Nordecon ehitab 15,5 miljoniga sisekaitseakadeemia uue õppehoone

Nordecon AS ja sisekaitseakadeemia sõlmisid käibemaksuta 15,5 miljoni euro suuruse lepingu sisekaitseakadeemia uue õppehoone ehitustöödeks Tallinnasse Kase tänav 61.

Ehitus, Pirita, Katrin Vannas, Tajuruum OÜ, Terje Ong, Sander Paljak, Nordecon AS, Hannelore Kääramees, Siim Tiigimägi, Illimar Truverk, Kristjan Lind, Tallinn, Arhitekt11 OÜ, Liina Einla, Kaur Käärma, Janar Toomesso, Katri Raik, Edgar Kaare, Erkki Suurorg

"Sisekaitseakadeemia on juba aastaid Tallinnas tegutsenud nõukogudeaegsetes ebafunktsionaalsetes hoonetes, mis on suured, kallid üleval pidada ning osa lausa varisemisohtlikud," ütles sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik pressiteate vahendusel. "Senise viie väga problemaatilise rajatise asemele saame akadeemia 27. tegevusaastaks moodsa õppekompleksi, mille üle uhke olla. Uuest majast saab Eesti turvalisuse majakas: nutikas, avatud ja keskkonnasäästlik."

"Sisekaitseakadeemia uue peamaja ehitus on Nordeconi jaoks väga oluline ettevõtmine – saame anda oma panuse siseturvalisuse paremaks ja kvaliteetsemaks õpetamiseks," ütles Nordecon AS-i juhatuse liige Erkki Suurorg. "Võrreldes praeguse sisekaitseakadeemia peahoonega, milles on tohutult palju pinda, aga vähe vajalikke ja õige funktsionaalsusega ruume, saab uus hoone olema kindlasti õpilastele oluliselt mugavam. Ma olen kindel, et paranenud õppekeskkond toetab ka sisulist õppetegevust ning inimeste omavahelist suhtlust."

Hoone on kuni kolme maapealse korrusega ning selles asuvad õpperuumid, loengusaalid ja kabinetid, samuti siselasketiir, virtuaalsimulatsioonikeskus, tuleohutuslaboratoorium, vangla matkekeskkond ja teised õppetööspetsiifilised eriruumid, teatas Nordecon börsile. Spordikompleksi tuleb täismõõdus pallisaal, jõusaal ning lähivõitluse treeninguteks vajalikud matisaalid. Hoone brutopind on 12 069 ruutmeetrit.

Ehitus valmib 2018. aasta detsembris.

Lepingu maksumus on 15,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Uue maja energiatarbimine väheneb varasemaga võrreldes ligi 75 protsendi võrra. Hoone kavandamisel on rakendatud kõiki jõukohaseid energiasäästu viise, muu hulgas topeltfassaadi põhimõttel siseõhu ühtlasemat jaotumist ning soojustagastusega ventilatsiooni. Hoone kütmiseks ja suviseks jahutamiseks rajatakse maaküttesüsteem.

Simulatsiooni- ja nutiklasside, laboratooriumite, spordisaali ning lasketiiru rajamine võimaldab edendada kaasaegset siseturvalisuse haridust. Samuti loob uus hoone eeldused üldise õppetöö tõhusamaks korraldamiseks, mis võimaldab Kase tänava kompleksis kokku hoida ehitiste netopinda ligikaudu 24 protsenti, teatas sisekaitseakadeemia kevadel.

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu "Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014–2020" raames. Projekti kogumaksumus on kevadise info kohaselt ligikaudu 16,4 miljonit eurot, millest toetus moodustab 13,9 miljonit eurot. Projekti elluviimise periood on 2015-2019.

Möödunud aasta kevadel viidi läbi arhitektuurikonkurss ideekavandi leidmiseks, kuhu laekus 14 tööd. Võistluse võitis Arhitekt11 OÜ ideekavand Faalanks. Hoone arhitektid on Illimar Truverk, Janar Toomesso, Katrin Vannas, Sander Paljak, Kristjan Lind, Hannelore Kääramees, Kaur Käärma, Siim Tiigimägi ja Tajuruum OÜ maastikuarhitektid Edgar Kaare, Terje Ong ja Liina Einla.

Sisekaitseakadeemia on rakenduskõrgkool, mis tegutseb siseministeeriumi haldusalas. Sisekaitseakadeemia valmistab kutse-, kõrg- ja magistrihariduse tasemel ette spetsialiste sisejulgeolekuasutustele, sealhulgas politseile, piirivalvele, päästealale, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteemile. Sisekaitseakadeemial on lisaks Tallinnas Pirita Kosel asuvale õppehoonele õppekeskused Pärnumaal Paikusel ja Lääne-Virumaal Väike-Maarjas. Sisekaitseakadeemias õpib ligi 1000 kadetti, kokku töötab seal 230 inimest.

Tallinna Linnaplaneerimise amet on kolmekordistanud ehituslubade väljastamiskiiruse

11.07.2017

alt
alt

Uusarenduste pakkumiste arv hüppas järsult

11.07.2017

Sarnased uudised

alt

Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone sai nurgakivi

alt

Ehitusmaht eelmisel aastal kasvas

alt

Sisekaitseakadeemia uus hoone sai valmis

alt

Endise Szolnoki keskuse ja turu asemele kerkib Rimi supermarket

alt

Riigikohus: ehitamisel peab arvestama naabrite huvidega

alt

Tondi asumis jääb puhkeala ärihoonega asendamata

alt

Eesti majatehas ehitab Soome suurima moodulitest korterelamuarenduse

alt

Nordecon: ehitusvaldkonna peamine väljakutse on digilahenduste kasutuselevõtt

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

4

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

5

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

6

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid