Kinnisvarafirmade hinnangul on Tallinnas nõudlus mikrokorterite järele

Kinnisvarafirmade hinnangul on Tallinnas selge nõudlus mikrokorterite järele olemas, kuid nende rajamist pidurdavad erinevad normatiivid.

Kinnisvaraturu ülevaated, Endrik Mänd, Endover KVB, Metro Capital, Ain Kivisaar, Robert Laud

"Turunõudlus on selgelt olemas mikrokorterite osas," ütles Endover KVB OÜ juhatuse liige Robert Laud kolmapäeval Eesti Kinnisvarafirmade Liidu ja Swedbanki korraldatud konverentsil. Mikrokorterite all peavad ettevõtted silmas eelkõige kuni 20-ruutmeetriseid kortereid.

Osalt on see tema sõnul seotud sellega, et nooremad, pealetulevad põlved on palju rohkem üürimisaltid ja teistsuguse elustiiliga, liikudes palju ringi. "Sellised väikesed üürimiseks pakutavad pinnad seda kõike võimaldavad," ütles Laud, lisades, et turunõudlus väiksemate pindade osas on kasvav.

"Kui oleks võimalik kesklinnas teha väiksemaid kortereid, kus parkimiskohtade nõue ei poo, oleks see kindlasti toode noorematele inimestele. Teiselt poolt aitaks see kindlasti linnaruumi elavdada," rääkis Laud.

Metro Capital OÜ partner Ain Kivisaar sõnas samuti, et ettevõte on mõelnud turusoovidele vastutulemise peale, kuid peab pigem silmas 30-35 ruutmeetriseid kortereid mõistlikus asukohas. "Miks neid teha ei saa, on erinevad normatiivid: parkimine, valgusnormatiivid," ütles Kivisaar. "Pigem ootaks, et Tallinna linn oma nõudmisi veidi leevendaks, mis võimaldaks selliseid kortereid turule tuua."

Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd sõnas, et mikrokorteritele on turul kindlasti oma nišš olemas. "Küsimus on selles, et seda mudelit mõistlikult rakendada. See eeldab nii riiklikus seaduses kui kohalikus reeglistikus lävendite üle vaatamist ja allapoole laskmist, muidu ei kanna ehituslikult välja," rääkis Mänd.

Üks lahendus selles osas on Männi sõnul parkimiskohtade nõude leevendamine ja asendamine rattakohtadega. "Rekreatsioonialade tagamine võib samuti osutuda liiga rangeks nõudeks," lisas ta.

"Kui regulatsioon ja linnapoolne soosiv suhtmine tekivad, lähevad paljud seda nõudlust rahuldama, tekib mõneks ajaks ülepakkumine ja mõistlik konkurents," sõnas Laud.

"Tallinn kasvab, iga aasta tuleb siia rahvast juurde, teispidi elamufond ikkagi vananeb. Need entry level korterid mujalt tulnute jaoks, neid tundub turul täna nappivat," märkis ta, lisades, et vaevalt mikrokorterid tõrjuvad turult suuremate korterite arendamise.

"Ma ei usu, et sellised tooted saaksid valdavaks," lisas ka Kivisaar. "Esialgu tehakse neid ilmselt väga palju, kuna nõudlus on aastate jooksul jõudnud koguneda."

Aknapesu võib tuua üüratu arve

13.04.2017

alt
alt

Kestva kodu saab ehitada ka säästlikult

13.04.2017

Sarnased uudised

alt

Notariaalsete kinnisvaratehingute langus oli mullu marginaalne

alt

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

alt

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

alt

Möödunud aasta lõppes kinnisvaraturu tehinguaktiivsuse ja käibe viimase 14 aasta rekordiga

alt

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

alt

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Euro kehtivusajal on mitmetes Eesti piirkondades korterite hinnad kahekordistunud

alt

Harjumaa 2020: korterite hinnad kerkisid, kuid tehingute arv vähenes

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!