Ehitusobjektide kindlustamisel tuleb silmas pidada vastutuskindlustust

IIZI Kindlustusmaakleri ja advokaadibüroo LEXTAL korraldatud kindlustusseminaril tõdesid eksperdid, et ehituskindlustuse kriitiline osa on vastutuskindlustus, mille sisulisele poolele ei pöörata kindlustuslepingu ostmisel piisavalt tähelepanu.

Kindlustus, Priit Levertand, Kindlustusleping, Argo Argel, LEXTAL, Kaido Konsap, Olavi-Jüri Luik, PZU, Marge Männiko, IIZI Kindlustusmaakler

“Meie arvates ei ole enam mõistlik osta ehituse koguriski kindlustust ehk CARi koos vastutuskindlustusega,” nentis PZU ehituskindlustuse riskijuht Priit Levertand. Ta soovitas ehitusettevõttel osta vastutuskindlustuse eraldi, sest suur osa ehitusega seotud kahjusid juhtub just vastutuskindlustuse piirimail. Nii tellijad kui ehitusettevõtjad pööravad täna vastutuskindlustuse osale liiga vähe tähelepanu.

PZU vastutuskindlustuse riskijuht Argo Argel tõi välja, et ehituskindlustus on turul olnud pikalt ning ei rahulda tavapaketina ehitajate vajadusi. Tema sõnul on oluline tõmmata selge piir CAR-i ja vastutuskindlustuse vahele. “Vastutuskindlustuse puhul ei mõelda läbi võimalikke kahjujuhtumeid ega uurita kindlustuspoliiside sisu”, lisas Argel.

LEXTALi ehitusõiguse spetsialist Marge Männiko puutub ehituslepingutega kokku igapäevaselt ning tõi välja rea ebamõistlikke nõudeid, mida tellijad lepingutes küsivad. “Valitseb põhimõte, et tellija saab, mida tellib. Teadlik tellija teab, mida ostab. Tihti on lepingutes sees ainult CAR-i nõue, sest tellija ei oska kindlustuse nõudeid sõnastada ega kindlustuslepingu sobivust kontrollida. Kui tellija ei mõtle nõudeid läbi, siis ei tee seda ka ehitaja,” sõnas Männiko.

Kindlustusõiguse advokaat Olavi-Jüri Luik lisas, et sage probleem on ka see, et tellijad kipuvad projekte üle kindlustama.

Kaido Konsap IIZI Kindlustusmaaklerist soovitas ehitusettevõtjatel alati kindlustamise vajadust enda seisukohast hinnata. “Kui tellija ei nõua, siis ei tähenda see kindlasti seda, et ehitusettevõtjal kindlustust vaja pole”. Konsapi sõnul ei tohiks ehitusettevõte karta küsida võimalikult laia katet, sest tegelikult suudavad kohalikud kindlustusandjad tavalahendustest paremaid tingimusi pakkuda.

Turistide esmane ootus hotellile on turvalisus

28.04.2017

alt
alt

Valitsus otsustas korraldada Tootsi kinnistute avalik enampakkumine

28.04.2017

Sarnased uudised

alt

Kui kütad, küta õigesti

alt

Kolm elulist olukorda, mida tudeng kodukindlustusega leevendada saab

alt

Päästeameti soovitused eelseisvaks külmaperioodiks

alt

Kindlustuskaitseta loodud korteriühistus peitub oht elanikele

alt

Kutsu enne kütteperioodi algust korstnapühkija!

alt

Selle aasta suurim kortermaja tormikahju on 22 000 eurot

alt

Kuidas oma kodust vara äikese eest kaitsta?

alt

Katse: vooluvõrgus triikraud põhjustab tulekahju 30 minutiga

alt

Millised õnnetused kimbutavad enim suvekodusid ning kuidas neid ära hoida?

Kõige populaarsemad

1

Tallinna kinnisvaratehingute arv langes mullu esimest korda 10 aasta jooksul

2

Riigi Kinnisvara AS paneb tänavu müüki ligi 300 objekti

3

Klõps! Karu on teki all

4

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

5

Kinnisvarafirma Colonna investorid ostsid Lõkke 4 büroohoone

6

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

Toimetaja valik

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe

alt

Maaüksuste piiride korrastamine muutub maaomanikele lihtsamaks