Tallinn tahab Linnahalli projekteerijaks selle lähteülesande koostajat

Tallinna linn soovib Linnahalli renoveerimise projekti tegemise anda ilma konkursita selle arhitektuuribüroo kätte, kes koostas ka lähteülesande; õiguslikult võib sellises mudelis olla mitmeid küsitavusi, kirjutab Eesti Ekspress.

Tallinna linnahall. Foto: Scanpix

Kevadel leidis linn riigihankega linnahalli projekteerimise lähteülesande koostajaks arhitektuuribüroo Allianss Arhitektid, millele maksti selle töö eest 125 000 eurot. Töö sai valmis novembris. Edasi oli tarvis leida projekteerija, kes hakkaks tingimuste järgi renoveerimisprojekti koostama. Seda ei oleks saanud teha Allianss, sest seadus keelab firmal iseendale projekteerimistingimusi koostada.

Hiljaaegu selgus aga, et Tallinna Linnahall eesotsas juhatuse liikme Väino Sarnetiga kavatseb ka projekti koostamise anda Alliansile. Töö maht on ligi 6 miljonit eurot. Alliansi aastakäive kõigest pisut üle poole miljoni euro.

Linnapea kohusetäitja Taavi Aas ütles eelmisel, ett Linnahalli arhitektid Raine Karp ja Riina Altmäe omavad autoriõigusi ja seaduse järgi eeldab projekti kallale asumine teose autori nõusolekut. Karp andis oma õigused lepinguga üle Alliansile. "Leidsime, et kui üks seltskond on juba kolm kuud asjaga tegelenud, siis oleks kõige õigem, kui sama seltskond teeks asja edasi ning ei peaks hakkama raiskama aega uute tegijate leidmisele ning neile selgitamisele, mis maja see Linnahall üldse on," rääkis Karp.

Lennusadama taastamise projekteerinud Koko Arhitektide juhatuse liige Andrus Kõresaar ütles, et projekteerija leidmiseks tuleks kindlasti luua võimalus kõigile, kel pädevus ja kogemus. "Protsessi kiirus ei ole sisuline argument, see on aja planeerimise küsimus," sõnas ta.

Linnahalli juhatuse liikme Väino Sarneti sõnul sai määravaks see, et Karp ja Altmäe valisid just Alliansi ning arhitektuuri ideekonkursi korraldamine oleks olnud nende autoriõigustega "karjuvas vastuolus".

Kuigi arhitektid heitsid juba projekti lähteülesande koostamise hanke tingimustele ette, need olid Allianssi soosivad, ütles Sarnet, et hankel "käis pingeline võitlus, mis lõppes mõnepunktilise eduga" Alliansi kasuks. "Siin on kõik korrektne nii juriidiliselt, moraalselt kui ka sisuliselt," ütles ta.

Linnahalli nõukogu tellis advokaat Maria Mägi-Rohtmetsalt õigusliku hinnangu. Selle kohaselt võib asjas olla küsitavusi. Mägi-Rohtmets ütles Ekspressile, et oleks loogiline, kui sedalaadi projekte teeks kas elusolev arhitekt ise või korraldataks avalik riigihange, kus kõikidel on võrdsed võimalused.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Ikea plaanib peale Läti poe avamist ka Tallinnas kaupluse avada

31.01.2017

alt
alt

Eesti Meedia müüs Tartu Postimehe maja Kodukolde Kinnisvarale

01.02.2017

Sarnased uudised

alt

Tallinn ja Viru Keskus plaanivad Viru hotelli esist ala arendada

alt

Lasnamäele ennustatakse Manhattanilikku tulevikku

alt

Rakvere rajab 103 000 euro eest ostetud krundile avaliku väljaku

alt

Viljandi linnakeskus uuendatakse 3,2 miljoni euroga 2020. aastaks

alt

Tartu Ülikooli Delta keskus sai nurgakivi

alt

Galerii: Valmimas on Valga uus keskväljak

alt

Tartu linna idapoolne ümbersõidutee on valmis

alt

Tammsaare park valmib septembris

alt

Tallinn kehtestab Haabersti Nurmenuku ala keskuse detailplaneeringu

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Eesti Meedia uue maja kõrgus käes

4

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

5

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

6

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

Toimetaja valik

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe