Üürituru hullud päevad on septembris – linnalegend või reaalsus?

Uus kooliaasta tähendab suuremates linnades ka üürituru elavnemist, rahvasuus liguvad hirmujutud kodu otsivatest inimhordidest, meeletutest hindadest ja vabade korterite kahmamisest ilma, et korterit isegi vaatama mindaks. 

Üürimine, Kristiina Parve, Vilve Klettenberg, Üüriturg, Andrei Jermakov, Raivi pettai, Epicenter Kinnisvara, Sirli Nurm

Epicenter Kinnisvara müügipartnerid  kinnitavad, et üüriturg muutub eriti aktiivseks augusti keskpaigast, september on juba päris hullumeelne.

Sirli Nurm: Kõrgpunkt saabub septembri esimestel nädalatel kui iga maakleri kirjakasti tuleb päevas ligi 10 üürisoovi. Põhiline mure on – pole piisavalt häid ja taskukohase hinnaga üürikortereid.  Üürnikud on enamasti paindlikud kuid siiski ei olda täna enam nõus millega iganes. Üldse on kinnisvaraturul inimesed teadlikumaks muutunud ja oskavad küsida omalt poolt pakutavale summale väärilisi tingimusi.

Raivi Pettai: Tegelikult läheb hulluks ikka juba augustis. Siis hakkavad tudengid valmistuma uueks õppeaastaks ja otsivad kodu.

Millised on soovitused inimesele, kes plaanib oma korteri välja üürida?

Müügipartnerid märgivad, et väiksemate korterite puhul on kindlasti oluline, et need oleks möbleeritud, oluline on paljude jaoks ka parkimiskoht, kõige olulisem on siiski korralik leping, seda nii üürileandja kui üürniku jaoks.

Andrei Jermakov: Kindlasti tuleb teha leping läbi maakleri ja fikseerida kõik asjad, mis korteris on.

Sirli: Üürnik peaks teadma, et tema asi ei ole maksta remondifondi ja maja laenumakseid, küll aga haldus- ja hooldusteenuste eest.

Vilve Klettenberg: Üürileandjale soovitaks natukene ikka enne lepingu sõlmimist uurida inimese tausta. Kas tal on töökoht, millega tegeleb, mis hobid tal on? Kes on ta tuttavad või kes teda soovitab?

Kristiina Parve: Ja ei tohiks karta loomade ja lastega üürnikke, ka nemad tahavad kusagil elada ja võivad olla isegi hoolsamad kui üksikud inimesed. Omanikud kardavad, et loomakene lõhub midagi ära. Küll aga arvan mina, et kui inimene on piisavalt hoolas, et otsib uut kodu loomaga ega jäta teda varjupaika, siis on ta ka piisavalt usaldusväärne, et talle oma kodu usaldada. Alati on võimalik teha lisaleping looma tekitatud kahjude likvideerimiseks.

Mida üüripinda otsivad inimesed enamasti otsivad?

Vilve: Omast kogemusest võin öelda, et tähtis on ka tunne kui korterisse sisse astud. Kui esimene emotsioon on positiivne - tekib soe ja kodune tunne, siis ei pruugi hind enam liiga kõrge tunduda. Kui aga vastu vaatab kraanikausitäis pesemata nõusid ja segamini korter (pilt elust enesest), siis ei kutsu see küll üüripakkumist vastu võtma. Puhtus ja kord on tähtsad, samuti pesemisvõimalused ja köögi seisukord.

Millised on ihaldatud ja millised kardetud üürnikud?

Andrei: Kardetakse üksikuid meesterahvaid, olen isegi kogenud, et üksiku inimesena oli raske korterit leida, samas noored abielupaarid on oodatud üürilised.

Raivi:  Ma käisin kunagi lihtsalt huvi pärast vaatamas ühte maja, kus oli korter üürile anda. Enam pole seda hoonet alles. Maja asus Tallinnas Paberi trammipeatuse taga ja oli täiesti räämas. Omanik sõitis aga uhke, viimase klassi Mercedesega, oli ülikonnas, igati viks ja viisakas mees. Ja siis ta rääkiski mulle, et tema üürnikud ongi peaaegu asotsiaalsed inimesed ja ta üürib neile elupinda päevakaupa. Inimesed teadsid tema telefoninumbrit ja helistasid, kui oli vaja öömaja. Aga iga kord omanik oma raha kätte ei saanudki.

Lõpetuseks rõhutab Sirli, et oluline on leida hea ja usaldusväärne maakler ja rääkis ka loo elust enesest.

Sirli: Minu sõbranna üüris korteri, mida vahendas üks maakler (noorem mees) ning pärast lepingu allkirjastamist ning uue kodu puhul õnne soovimist, võttis kotist välja šampuse ning kutsus neiu vanni!

Technopolis alustab tuleval aastal 12-korruselise ärimaja rajamist

12.09.2017

alt
alt

Tallinn müüb Toom-Rüütli 3/5 korteriomandid 1,2 miljoniga

13.09.2017

Sarnased uudised

alt

Tallinna üüripakkumistest pooled asuvad Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas

alt

Airbnb toaüürijad on kahe kuuga deklareerinud tulu 647 000 euro eest

alt

Üürikinnisvara investorid eelistavad jääda praegu pealtvaatajaiks

alt

Tallinna üüriturg globaliseerub

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

Lumi Capital ja LHV pensionifondid soetavad uued üürimajad Bonava arenduses

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe

alt

Airbnb hakkab maksuametile üürileandjate andmeid edastama

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

3

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

4

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

5

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

6

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid