Ülemiste City tahab riigiga koostöös rajada Ülemistele Euroopa väljaku

Ülemiste City arendajad Mainor Ülemiste AS ja Mainor AS tahavad koostöös riigiga Ülemistesse tekkiva ühistranspordi tuiksoone ümber ehitada massiivse Euroopa väljaku, mis kujuneks nii-öelda Eesti väravateks.

Linnauuendus, Margus Nõlvak, Guido Pärnits, Ülemiste City

Ülemistesse on koondumas Tallinna olulised ühistranspordi sõlmpunktid – Rail Balticu terminal, lennujaama kesklinna ja tulevikus reisisadamaga ühendav trammitee ning kavandatav uus bussijaam. Ülemiste City arendajate loodud Euroopa väljaku idee seob need sõlmpunktid üheks tervikuks ja tervitaks väärikalt väliskülalisi, teatas Ülemiste City.

"Meie nägemuse kohaselt ulatuks Euroopa väljak Peterburi teest kuni Tallinna Lennujaamani ja seoks Rail Balticu reisiterminali ja kogu Ülemiste piirkonna üheks atraktiivseks tervikuks," ütles Mainori nõukogu esimehe ja Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnits.

Ülemiste piirkonna tähtsust Eesti väravana Euroopasse peaksid markeerima ka esinduslikud kõrghooned, mis koos reisiterminali ja urbanistliku pargiga moodustaksid ühtse linnaruumi. "Loodavale Euroopa väljakule hakkab avanema ka Ülemiste kaubanduskeskus, mille järjekordne laiendus valmib kevadel 2019," lisas Pärnits.

"Ülemiste City jätkuvaks jõudsaks arenguks on ülioluline siinsete transpordiühenduste parandamine ja seda saab teha vaid koostöös riigiga," rääkis Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak, kelle sõnul prognoositakse linnakusse 2025. aastaks 20 000 töökohta ja elukohti 3000 inimesele. "Sellise hulga inimeste jaoks tuleb oluliselt ümbritsevasse keskkonda panustada," lisas ta.

Nõlvaku sõnul tuleks lisaks Euroopa väljakule leida võimalus rahastada Euroopa Ühendamise Rahastu vahenditest ka teisi Rail Balticuga otseselt seotud objekte nagu Rail Balticu reisiterminali linnakeskusega ühendava Linnapromenaadi ehitamine, Ülemiste kaubajaama nihutamine linnast välja, täiendavad kergliiklusteed Rail Balticu raudtee alt või pealt, J. Smuuli tee viadukti teise haru väljaehitamine, Riisipere-Paldiski suunalise raudtee ühendamine Rail Balticu taristuga ja nii edasi.

"Loodame, et kõik osapooled annavad endast parima, et Euroopa väljakust kujuneks üks atraktiivsemaid piirkondi Tallinnas," lisas Nõlvak.

Hiljuti tutvustasid ettevõtjad oma ideed ka peaminister Jüri Ratasele.

Seoses Rail Balticu loomisega kujuneb Ülemiste jaam Tallinna peamiseks raudteejaamaks ning koos planeeritud bussijaama väljaehitamisega oluliseks ühistranspordi sõlmpunktiks – ühisterminaliks. Rail Balticu projekti esimese osana peab augusti lõpuks reisijateveoks valmis olema Ülemiste Cityni ja hiljem lennujaamani viiv trammitee. Tegemist on keerulise rajatisega, kuna tramm hakkab osaliselt sõitma raudtee ja Suur-Sõjamäe tänava alla ehitatavas tunnelis.

Viis soovitust äiksekahju ennetamiseks

30.06.2017

alt
alt

Suveturist väisab peamiselt Eesti linnu

03.07.2017

Sarnased uudised

alt

Tallinna Sadama uus kruiisiterminal valmib juulis 2021

alt

Pärnu linnavalitsus otsustas Lidli püstitamiseks anda ehitusloa

alt

Sõõrumaa plaanib Patarei merekindlusesse investeerida 100 miljonit

alt

Tallinna ähvardab sotsiaalne ja ruumiline kapseldumine

alt

Selgusid RB Ülemiste ühisterminali arhitektuurikonkursi võidutööd

alt

Viljandi kaasajastab 3,8 miljoni euroga kesklinna

alt

Pärnu elanikud on elukeskkonnaga rahul

alt

Tallinna Sadam kuulutas välja kruiisiterminali ehitushanke

alt

Tallinna Keskturu arhitektuurikonkursi võitis KOKO Arhitektid

Kõige populaarsemad

1

10 nõuannet, kuidas vältida piiritüli

2

Tallinna kinnisvaraturul leidub hruštšovkakorterist veel kehvem kaup

3

Tallinnas ja Harjumaal müüdi kuu ajaga üle 500 uue korteri

4

Hipodroomi ärikvartali arhitektuurikonkursi võitis HGA

5

Kiikri kvartali arendusprojekti eelviimane etapp sai nurgakivi

6

Silikaat Grupp avab märtsis Väike-Järve keskuse

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!