Tallinna keskturu täpsem arendusplaan selgub sügisel

Tallinna keskturu juhataja Rein Leemeti sõnul peaksid keskturu kinnistu täpsemad arendusplaanid selguma septembris, kuid turg kesklinnast kuskile ära ei kao ja jääb kindlasti osaliselt avatuks ka ehitustööde ajal.

Leemeti sõnul teevad keskturu omanikud parima lahenduse väljatöötamisel tihedat koostööd kesklinna valitsuse ametnikega. Nüüd on seoses linnavalitsuse suvise puhkusega tekkinud sellesse väike paus. "Aga asjaga tegeletakse kogu aeg," ütles Leemet BNS-ile.

"Siin on väga erinevad variandid ja arhitektid on tõesti jõudnud juba kindlate kontseptsioonideni välja. Aga tuleb natukene oodata, kuni omanikud ütlevad jah," sõnas ta. Täpsemalt ei soovinud Leemet erinevaid variante kommenteerida, öeldes vaid, et need on erinevaid materiaalseid ressursse nõudvad.

"Omanikel on üks kindel seisukoht, et see kus asub praegu keskturg, see jääks püsima ja jääb püsima. Selle nimel nad tahavad leida parimad lahendused. Ja võib-olla ka natuke eristuda munitsipaalturgudest," rääkis Leemet. Ta kinnitas, et ehitustööde ajal turgu sajaprotsendiliselt ei suleta. "See toimib kogu aeg, kuna omanikud saavad sealt tulu," lausus ta, lisades, et siin ongi küsimus, et kuidas ehitustöid etapiviisiliselt teha.

Leemeti sõnul peaks turu lahendus lähtuma eelkõige kaasaegsest turust, mitte kaubanduskeskusest. "Tahaks nii, et talve ajal välikaubandus saaks töötada, et katta see kinni, anda sellele natuke kaasaegsem kuju, huvitavad lahendused – et oleks valge ja oleks soe. Ja ka suvel, et seal ei oleks kuum nagu saunas." Lisaks tuleb sinna juurde siis selliseid funkstioone, et inimesed saavad puhata ja süüa.

Lisaks on omanikud Leemeti sõnul jälginud seda, et kuidas toimub areng turu naaberkinnistutel. "Siin on Kaido Saveljev, endine Facio Ehituse mees, kes tegeleb uute ehitustega. Vaatasime kuidas see piirkonniti läheb, mis saab Grossi poest, kas nad ennast õigustavad, kui on turg, Maxima, Grossi pood," rääkis ta.

Aprillis kirjutas Postimees, et Tallinna Kesklinna valitsus ootab, et keskturu erastanud Vadim ja Andrei Polištšuk rajaksid putkaturu asemele nüüdisaegse kaubandus- ja meelelahutuskeskuse.

Harju maavanem erastas Tallinna keskturu maa poole miljoni euro eest Vadim Polištšuki poja Andrei firmale Turukaubanduse AS. Tehingu väärtus on Harju maavalitsuse andmetel 433 780 eurot.

Allikas: BNS

Olukord Ukrainas takistab välisministeeriumi Kiievi kinnistu müüki

01.09.2014

Uus infosüsteem annab maad erastanud inimestele ja ettevõtetele ülevaate maaga seotud nõuetest

01.09.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Veikko Täär hindab Tartu kõrgeima elumaja vaateid

3

Tallinnasse koduostjad ihaldavad enim Nõmme ja Pirita kodusid

4

Ehituslubade väljastamine kasvas esimeses kvartalis 2,4 protsenti

5

Kõrghaljastusega krundi poolt ja vastu: 5 kontrollküsimust krundiostjale

6

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid