Kodu soetamise 5 esimest sammu

Kodutunne – see on emotsioon, mille võivad anda hubasus, turvalisus ehk ka praktilisus. Kuid tihti jõuavad inimesed situatsiooni, kus kodu soetamine pole pelgalt emotsioon, vaid teatud tingimustele parima lahenduse leidmine. Kui sa pole päris kindel, kuidas alustada, siis siin on juhtnööridesimeste sammude tegemiseks, vahendab Domus Kinnisvara blogi.

Kõige tähtsam üldse ning peamine samm on selgusele jõuda, millised on  finantsilised võimalused  uue kodu ostmiseks. Kui on plaan soetada oma uus kodu pangalaenuga, siis soovitame nõu pidada oma laenuhalduriga eesmärgiga teada saada, milline on maksevõime. Lisaks tuleks üle vaadata, kas on vaja lisatagatist või on olemas piisavalt sääste omafinantseeringu tasumiseks.

Teiseks tuleks vastata küsimusele, kui  suur on sinu perekond . Kui oled üksik või elad koos elukaaslasega, siis 5 toaga elamu jääb ilmselt suureks ning jõukohane oleks vaadata väiksemate eluruumide poole. Kui aga peres on vähemalt 2 last, siis tuleks leida elukoht piisavalt suur, mis rahuldaks kõigi leibkonna liikmete vajadusi.

Järgmiseks tuleks selgeks teha, millised on  perekonna vajadused asukoha suhtes. Lastega perekonnal on tähtis, et läheduses oleksid koolid ja lasteaiad. Kui aga kool pole jalutuskäigu kaugusel, siis hea oleks üle vaadata ühistranspordi marsuudid. Need peaksid võimaldama lapsel hõlpsalt pääseda kooli ja tagasi. Samuti tuleks tutvuda piirkonnas olevate vaba aja veetmise võimalustega ning toidukauplustega. Lasteta peredel võib olla eesmärgiks hoopis olla võimalikult lähedal oma töökohal ning meelelahutus- ja teenindusasutustel.

Tähtis on ka teada, millised on  perekonna harjumused ja soovid . Kas elada linnas, kus kõik on käe-jala juures või leida endale mõnus maakodu eemal mürast ja kärast? Omada mugavustega korterit magalapiirkonnas või leida elamu äärelinnas koos oma murulapiga

Viimaseks ja mitte vähem tähtsana kui eelnevad, soovitame enda jaoks selgeks mõelda, kas oled valmis looma endale kodu, mis vajab renoveerimist ning sellega seoses kulutama väärtuslikku aega ja raha. Teine võimalus on osta elamispind, kuhu tuleb ainult sisse kolida ning alustada koheselt oma igapäeva elu. Kolmandaks võimaluseks on leida endale meelepärane hoonestamata krunt ning ehitada elamu täpselt sellisena nagu sulle meeldib.

 

Valitsus andis nõusoleku anda majandusministeeriumile riigivara võõrandamiseks Kaarma vallale

11.09.2014

alt

Lillepaviljon on müügis 1,1 miljoni euroga

11.09.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

5

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

6

Tartu kuulutas täna välja eelmise aasta parimad ehitised

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid