Jõelähtme võib osta Linnamäe hüdroelektrijaama

Jõelähtme vallavolikogu otsustas, et juhul kui Eesti Energia leiab Linnamäe hüdroelektrijaamale ostja, siis kaalub vald selle suhtes ostueesõiguse kasutamist.

Taristu, Ärikinnisvara, Andrus Umboja, Eesti Energia, Linnamäe hüdroelektrijaam

Erakorraliselt kogunenud Jõelähtme vallavolikogu arutas üle kahe tunni kestnud istungil Linnamäe paisjärve saatust ning otsustas kaaluda ostueesõiguse kasutamist, juhul kui AS Eesti Energia võõrandab Linnamäe hüdroelektrijaama hoonestusõiguse, teatas vallavalitsus.

Vald ise enampakkumisel osaleda ei plaani, sest vald tahaks praeguse olukorra jätkumist, ütles vallavanem Andrus Umboja BNS-ile. Tema sõnul on Eesti Energia hoidnud Linnamäe hüdroelektrijaama ja selle juures olevat paisjärve heas korras ja vald eelistaks, et Eesti Energia jätkaks elektritootmist.

Erakorralisel istungil osalesid külalistena keskkonnaministeeriumi, keskkonnaameti, kalastajate seltsi, Eesti Energia ja kohaliku kogukonna esindajad.

Eesti Energia pani augusti lõpus enampakkumisele Linnamäe hüdroelektrijaama hoonestusõiguse 650 000 euro suuruse alghinnaga, sest ettevõtte hinnangul ei ole selge, kas seal on võimalik jätkata hüdroenergia tootmisega.

Jägala jõel asuv Linnamäe hüdroelektrijaam on Eesti üks suurimaid hüdroelektrijaamasid. Hüdroelektrijaama ehitamist alustati 1922. aastal ning elektrijaam alustas tootmist 1924. aastal. Hüdroelektrijaama hoone purustati Teise maailmasõja ajal, kuid pais säilis.

Eesti Energia rekonstrueeris hüdroelektrijaama 2002. aastal, mil jaamas käivitus taas elektri tootmine. Hüdroelektrijaama võimsus on 1,15 megavatti ning viimastel aastatel on see tootnud ligikaudu 5000 megavatt-tundi elektrit aastas. Sellisest elektrikogusest piisab rohkem kui 2000 keskmise tarbimisega kodumajapidamisele aastaks ajaks. Linnamäe hüdroelektrijaama elektritoodang moodustas 2016. aastal ligikaudu 1 protsendi kogu Eesti Energia taastuvenergia toodangust.

Hüdroenergia ressurss on Eestis looduslike tingimuste tõttu piiratud ja suuremahulist veest elektri tootmist ei ole võimalik Eestis seetõttu välja arendada.

Eestis on hetkel umbes 50 hüdroelektrijaama koguvõimsusega 9 megavatti. Võrdluseks, näiteks Eesti Energia Aulepa tuulepargis on ühe elektrituuliku võimsuseks 3 megavatti, kokku on tuulepargis 16 elektrituulikut koguvõimsusega 48 megavatti.

Linnamäe hüdroelektrijaama hoonestusõiguse alghind enampakkumisel on 648 076 eurot. Pakkumusi saab esitada 6. oktoobrini.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Halduskohus jättis Reidi tee ehitusloa jõusse

07.09.2017

alt
alt

Priisle äripargi 2,8-miljonine ärihoone valmib septembri teises pooles

07.09.2017

Sarnased uudised

alt

Tallinna Vanasadamas avati uus kruiisiterminal ja promenaad

alt

Kaamos avas Tallinna suurima päikesepargi

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

MKM soovitab Ida-Viru maakonnas ehitada 20-miljonise filmistuudio

alt

Tallinna Vanasadama D-terminal uueneb 2020. aasta kevadeks

alt

Tallinna Sadama D-terminali ehituse algus lükkub juunikuusse

alt

Ülemiste Citys sai valmis uus 470-kohaline parkimismaja

alt

Tallinna Vanasadamas asuv D-terminali hoone rekonstrueeritakse

alt

Tallinna-Helsingi tunnel läheb maksma ligi 16 miljardit eurot

Kõige populaarsemad

1

Seitse enamlevinud küsimust kaasomandi kohta

2

Oktoobris väljastati eluasemelaene rekordilises mahus

3

Ärikinnisvara kontsern Kawe hakkas ehitama kortereid

4

Maa-amet avaldas 2021. aasta aeropildistuste ortofotod, mis katavad üle poole Eestist

5

Õnnetusjuhtum kortermajas – kas pöörduda kodukindlustuse või korteriühistu poole?

6

Ehitusmaht ületas pandeemiaeelse taseme

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida