Tallinn tahab Linnahalli projekteerijaks selle lähteülesande koostajat

Tallinna linn soovib Linnahalli renoveerimise projekti tegemise anda ilma konkursita selle arhitektuuribüroo kätte, kes koostas ka lähteülesande; õiguslikult võib sellises mudelis olla mitmeid küsitavusi, kirjutab Eesti Ekspress.

Tallinna linnahall. Foto: Scanpix

Kevadel leidis linn riigihankega linnahalli projekteerimise lähteülesande koostajaks arhitektuuribüroo Allianss Arhitektid, millele maksti selle töö eest 125 000 eurot. Töö sai valmis novembris. Edasi oli tarvis leida projekteerija, kes hakkaks tingimuste järgi renoveerimisprojekti koostama. Seda ei oleks saanud teha Allianss, sest seadus keelab firmal iseendale projekteerimistingimusi koostada.

Hiljaaegu selgus aga, et Tallinna Linnahall eesotsas juhatuse liikme Väino Sarnetiga kavatseb ka projekti koostamise anda Alliansile. Töö maht on ligi 6 miljonit eurot. Alliansi aastakäive kõigest pisut üle poole miljoni euro.

Linnapea kohusetäitja Taavi Aas ütles eelmisel, ett Linnahalli arhitektid Raine Karp ja Riina Altmäe omavad autoriõigusi ja seaduse järgi eeldab projekti kallale asumine teose autori nõusolekut. Karp andis oma õigused lepinguga üle Alliansile. "Leidsime, et kui üks seltskond on juba kolm kuud asjaga tegelenud, siis oleks kõige õigem, kui sama seltskond teeks asja edasi ning ei peaks hakkama raiskama aega uute tegijate leidmisele ning neile selgitamisele, mis maja see Linnahall üldse on," rääkis Karp.

Lennusadama taastamise projekteerinud Koko Arhitektide juhatuse liige Andrus Kõresaar ütles, et projekteerija leidmiseks tuleks kindlasti luua võimalus kõigile, kel pädevus ja kogemus. "Protsessi kiirus ei ole sisuline argument, see on aja planeerimise küsimus," sõnas ta.

Linnahalli juhatuse liikme Väino Sarneti sõnul sai määravaks see, et Karp ja Altmäe valisid just Alliansi ning arhitektuuri ideekonkursi korraldamine oleks olnud nende autoriõigustega "karjuvas vastuolus".

Kuigi arhitektid heitsid juba projekti lähteülesande koostamise hanke tingimustele ette, need olid Allianssi soosivad, ütles Sarnet, et hankel "käis pingeline võitlus, mis lõppes mõnepunktilise eduga" Alliansi kasuks. "Siin on kõik korrektne nii juriidiliselt, moraalselt kui ka sisuliselt," ütles ta.

Linnahalli nõukogu tellis advokaat Maria Mägi-Rohtmetsalt õigusliku hinnangu. Selle kohaselt võib asjas olla küsitavusi. Mägi-Rohtmets ütles Ekspressile, et oleks loogiline, kui sedalaadi projekte teeks kas elusolev arhitekt ise või korraldataks avalik riigihange, kus kõikidel on võrdsed võimalused.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Ikea plaanib peale Läti poe avamist ka Tallinnas kaupluse avada

31.01.2017

alt
alt

Eesti Meedia müüs Tartu Postimehe maja Kodukolde Kinnisvarale

01.02.2017

Sarnased uudised

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

alt

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

alt

Uus tänav avab esmakordselt ligipääsu Tallinna ülemisele tuletornile

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

6

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla