteomenetlusi.

Allikas: BNS

Keskkonnaameti ja -inspektsiooni hooned lähevad RKAS-ile

16.09.2014

alt

Narva-Jõesuus avatakse Eesti suurima spa-kompleksiga luksuslik Noorus SPA Hotel

16.09.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

5

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

6

Tartu kuulutas täna välja eelmise aasta parimad ehitised

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid