Tartu kristlik lastekodu ostis Andres Bergmanni villa

Tartus tegutsev MTÜ Tartu Kristlik Noortekodu ostis pankrotistunud pankuri Andres Bergmanni villa, et sinna lastekodu rajada, kirjutab Tartu Postimees.

Kinnisvaratehingud, Maia Vanaveski, Tartu, Hilda Kaepa, Kristjan Pallav, Andres Bergmann, Ago Ambre

Kristliku Noortekodu ostetud pankur Andres Bergmannile kuulunud maja Jaama 42 on peale tema pankrotistumist ja surma alatasa omanikku vahetanud. Eelmisel aastal oli villa kinnisvaraportaalis müügis 420 000 euroga, kirjutab leht.

Pikka aega tagasi ERA panga asutajale Andres Bergmannile kuulunud kinnistu on 1214 ruutmeetril. Kompleks on heas seisukorras ja koosneb kahest osast: tänavapoolne kahekorruseline elumaja ning hoovipealne kõrvalhoone. Noortekodu plaanib tänavapoolse maja jätta peaaegu muutumata kujul. Selle teisele korrusel saavad toa viis inimest.

Noortekodu sinna kohe sisse kolida ei saa. Selleks et kõik 16 last ja noort, kes praegu elavad MTÜ renditavas Era tänaval asuvas hoones, saaksid Jaama tänaval end sisse seada, tuleb ümber ehitada kõrvalhoone, kus on ka bassein. Basseinimajale on plaanis ehitada peale teine korrus, kuhu tulevad toad. Maja laiendamiseks on noortekodu esitanud linnale projekteerimistingimuste taotluse, millele peaks umbes kuu pärast tulema vastus.

Juugendstiilis maja ostmine sai võimalikuks tänu Eesti Ameerika fondi abile ning USAs elanud Hilda Kaepa ja Maia Vanaveski pärandusele. Mõlemad naised surid 2015. aastal.

Kaepa usaldas oma testamendis 750 000 USA dollari väärtuses väärtpabereid Eesti Ameerika fondile tingimusega, et portfoolio aastatulu 28 000 dollariga rakendataks noortekodu jooksvateks kuludeks. Vanaveski suunas oma pärandusest samuti fondile 750 000 dollarit, pärandus laekus ilma juhiseta.

Pärandusest 600 000 USA dollarit ehk üle poole miljoni euro kandis Ameerika fond noortekodule üle eelmisel aastal. Fondi esimees Ago Ambre ütles, et renoveerimiseks tehtavate kulutuste eest püüab fond edaspidi samuti hoolitseda.

Tartu kristliku noortekodu juhatuse esimees Külli Kool oli kolimisest rääkides kidakeelne. Kuna linnalt alles oodatakse projekteerimistingimuste kohta vastust, ei saa tema sõnul praegu kindlalt öelda, kas Jaama tänava majja saab lastekodu rajada.

"Perspektiiv on selline, et ühel hetkel võiks sinna kolida, aga veel on sellest väga vara rääkida. Kui see juhtub, siis alles vähemalt paari aasta pärast," rääkis Tartu kristliku noortekodu juhataja Kristjan Pallav.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

21.07.2017

alt
alt

Efteni kinnisvarafondide kasum kasvas esimesel poolaastal 45 protsenti

24.07.2017

Sarnased uudised

alt

Eestis on kinnisvaratehingud jätkuvalt maailma soodsamate seas

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas 0,5 protsenti 1791 euroni

alt

Tallinna korteriturg kuivas augustis kokku

alt

Eluaseme hinnaindeksi kasv jätkus I kvartalis

alt

Maa-amet: I kvartal näitas rekordilist hinnaindeksi taset ja suuremat uute korterite osakaalu

alt

Arco Vara: Märtsis müüdi tunduvalt vähem kortereid kui aasta tagasi

alt

Milliste linnade kinnisvaraturg on varjusurmas?

alt

RMK sai õiguse osta looduskaitsealuseid maid

Kõige populaarsemad

1

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Veikko Täär hindab Tartu kõrgeima elumaja vaateid

3

Tallinnasse koduostjad ihaldavad enim Nõmme ja Pirita kodusid

4

Ehituslubade väljastamine kasvas esimeses kvartalis 2,4 protsenti

5

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

6

Skyline Residence pakub parimaid linnavaateid

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid