Rootsi kinnisvarakontsern müüb 30 miljoniga Tallinna postimaja

Rootsi kinnisvarainvestor Claesson & Anderzén AB kolib oma vara Eestist Saksamaale ja soovib maha müüa nii Tallinna postimaja kui mitmed teised Tallinna kinnistud; postimaja eest soovib ettevõte saada 30 miljonit eurot, kirjutab Postimees.

Euro. Foto: Scanpix

"Tegemist on kinnisvaramaailmas tavapärase sündmusega, kui omanikud soovivad investeerida suurematele turgudele, näiteks Saksamaale," ütles vara müüki korraldava Catella tegevjuht Aavo Kokk. "Vihjet Eesti ärikeskkonna muutumisele oleks siin keeruline näha, samuti pole mul tehingu korraldajana võimalik avada rohkem üksikasju," lisas ta.

Catella otsib lisaks postimajale ostjat veel hoonetele Paneeli 2 ja Suur-Sõjamäe 35 ning mõnele vähem atraktiivsele krundile. Müüki läheb ka Laste Maailma kõrval asuv maja aadressiga Pärnu maantee 4. Postimehe allikate väitel soovib omanik müüa selle kinnisvara ühe paketina, hoolimata objektide erinevast väärtusest.

Postimaja eest, mille riigile kuuluv Eesti Post müüs 2010. aastal kaheksa miljoni euroga rootslastele, soovib hoone põhjalikult ümber ehitanud kinnisvarafirma saada nüüd ligikaudu 30 miljonit eurot.

Postimaja naabruses Rotermanni kvartalis neljapäeval viimasena valminud hoonele sarikapärga paigaldanud Urmas Sõõrumaa kinnitas postimaja ostmise soovi. "Ma ei saa öelda, kas olen teinud hinnapakkumise ja millise summaga ma arvestan, kuid näen, et postimaja haakub suurepäraselt mulle kuuluva Rotermanni kvartali arendusega," ütles Sõõrumaa.

Postimaja suurimaks probleemiks peab suurettevõtja konstruktsiooni ebakindlust ja parkimiskohtade puudumist. "Postimaja ehitati lintvundamendile, mis nüüd tõuseb ja vajub perioodiliselt," sõnas Sõõrumaa. "Selle hoone juurde kuulub null parkimiskohta, samal ajal on minule kuuluvas Rotermanni keskuses maa all 600 parkimiskohta," lisas ta.

Südalinna ühel paremal krundil asuva ärihoone probleemiks peab Sõõrumaa mitme rentniku ebaedu. Kui võtmerentnik H&M naudib ostlejate huvi, siis väiksematel pindadel asuv spordikaupade ja jalatsipood pole hästi hakkama saanud.

Üheks võimalikuks postimaja ostuhuviliseks peetakse hoone taga asuva Coca-Cola Plaza haldusfondi Baltic Horizon. "Tegemist on atraktiivse varaga, millest on huvitatud kõik kinnisvarainvestorid," ütles fondi juhataja Tarmo Karotam. "Baltic Horizoni huvi tehingu vastu ei saa ma kinnitada ega ümber lükata," märkis ta.

Catella vahendusel Rimi kaupluseketi ja peakontori ärikinnisvara omandanud East Capital kinnitas huvi postimaja ostmise vastu. "Meil ei ole kombeks pooleli olevaid tehinguid kommenteerida, kuid me tunneme huvi iga kord, kui midagi huvitavat pakutakse, kuid tehinguni jõudmine pole kunagi lõpuni kindel," rääkis East Capitali juhatuse liige Madis Raidma. "Võin vaid öelda, et postimaja on investeerimisobjektina huvitav, aga kahtlen, et muud sinna juurde pakutavat vara oleks võimalik müüa ühtse portfellina."

Eesti üks juhtivaid ärikinnisvara arendajaid Eften Capital seevastu teatas, et on pakkumisega tutvunud, kuid pole tehingiust huvitatud. "Müüja soovib postimaja eest saada oluliselt suuremat summat kui 30 miljonit eurot ja see hind ületab meie taluvuse piiri väga kõrgelt," rääkis Eften Capitali juht Viljar Arakas. "Objekti eelis on kindlasti väga hea asukoht ning tänu pikale tegutsemisele selgelt nähtav rahavoo ajalugu. Kuid objekti tootlus on madal ja hind kõrge, mis ei sobi kokku meie klientide soovidega."

Allikas: BNS

Kaalud enda kinnisvara müüki? Vali partneriks Baltic Sotheby’s International Realty!

03.02.2017

alt
alt

Sõõrumaa: Eesti kinnisvaraturg võib olla plahvatusohtlik

03.02.2017

Sarnased uudised

alt

Porto Franco sõlmis 102 miljoni eurose laenulepingu

alt

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

alt

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

alt

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

alt

Tallinn võttis vastu Kawe Groupi Tatari kinnistu detailplaneeringu

alt

Hipodroomi ärikvartali arhitektuurikonkursi võitis HGA

alt

MKM soovitab Ida-Viru maakonnas ehitada 20-miljonise filmistuudio

alt

Silikaat Grupp avab märtsis Väike-Järve keskuse

alt

RKAS andis Patarei merekindluse Sõõrumaale üle

Kõige populaarsemad

1

Üllatus: Suurim korterivarguse oht Tallinnas ei varitsegi Lasnamäel

2

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

3

Eluasemelaenude nõudlus on kõrge

4

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

5

Pealinnaga piirnevas Saku vallas jäi korterite hinnatõus seisma

6

Eksperdid: hindade kasv kinnisvaraturul jätkub ka sel aastal

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!