Pärdi keskuse uus hoone läheb maksma 6,5 miljonit eurot

Laulasmaale rajatava Arvo Pärdi keskuse uus hoone läheb esialgsel hinnangul maksma umbes 6,5 miljonit eurot, keskuse peamiseks rahastajaks on riik.

"Tuleb toonitada, et keskuse kogumaksumus on praegu väga esialgne ja hinnanguline. Lõppenud on alles ideekonkurss ning keskust ei ole veel asutud projekteerima. Seega on hetkel väga raske mingitest kindlatest maksumustest rääkida. Praeguse teadmise juures oleme planeerinud kogumaksumuseks 6,5 miljonit eurot," ütles BNS-ile Arvo Pärdi keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Kivilo sõnul on keskuse peamiseks rahastajaks Eesti riik. Keskusele kuulub Arvo Pärdi toetusega ostetud hoonealune maa. "Suurem on selgus siis, kui on lõppenud keskuse projekteerimine. Kõik edasine sõltub eelarve läbirääkimistest," selgitas Kivilo. "Kõige enam panustab mõistagi helilooja ise oma vaimse pärandiga, mida ei ole võimalik rahasse arvutada," lisas ta.

"Eesmärk on ju luua võimalused helilooja loomepärandi säilitamiseks ja uurimiseks just kodumaal Eestis. Pakkumisi pärandi hoidmiseks oli ka teistelt väga kõrgelthinnatud mäluasutustelt. Aga keskuse rajamine Eestisse on kui kinnitus helilooja koju tagasipöördumisest ning on oluline, et pärand säiliks kõige paremal moel just siin," rääkis Kivilo.

"Arvo Pärt panustab keskuse ülesehitamisse igapäevaselt, kus ta töötab koos muusikateadlaste ning arhiivitöötajatega, et arhiiv kõige autentsemal moel üles ehitada, ning et keskusest kujuneks suurpärane rahvusvahelise prestiiźiga institutsioon. Tegeliku väärtuse annabki keskusele helilooja loominguline pärand."

Pärdi keskuse hoone arhitektuurikonkursi võitis Hispaania arhitektuuribüroo Nieto Sobejano Arquitectos. Võidutöö „Tabula“ autorid on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano. Kokku laekus konkursile 71 osalemistaotlust.

Arvo Pärdi keskus asub Laulasmaal, 35 kilomeetri kaugusel Tallinnast, looduslikult kaunil Lohusalu poolsaarel mere läheduses männimetsa servas. Keskuse arhiiv koondab kogu helilooja loomepärandit ning sellega seotud infot ja dokumente nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul. Ka keskuse uus hoone rajatakse Laulasmaale, praeguse krundi vastu. Keskuse fookuses on Arvo Pärdi arhiiv ning uus hoone võimaldab seda külastada ka uurijatel ja teistel huvilistel.

Uue hoone ehituse algus on planeeritud 2016. aasta kevadesse. Hoone on kavas avada aastal 2018.

Allikas: BNS

Arendajad suunavad Admiraliteedi basseini piirkonda 200 miljonit eurot

25.08.2014

President Ilves kodukaunistajatele: teie kodudest saab alguse kogu Eesti parem väljanägemine ja sõbralikum olemine

25.08.2014

Kõige populaarsemad

1

Sisustusmess toob kokku valdkonna parimad tegijad

2

Uus kuum kaup on Lasnamäe suured korterid

3

IKEA-eufooria võib varsti lõppeda

4

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Lepatriinu emotsionaalne külaskäik erilisse Vääna-Jõesuu perekodusse

5

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

6

Kõrghaljastusega krundi poolt ja vastu: 5 kontrollküsimust krundiostjale

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid