Ülemiste City omanikud investeerisid seitsme peatuse rajamisse 400 000

Ülemiste City omanikud, Technopolis Ülemiste AS ja Mainor Ülemiste AS, investeerisid seitsme bussipeatuse rajamisse ja Ääsi tänava rekonstrueerimisse 400 000 eurot. Esmaspäeval avatud uutes bussipeatustes hakkavad sõitma bussid 7, 15 ja 65, mis liiguvad piki Lõõtsa, Valukoja ja Ääsi tänavat, selgub ettevõtte teatest. Uueks aastaks küündib Ülemiste Citys töötajate hulk 6000 inimeseni.

"Antud projekt on ilmekas näide sellest, kuidas eraettevõtluse ja linna koostöös on võimalik lahendada olulisi probleeme linnaelanike parimaks teenindamiseks," ütles Tallinna abilinnapea Taavi Aas. "On olukordi, mille puhul just kohapeal tegutsevad ettevõtted või kodanikud oskavad kõige paremini juhtida tähelepanu lahendamist vajavatele probleemidele. Selline initsiatiiv on teretulnud, seda enam, kui lahendusest tõuseb tulu väga paljudele inimestele," lisas ta.

"Juba vähem kui kuu aja pärast kolib Ülemiste Citysse Eesti maksu- ja tolliamet. Ülejäänud rentnikud võtavad kolmiktornis koha sisse hiljemalt järgmise aasta alguseks, mis kokkuvõttes tõstab linnaku töötajate arvu praegusega võrreldes kaks korda – küündides 6000 töötajani. See on piisavaks ajendiks, miks olime ka omaltpoolt valmis tänavate rekonstrueerimisse ja bussipeatuste rajamisse panustama – sellega paraneb töötajate ja külaliste ligipääs linnakule," rääkis Technopolis Ülemiste AS-i juhatuse esimees Gert Jostov.

"Bussiliinide suunamine läbi Ülemiste City parandab siinset elu-olu päris mitmest aspektist – eelkõige tähendab see mugavust ja liiklusohtust, sest enam ei ole inimestel vaja bussi peale saamiseks ületada Suur-Sõjamäe tänavat ning peatused asuvad töökohtadele lähemal," sõnas Mainor Ülemiste AS-i juhatuse esimees Toomas Aak. "Usun, et õigete tingimuste olemasolul hakatakse ühistransporti kasutama ka varasemast enam, mis omakorda tähendab puhtamat õhku, väiksemaid ummikuid ja võimaldab juba eos vältida parkimisega seotud probleeme, mis linnaku kasvuga võivad kaasneda," lausus Aak.

"Tallinna Transpordiameti eesmärgiks on korraldada ühistranspordivõrku ringi selliselt, et muutuksid ligipääsetavaks linna need osad, kuhu inimesi liigub üha rohkem ja mille kasvupotentsiaal on suur. Ülemiste City on kahtlemata üks selline piirkond," sõnas Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo. "Novembrikuust liigub Ülemiste Cityst läbi kolm bussiliini, mis varem sõitsid vaid piki Suur-Sõjamäe tänavat, luues inimestele parema ühenduse näiteks Kesklinna, Lasnamäe ja Tallinna Lennujaamaga. Lisaks on meil alates detsembrikuust kavas käiku lasta veel üks täiesti uus bussiliin nr 45, mis loob ühenduse Haabersti, Mustamäe ja Ülemiste City vahel – liini täpne marsruut ja bussi liikumise intervall on hetkel kooskõlastamisel," lisas ta.

Kavandamisel on ka lennujaamani viiv trammiteelõik, mis kulgeb läbi Ülemiste City. Ehituse täpsem ajakava selgub eeldatavalt juba lähematel kuudel.

Technopolis Ülemiste AS ja Mainor Ülemiste AS ehitavad koos endise Dvigateli tehase 35-hektarilisele territooriumile kaasaaegset Ülemiste City linnaosa.

Hispaania kohus arestis kuninga väimehe varad

05.11.2013

Hakatakse koostama Miinisadama piirkonna detailplaneeringut

05.11.2013

Kõige populaarsemad

1

Saaremaal üüritakse välja imelist spaamaja

2

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

3

Uuring: Tallinna kesklinnas soovib elada ainult viiendik Eesti noortest

4

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

5

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

6

Pealinna korteriühistuid kimbutab parkimiskohtade nappus

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla