Teet Margna firma sai ettekirjutuse ehitustööde peatamiseks

Tallinna linnaplaneerimise amet tegi Teet Margna firmale Gordon Grupp OÜ ettekirjutuse Kadriorus kaitsealusel kinnistul ehitustööde peatamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Foto: Scanpix

Tallinna linnaplaneerimise ameti (TLPA) juhataja Anu Hallik sõnas, et käis kolmapäeval Mäekalda 9 kinnistut vaatamas ja tuvastas laias laastus kolm rikkumist. Halliku sõnul on paekallast süvistatud rohkem kui ehitusprojektis ette nähtud ning paljud nii elamu kui ka abihoone konstruktsioonid, mis on projektis ette nähtud säilitada, on asendatud uutega. Peale selle on täielikult lammutatud projektis säilitamisele kuuluv ajalooline kuur kinnistu edelapoolsel küljel.

"Tuvastasime, et ehitustööd ei vasta ehituslubade aluseks olevale kehtivale ehitusprojektile. 4. mail 2017 tegime ettekirjutuse ehitustööde koheseks peatamiseks," sõnas Hallik.

Kinnistu omandas mullu talvel Gordon Grupp OÜ, mille omanik on Teet Margna. Mäekalda 9 paiknev elamu on 19. sajandist pärit historitsistlikus stiilis suvila, mis moodustab kõrval paikneva teenijate elamuga tervikliku arhitektuuriansambli. Hooned võeti 1997. aastal muinsuskaitse alla ja 2006. aastal sai kogu krundist kaitsevöönd.

Linnaplaneerimise amet väljastas ehitusload Mäekalda 9 asuva üksikelamu ja abihoone rekonstrueerimiseks ning teede, platside, kanalisatsioonitorustiku, kinnistusisese vee-, kanalisatsiooni- ja drenaažitorustiku ja elektrimaakaabelliini rajamiseks ning kinnitas ehitusprojekti 12. novembril 2013. Aprillis 2017 on Mäekalda 9 kohta menetlusse esitatud uus ehitusprojekt, millel luba veel ei ole.

Margna sõnul restaureerib OÜ Gordon Grupp Mäekalda 9 aadressil asuvaid hooneid kehtivate ehituslubade number 66 973 ja 66 972 alusel. "Hoonete restaureerimine toimub vastavalt kehtivatele muinsuskaitselistele eritingimustele, mille täitmist kontrollib nii muinsuskaitse järelevalve kui ka TLPA muinsuskaitse osakond," sõnas ta.

Peale kehtivate ehituslubade on Margna sõnul Tallinna linnaplaneerimise ametis sees ka uue ehitusloa taotlus, mis taotleb olemasolevatele ehitistele mõningase juurdeehituse lubamist.

"Paekallast Mäekalda 9 krundil ei ole ja pole kunagi olnud. Küll moodustab umbes pool krundist järsak, mis koosneb huumusekihist ja paeräbust. Kindel paekiviklint asub krundi piirist mõned meetrid eemal, Kumu kinnistul. Pinnase eemaldus tugimüüride rajamiseks on lubatud ka kehtivate ehituslubade järgi. Tõsi, seda tuli ehituse käigus eemaldada lubatust rohkem, et tekitada hoonete ümber renoveerimistööde tegemiseks vajalik ruum," rääkis Margna.

Senised rekonstrueerimistööd on tema sõnul täies mahus järginud nii projekti kui ka muinsuskaitse eritingimusi. "Tean, et hoone juurdeehitusele taotletav ehitusluba on alles menetluses, ning vastavaid töid pole alustatud. Pole olnud plaaniski alustada. Need on peatatud, kuni selleks antakse välja uus ja kehtiv ehitusluba," ütles ta.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Virtsu tööstuspargi vastased kaotasid kohtus

04.05.2017

alt
alt

Majutusettevõtetes peatuvate turistide arv üha suureneb

05.05.2017

Sarnased uudised

alt

Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone sai nurgakivi

alt

Ehitusmaht eelmisel aastal kasvas

alt

Sisekaitseakadeemia uus hoone sai valmis

alt

Endise Szolnoki keskuse ja turu asemele kerkib Rimi supermarket

alt

Riigikohus: ehitamisel peab arvestama naabrite huvidega

alt

Tondi asumis jääb puhkeala ärihoonega asendamata

alt

Eesti majatehas ehitab Soome suurima moodulitest korterelamuarenduse

alt

Nordecon: ehitusvaldkonna peamine väljakutse on digilahenduste kasutuselevõtt

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

5

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

6

Tartu kuulutas täna välja eelmise aasta parimad ehitised

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid