Teet Margna firma sai ettekirjutuse ehitustööde peatamiseks

Tallinna linnaplaneerimise amet tegi Teet Margna firmale Gordon Grupp OÜ ettekirjutuse Kadriorus kaitsealusel kinnistul ehitustööde peatamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Foto: Scanpix

Tallinna linnaplaneerimise ameti (TLPA) juhataja Anu Hallik sõnas, et käis kolmapäeval Mäekalda 9 kinnistut vaatamas ja tuvastas laias laastus kolm rikkumist. Halliku sõnul on paekallast süvistatud rohkem kui ehitusprojektis ette nähtud ning paljud nii elamu kui ka abihoone konstruktsioonid, mis on projektis ette nähtud säilitada, on asendatud uutega. Peale selle on täielikult lammutatud projektis säilitamisele kuuluv ajalooline kuur kinnistu edelapoolsel küljel.

"Tuvastasime, et ehitustööd ei vasta ehituslubade aluseks olevale kehtivale ehitusprojektile. 4. mail 2017 tegime ettekirjutuse ehitustööde koheseks peatamiseks," sõnas Hallik.

Kinnistu omandas mullu talvel Gordon Grupp OÜ, mille omanik on Teet Margna. Mäekalda 9 paiknev elamu on 19. sajandist pärit historitsistlikus stiilis suvila, mis moodustab kõrval paikneva teenijate elamuga tervikliku arhitektuuriansambli. Hooned võeti 1997. aastal muinsuskaitse alla ja 2006. aastal sai kogu krundist kaitsevöönd.

Linnaplaneerimise amet väljastas ehitusload Mäekalda 9 asuva üksikelamu ja abihoone rekonstrueerimiseks ning teede, platside, kanalisatsioonitorustiku, kinnistusisese vee-, kanalisatsiooni- ja drenaažitorustiku ja elektrimaakaabelliini rajamiseks ning kinnitas ehitusprojekti 12. novembril 2013. Aprillis 2017 on Mäekalda 9 kohta menetlusse esitatud uus ehitusprojekt, millel luba veel ei ole.

Margna sõnul restaureerib OÜ Gordon Grupp Mäekalda 9 aadressil asuvaid hooneid kehtivate ehituslubade number 66 973 ja 66 972 alusel. "Hoonete restaureerimine toimub vastavalt kehtivatele muinsuskaitselistele eritingimustele, mille täitmist kontrollib nii muinsuskaitse järelevalve kui ka TLPA muinsuskaitse osakond," sõnas ta.

Peale kehtivate ehituslubade on Margna sõnul Tallinna linnaplaneerimise ametis sees ka uue ehitusloa taotlus, mis taotleb olemasolevatele ehitistele mõningase juurdeehituse lubamist.

"Paekallast Mäekalda 9 krundil ei ole ja pole kunagi olnud. Küll moodustab umbes pool krundist järsak, mis koosneb huumusekihist ja paeräbust. Kindel paekiviklint asub krundi piirist mõned meetrid eemal, Kumu kinnistul. Pinnase eemaldus tugimüüride rajamiseks on lubatud ka kehtivate ehituslubade järgi. Tõsi, seda tuli ehituse käigus eemaldada lubatust rohkem, et tekitada hoonete ümber renoveerimistööde tegemiseks vajalik ruum," rääkis Margna.

Senised rekonstrueerimistööd on tema sõnul täies mahus järginud nii projekti kui ka muinsuskaitse eritingimusi. "Tean, et hoone juurdeehitusele taotletav ehitusluba on alles menetluses, ning vastavaid töid pole alustatud. Pole olnud plaaniski alustada. Need on peatatud, kuni selleks antakse välja uus ja kehtiv ehitusluba," ütles ta.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Virtsu tööstuspargi vastased kaotasid kohtus

04.05.2017

alt
alt

Majutusettevõtetes peatuvate turistide arv üha suureneb

05.05.2017

Sarnased uudised

alt

Eesti Meedia uue maja kõrgus käes

alt

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

alt

Tallinna Maakri tänavale kerkiv uus pilvelõhkuja sai ehitusloa

alt

Tallinna sadama D-terminalis peeti sarikapidu

alt

Leedo rajab Peetrisse spordi- ja vabaajakeskuse

alt

Pihlakodu ehitab Tabasallu moodsa 200-kohalise eakate kodu

alt

Heiti Hääl hakkab Koplisse arendama 10-hektarilist äri- ja elurajooni

alt

Millega arvestada oma maja ehitamisel?

alt

Kaamos alustas 10-hektarilise Avala ärilinnaku arendamist

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Eesti Meedia uue maja kõrgus käes

4

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

5

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

6

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

Toimetaja valik

alt

Uute korterite kallinemine on viinud ostjad tagasi järelturule

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk