Valitsus toetas Tallinna Linnahalli rekonstrueerimist

Valitsus toetas neljapäevasel kabinetiistungil ettevõtlusminister Urve Palo ettepanekut rekonstrueerida Tallinna Linnahall koos linnaga rahvusvaheliseks konverentsi- ja kultuurikeskuseks.

Tallinna linnahall. Foto: Scanpix

Riigieelarves tuleb 2018-2019 aastatel kavandada vastav sihtotstarbeline eraldis, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile. Kabinetinõupidamisel peeti oluliseks, et riigil oleks õigus määrata Linnahalli arendava juriidilise isiku nõukogu liikmeid ka omalt poolt ning konverentsikeskuse operaator tuleb leida avaliku konkursi käigus.

Peaminister Jüri Ratas rõhutas, et Tallinna Linnahalli rekonstrueerimine omab laiemat tähendust. „Täna valitsuskabineti nõupidamisel toetatud Linnahalli renoveerimise otsus muudab Eesti rahvusvahelises turismiäris veelgi atraktiivsemaks. Riik ja linn loovad koostöös tõmbekeskuse, tänu millele tekivad uued töökohad meie inimestele  ja uued võimalused meie ettevõtjatele. See suurprojekt ei ole oluline mitte ainult turismivaldkonnale, vaid meie majandusele tervikuna,“ sõnas Ratas. Peaminister lisas, et märgiline on selle suurprojekti juures koostöö riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel. „Tegu on selle valitsuse esimese suure koostööprojektiga riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel, millest võidavad mõlemad osapooled. Loodan, et tulevikus on meil rohkem ühiseid ettevõtmisi, milles riiklik ja kohalik tasand panustavad  koos meie elukeskkonna parandamisse,“ lisas Ratas.

Infotehnoloogia- ja ettevõtlusminister Urve Palo rääkis valitsusele muu hulgas praegu planeeritud investeeringute suurusest ja selle mõjust. „Linnahalli renoveerimiseks investeerib riik ligi 40 miljonit eurot, teist sama palju peab investeerima linn. Konverentsikeskuse rajamisel lisandub Ernst & Youngi hinnangul aastas 18 000 välisturisti, mis toob ligi 13,6 miljonit eurot turismitulu aastas. Juurde luuakse kuni 1074 uut töökohta ja loota võib 5,38 miljonit eurot täiendavat maksutulu,“ ütles Palo.

Kabinetinõupidamisel leidsid ministrid, et Linnahalli renoveerimiseks annab riik toetuse Tallinna linnale, mille tulemusel saab Tallinna Linnahalli AS toetust riigi- ja linnaeelarvest ning linn võtab konverentsikeskuse arendamisega seotud kohustused ja riskid enda kanda. Minister Palo järgi räägivad sellise valiku kasuks ülesannete selge jaotus ning otsustamisprotsessi lihtsus.

Tutvustades ministritele Ernst & Youngi analüüsi, rõhutas Palo, et Tallinna konverentsikeskuse asukohana soovitatakse just Linnahalli. Selle asukoha eeliseks on investorite huvi ja piisavad suurusega kinnistu olemasolu väga heas asukohas. Linnahalli kasuks rääkis lähiümbruses piisavate hotellitubade olemasolu konverentsi külastajatele ning jalutuskäigu kaugusel olev vanalinn, muuseumid, kauplused, restoranid, õhtuste ürituste kohad. Samuti on Linnahallis piisava suurusega piisaval hulgal ruume. Linnahalli kordategemine aitab kaasa piirkonna terviklikkuse arenemisele ning aktiivse linnaruumi tekkimisele.

Foto: Scanpix

Tartu magalad paistavad silma renoveerimistuhinaga

10.02.2017

alt
alt

Merko käivitas Noblessneri Kodusadama arendusprojekti teise etapi

10.02.2017

Sarnased uudised

alt

Kavandatav kergliiklustee viib ohutult Balti jaamast Stroomi randa

alt

Pärnu linn kavandab uut esindushoonet

alt

Põhja-Tallinna rajatakse veel üks loomelinnak

alt

YIT Infra rekonstrueerib Tartus Ülikooli tänava 1 miljoniga

alt

Pärnu soovib keskranda laiendada

alt

Tallinn saab endale ühe päris uue keskuse

alt

Tallinn ja Viru Keskus plaanivad Viru hotelli esist ala arendada

alt

Lasnamäele ennustatakse Manhattanilikku tulevikku

alt

Rakvere rajab 103 000 euro eest ostetud krundile avaliku väljaku

Kõige populaarsemad

1

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Veikko Täär hindab Tartu kõrgeima elumaja vaateid

3

Tallinnasse koduostjad ihaldavad enim Nõmme ja Pirita kodusid

4

Ehituslubade väljastamine kasvas esimeses kvartalis 2,4 protsenti

5

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

6

Tehnikaülikoolis arendatakse tarka lifti

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid