Pärnu rajab kergliiklustee Lottemaani

Pärnus tehti algust uute kergliiklusteede rajamisega. Eesmärgiks on muuta linnasisesed liiklusskeemid kergliiklejatele senisest sõbralikumaks. Ehituse tõttu võib liikluskorraldus olla muudetud.

Taristu, Ehitus, Lottemaa, Pärnu

Tallinna mnt kergliiklustee

Kesklinna sillast Tallinna poole viiv kergliiklustee tuleb ligikaudu 2,5 km pikk. Uuendatakse pinnakatet ning kuna Tallinna mnt ääres olevad kõnniteed on kitsad, siis kohati rekonstrueeritakse terveid lõike ning ehitatakse laiemaks.

Haapsalu mnt kergliiklustee

Haapsalu maanteel rekonstrueeritakse olemasolevat kergliiklusteed Siimu sillast kuni Audru valla piirini. Ära kaotatakse elektri õhuliinid ning paigaldatakse uued valgustid. Tee pikkus on 1,5 km.

Nii Tallinna mnt kui ka Haapsalu mnt kergliiklusteega plaanitakse valmis saada käesoleva aasta novembri alguseks.

Jüri Jaansoni raja rekonstrueerimine ja pikendamine Pärnu jõe paremkaldal

Jaansoni rada Pärnu jõe paremkaldal ehitatakse laiemaks ning pikendatakse kuni „pump trackini“ ning kuna jõgi kipub kallasrada kaasa viima, rajatakse ka uus kaldakindlustus. Lisaks on rekonstrueerimise käigus plaanis rajada Kesklinna sillale uued peale-ja mahaminekud, paigaldada uued valgustid, pingid, prügikastid, jalgrattahoidjad ning uuendada parkimisala. Töödega plaanitakse lõpusirgele jõuda 2018. aasta suve keskpaigaks.

Kergliiklustee ehitamine Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks (Pärnu linna läbiv osa)

Kergliiklustee Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks Pärnu osa on 9 km pikkune tee, mis kulgeb kesklinna sillast linnatänavaid pidi Pärnu ja Tahkuranna valla piirile Via Baltica ääres. Sealt edasi plaanib Tahkuranna vald ehitada kergliiklustee kuni Lottemaani. Tee algab Kesklinna silla juurest mööda Akadeemia tänavat Lõuna tänavani. Akadeemia tänaval nihutatakse äärekivi sõiduteele lähemale ja ehitatakse jalgratturitele autoteest kõrgem sõidurada. Kohtades, kus tänav ei võimalda kõrgemat kergliiklusteed teha nn Kalevi puiesteel, piirdutakse tänavakatte markeeringuga.

Edasi lookleb kergliiklustee piki Lõuna tänavat läbi Koidula pargi, läbides Aia-Kuninga ringristmiku ja Vanapargi ning pöörab siis Väike- Kuke tänavale. Väike-Kuke tänav muutub autoga sõitjatele suures osas ühesuunaliseks ning peale kergliiklustee valmimist jääb seal autodele liikumiseks linnast väljuv suund.

Väike-Kukest jõuab tee Liiva tänavasse ja liigub edasi läbi Suur-Kuke tänava Mai rajooni.

Papiniidu-Mai ristist pöörab tee mere poole. Mere ääres lahkneb kergliiklustee kaheks: üks osa pöörab tagasi linna poole ja ühendub olemasoleva Mai kergliiklusteega, teine teeots viib piki mereäärt Raeküla poole.

Papiniidu ja Saare tänava vahelisele alale, läbi Koolinoorte metsapargi, ehitatakse välja uus looklev rattarada koos valgustusega. Tänase seisuga on antud teetrassil käimas võsa eemaldamine ning ära on märgistatud ka maha võetavad puud.

Edasi jätkub tee Lottemaa suunas Kalevi puiesteed pidi Laane tänavani, kust lookleb mööda Merimetsat Riia maanteele. Laane tänava lõigule ehitatavat kergliiklusteed jääb sõiduteest eraldama olemasolev kraav.

Teede ehitamiseks on sõlmitud lepingud aktsiaseltsiga TREF Nord ning omanikujärelevalvet teeb OÜ Toomtsentrum. Kergliiklusteede väljaehitamine koos ettevalmistustöödega läheb maksma 3 157 360 eurot. Projekte toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Foto: Scanpix

Selgus Mulgimaa elamuskeskuse arhitektuurikonkursi võitja

14.09.2017

alt
alt

Tallinna korteriomanik teenis kuuga 5500 eurot

15.09.2017

Sarnased uudised

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Tallinna Vanasadama D-terminal uueneb 2020. aasta kevadeks

alt

Nordeconil valmis Haabersti turboristmiku viadukt

alt

Tartu Lõunakeskuse lähedusse rajatakse mitmetasandiline ristmik

alt

Turismitaristule lisandub vahvaid atraktsioone

alt

Sindi paisu tehiskärestiku ehitus algab juuli lõpus

alt

Algavad ettevalmistustööd Reidi tee ehituseks

alt

Tartu kuulutas välja Marja silla ideekonkursi

alt

Mustamäele kerkib avaliku ja erasektori koostöös parkimismaja

Kõige populaarsemad

1

Seitse enamlevinud küsimust kaasomandi kohta

2

Oktoobris väljastati eluasemelaene rekordilises mahus

3

Ärikinnisvara kontsern Kawe hakkas ehitama kortereid

4

Õnnetusjuhtum kortermajas – kas pöörduda kodukindlustuse või korteriühistu poole?

5

Maa-amet avaldas 2021. aasta aeropildistuste ortofotod, mis katavad üle poole Eestist

6

Ehitusmaht ületas pandeemiaeelse taseme

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida