EfTEN ostis HORTES aianduskeskuse kinnistu Tallinnas

Ärikinnisvarasse investeeriv alternatiivne kinnisvarafond EfTEN Real Estate Fund III AS omandas sale-and-leaseback tehinguga Hortese aianduskeskuse kinnistu Laagris. Hortes AS kuulub Livonia Partners’i portfelli. Investeeringu kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot.

Investeerimine, Ärikinnisvara, Viljar Arakas, Eften Real Estate Fund III AS, Kaubanduspinnad

EfTEN Real Estate Fund III AS’i fondijuhi Viljar Arakase sõnul on väga hea asukoha, atraktiivse pikaajalise üürniku, kestliku üüritaseme ja sobiliku tootlusega kinnistu suurepärane investeering, mis sobib fondi portfelli ideaalselt. „Hortes on unikaalse ärimudeliga, tugeva turupositsiooni ning kõrge kaubamärgi tuntusega jaemüüja Tallinnas. EfTEN’il on hea meel alustada ettevõttega koostööd ning loodame tulevikus seda ka laiendada uutesse asukohtadesse,“ lisas Arakas.

Hortes on Eesti juhtiv aiandus- ja kodukaupade jaemüüja ning suurim aianduskeskus Balti riikides. Hortes aianduskeskus pakub Balti riikides kõige laiemat valikut toa- ja õuetaimi ning aiatarvikuid ja -tehnikat, samuti kodu- ja lemmikloomatarbeid. „Meie strateegiaks on keskenduda jaeärile ning selle arendamisele. Hortese kontseptsioon on end tõestanud ning me oleme valmis oma ettevõtte arengule tempot juurde lisama,“ sõnas Kristian Kalgan, Hortese tegevjuht aastast 2007.

EfTEN Real Estate Fund III AS omandas 2006. aastal ehitatud Hortese aianduskeskus, mis asub Tallinna külje all Laagris aadressil Seljaku 4a, 4b ja 2a sale-and-leaseback tehinguga Investeeringu kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot ning Hortesega on sõlmitud pikaajaline üürileping.

Tehinguga omandatud kinnistu kogupind on 15 598 ruutmeetrit ja hoone kogupind 3 470 ruutmeetrit. Kinnistul on ka väljas asuv müügiala ning 146-kohaline parkla.

Alternatiivne investeerimisfond EfTEN Real Estate Fund III AS viis käesoleval kevadel läbi fondi kolmanda avaliku aktsiaemissiooni, mille käigus kaasati 6,3 miljonit eurot. Emissiooni käigus kaasatud kapitali on fond investeerinud lisaks Hortesele Selveri arendusse, mis asub samuti Laagris. Lisaks on fondil plaanis investeerida osa kaasatud kapitalist DSV Riia logistikakeskuse ümberehitusse.

Fondi kahe esimese emissiooni käigus kaasatud kapital on investeeritud järgnevatesse objektidesse Balti riikides: Šiauliai linna südames asuv Saules Miestas kaubanduskeskus, Vilniuses asuv esinduslik Ulonu ärimaja ja Laisves 3 büroohoone ning DSV logistikakeskused Riias, Vilniuses ja Tallinnas. Fondi varade maht on 31. märtsi 2017. aasta seisuga kokku 76,3 miljonit eurot, millest omakapital moodustab 29,9 miljonit eurot.

Kuidas oma kodust vara äikese eest kaitsta?

31.05.2017

alt
alt

Kinnisvaraekspert OÜ ja Staaring Kinnisvarabüroo ühinevad

01.06.2017

Sarnased uudised

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis büroohoone Vilniuses

alt

Porto Franco sõlmis 102 miljoni eurose laenulepingu

alt

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

alt

Eften ostab Lätis 16 miljoniga tootmishoone ja Air Balticu peahoone

alt

Tallinna kontoripindade turg jätkab kasvamist

alt

Colonna portfell kasvas eelmisel aastal 95 ärihooneni

alt

Eften ostab 3 miljoniga ABC Motorsi Paldiski maantee teeninduskeskused

Kõige populaarsemad

1

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

2

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

3

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

4

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

5

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

6

Ehitusmaht mullu vähenes, nõudlus uute eluruumide järele aga püsib

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla