Tallinna Kaubamaja ümberehitus valmib viie kuni seitsme aasta pärast

Tallinna Kaubamaja Grupp plaanib Kaubamaja kvartali ümberehituse valmis saada viie kuni seitsme aasta jooksul, kvartali ümberehituse arhitektuurikonkurs kuulutataske välja kui Kaubamaja Grupp saab vajalikud kooskõlastused.

Vaade Tallinnale. Foto: Scanpix

"Täpsemaid ajalisi eesmärke saame anda siis, kui vajalikud tegevused protsessis seda võimaldavad. Me peame asjaga kokku puutuvate ametkondade ja organisatsioonide puhul sageli arvestama paljude inimeste ajagraafikutega ja menetlused võtavadki aega," ütles Kaubamaja AS-i tegevdirektor Erkki Laugus BNS-ile.

Lauguse sõnul on Kaubamaja soov alustada arhitektuurivõistlusega juba lähiajal, kuid selle saab välja kuulutada alles siis kui Kaubamaja on linnalt saanud lõpliku kooskõlastuse võistlustingimustele. "Täna oleme tegelemas tehnilist laadi üksikasjade lahendamisega," ütles ta.

Lauguse sõnul on kavas Kaubamaja kvartal uushoonestada, kuna hoonete konstruktiivsed lahendused ei vasta tänapäevase ja tulevikku suunatud kaubandushoone vajadustele, sealjuures võidakse lammutada Kaubamaja vanim osa, nõukogudeaegse fassaadiga müügimaja.

"Eelmisel sajandil ehitatud hoonetele olid seatud tänastest erinevad tehnilised nõuded ja uusi hooneid tuleb ikka kavandada tänapäevaste nõuetega arvestavalt. Leidmaks parimat arhitektuurset terviklahendust kvartalile peame igati õigeks selleni jõudmist läbi arhitektuurivõistluse," ütles ta.

Samuti võidakse kvartali ümberehituse käigus lammutada Viru Keskust ja Kaubamaja ühendav galerii. "Tänane linna seisukoht on tõepoolest selline, et vaatekoridor Estonia puiesteel peaks tulevikus olema avatud. Kaubamaja ja Viru Keskust ühendav galerii kuulub Viru Keskusele ning meie ei saa otsustada selle säilimise või mittesäilimise üle praegusel kujul," ütles Laugus.

"Oleme perspektiivis vaate avamise võimalusega arvestanud ja seadnud selle ka nõudeks arhitektuurivõistluse tinigmuste juures. Piirkonna arenguid kavandades oleme pidanud väga oluliseks jalakäijate mugavat liikumist. Tulevikus tuleb kindlasti tagada inimestele mugav ja turvaline viis liikuda Kaubamaja ja Viru Keskuse vahel. Ideid headeks lahendusteks muuhulgas ka galerii osas ootame ka arhitektuurikonkursilt," ütles Laugus.

Algselt plaanis Tallinna Kaubamaja Grupp kuulutada Kaubamaja ümberehituse arhitektuurikonkursi välja mullu märtsis. Ettevõte teatas 2015. aasta detsembris, et alustab kahe-kolme aasta pärast ulatuslikke ehitustöid kaubamaja ümberehitamiseks, millega suureneb Tallinna Kaubamaja pind kuni 2,5 korda.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Buumi teket pidurdab buumi ootus

14.03.2017

alt
alt

Tallinn algatas EKA endise peahoone krundil uue planeeringu koostamise

15.03.2017

Sarnased uudised

alt

Tartu Ülikooli Delta keskus sai nurgakivi

alt

Lasnamäele Pae pargi serva rajatakse spordihoone

alt

Tartu kuulutas välja Marja silla ideekonkursi

alt

Tammsaare parki kavandatakse kohvikpaviljoni

alt

Tartu Raatuse kvartalisse planeeritakse kõrghooneid

alt

Algas Põlva keskväljaku ehitus

alt

Tartu linn ei poolda ERM-i ümbruse muutmist korterelamute alaks

alt

Reidi tee teine etapp sai ehitusloa

alt

T1 Mall of Tallinn toob Eestisse uue mõttemalli kaubanduskeskusest

Kõige populaarsemad

1

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

2

Võtame kodu uusarendusse! Või siis ikkagi mitte?

3

Tagashoidlik loto mängimine kodulaenu ei välista

4

Patarei Merekindlus avas kõigile uksed

5

Parimad läbirääkimiste nipid kinnisvara müüjatele

6

Kliendipäevakampaania „Kodukohting“ tõi uusi kodusid uudistama ligi sada potentsiaalset klienti

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla