Mustamäele on vaja uusi büroohooneid

Tallinnas Mustamäe ja Kristiine piirkonnas on tekkimas uute büroopindade defitsiit – vajadus suureneb, kuna paljud ettevõtted on heale logistikale viidates just neid piirkondi eelistama hakanud.
 
Vabu büroopindu on uutes hoonetes pakkumisel harva ning mitmed viimaste aastate jooksul ehitatud büroomajad said üürilepingutega kaetud juba enne nende valmimist. Päringuid uutelt soovijatelt tuleb aina juurde, pakkumist peaaegu pole. Seega oleks uutele büroohoonetele Mustamäe ja Kristiine piirkonnas klientuuri piisavalt.
 
Ettevõtteid tõmbab uutesse majadesse eelkõige esinduslikkus ja madalad kommunaalkulud. Lisaks tuleb kasuks hea ligipääs autoga, ühistranspordi lähedus ja halduse läbipaistvus ning mõistlikud üüritingimused.
 
Uutesse majadesse otsivad pindu enamasti suuremad ja jõukamad ettevõtted, kelle keskmine pinnavajadus varieerub 300-500 ruutmeetri vahel. Kliendid tulevad näiteks pindadelt, kus neil ei ole laienemisvõimalusi, kuna nende majas ruumi rohkem pole. Kesklinnast lahkuvad ettevõtted soovivad aga paremaid parkimisvõimalusi. Samuti tullakse ära vanematest majadest, kui need ei rahulda enam ettevõtete muid vajadusi.
 
Kõige enam soovitaksegi üürida kas täiesti uusi või korralikult renoveeritud pindu. Kindlasti peaks ruumides olema ventilatsioon ja jahutus, mille puudumine juba eos huvilised eemale peletab. Kuna uute majade üüriklientidest on paljud suuremad ettevõtted, siis soovitakse ka keskmisest pikemaid üürilepinguid, sest kolimisega kaasnevad suuremad kulud, mida ei olda nõus iga paari aasta tagant välja käima.
 
Vanemates büroomajades, kus üürihinnad moodustavad tihtipeale poole kuni kolmandiku uute majade hinnatasemest, on olukord hoopis teistsugune. Seal on reeglina rohkem alustavaid ja väiksemaid ettevõtteid, kelle rahakotile on soodsam üürihind sobivam ja kes otsivad kas paremat piirkonda või pinnatingimusi. Kõnealused ettevõtted soovivad reeglina pigem lihtsamaid lepingutingimusi ja lühemaid üüriperioode, mille üheks põhjuseks teadmatus, milline võiks ettevõte pinnavajadus paari aasta pärast olla. Esmalt üürivad alustavad ettevõtted aga enamasti 40-100 ruutmeetriseid kontoripindu. Piirkonnavalikus arvestatakse palju ka töötajate elukohtade lähedust ja mugavust tööle ning koju sõita.

Tallinna Sadam hakkab arendama põhitegevuseks mittevajalikke alasid

15.09.2014

Keskkonnaameti ja -inspektsiooni hooned lähevad RKAS-ile

16.09.2014

Kõige populaarsemad

1

Sisustusmess toob kokku valdkonna parimad tegijad

2

Uus kuum kaup on Lasnamäe suured korterid

3

IKEA-eufooria võib varsti lõppeda

4

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Lepatriinu emotsionaalne külaskäik erilisse Vääna-Jõesuu perekodusse

5

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

6

Kõrghaljastusega krundi poolt ja vastu: 5 kontrollküsimust krundiostjale

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid