30-korruselise kõrghoonega Maakri Kvartal valmib 2017. aastal

OÜ Taali Grupp alustas käesoleva aasta alguses Maakri Kvartali ehitustöid, mis peaksid lõppema 2017. aastal, uusehitisena kerkivad kvartalisse Maakri ja Rävala puiestee nurgale 30-korruseline kõrghoone ja kaks väiksemat büroohoonet.

"Maakri Kvartali ehituse ajakava dikteerib 30-korruselise kõrghoone ehitustööde pikem kestvus. Kõrghoone valmimise ajaks ehitatakse valmis ka 10-korruseline ja 4-korruseline uus büroohoone, samuti rekonstrueeritakse neli aastatest 1908-1912 pärinevat vana hoonet," rääkis OÜ Taali Grupi Maakri Kvartali projekti juht Jaan Erelt BNS-ile.

Sellest, milliseks kujuneb kogu kvartali väljaarendamise maksumus, ei soovinud Erelt hetkel rääkida, öeldes, et sellele küsimusele on praegu veel vara vastata.

Erelti sõnul on ettevõte teostanud kõik vajalikud ehituse ettevalmistustööd, sealhulgas mahukad arheoloogilised uuringud ja ehitustööd toimuvad krundil juba käesoleva aasta algusest. "Praeguseks on valminud valdav osa uushoonestuse vaivundamentidest ja maa-alusest parkimiskorrusest," rääkis ta. Erelt lisas, et praegu on käimas 4-korruselise hoone ja kõrghoone ehitus, sest 4-korruselisele hoonele ei pääseta hiljem, kui sellele 10-korruseline hoone ette ehitatakse, enam nii hästi ligi. Ehitustöid teostab AS Oma Ehitaja.

Maakri Kvartali väljaehitamine on Erelti sõnul oluline samm Tallinna kõrghoonete teemaplaneeringu elluviimisel. "Maakri Kvartal on südalinna parimas asukohas paiknev kaasaegne A-klassi bürookeskus. Pakume üürnikule paindlikku just tema vajadustele vastavat ruumilahendust, samuti kõiki vajalikke lisateenuseid, sealhulgas rajatakse kvartalisse mitu uut söögikohta," lausus ta.

Maakri Kvartalisse on kavandatud kokku ligikaudu 18 000 ruutmeetrit büroopinda. Parkimiskohti ehitatakse 167. Kaubanduse ja toitlustuse sihtotstarbega äripinda on ligikaudu 3000 ruutmeetrit.

Ehitustööde käigus hoonestatakse terviklikult Tallinna südames Rävala puiestee ja Maakri tänava nurgal paiknev 0,52 hektari suurune Maakri 19/21 kinnistu. Selle käigus rekonstrueeritakse terviklikult kõik arhitekt J. Rosenbaumi poolt projekteeritud ja aastatel 1908-1912 Maakri tänava äärde rajatud ajaloolised hooned. Samuti rekonstrueeritakse 1910. aastal Väike–Pääsukese tänava äärde rajatud paekivist ja punastest tellistest tootmishoone.

OÜ Taali Grupi omanik on kinnisvaraettevõtja Olav Miil, kus muuhulgas omab ka kolme mandri ja saarte vahel seilavat parvlaeva. 2013. aasta suvel ostis Taali Grupp 31-protsendilise osaluse hulgimüügifirmas Jungent Group.

Taali Grupp viimane kättesaadav majandusaasta aruanne pärineb aastast 2011, kui ettevõtte käive oli 29,2 miljonit eurot ja omakapital 2,2 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Uus Maa alustas uute korterite müüki vanalinna ja Kalamaja piiril

21.08.2014

alt

Tallinna piirile tuleb ärilinnak

22.08.2014

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

4

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

5

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

6

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid