Levira soovib teletornist loobuda

Kuna Levira ei soovi enam Tallinna teletornis turismiteenuse pakkumisega tegelda, võiks teletorn minna kultuuriminister Indrek Saare hinnangul Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) omandusse ja sealne teenuseosutamine ajaloomuuseumile.

Tallinna teletorni väliterrass.

"Kuna olete avaldanud soovi loobuda turismiteenuse pakkunisest Tallinna teletornis, siis on kultuuriministeerium valmis kaasa mõtlema teletorni kui turismi- ja muuseumiobjekti käigushoidmise ja arendamise osas," kirjutab Saar Levira juhatuse esimehele Tiit Tammistele.

Kultuuriministeeriumi hinnangul oleks Saare sõnul sobivaim variant, kui teletorn oleks avalikus kasutuses ja selle omandaks riigi kinnisvara haldav RKAS. "Sellisel juhul võiks meie esialgsel hinnangul olla võimalik operaator Eesti Ajaloomuuseum ja sisulises mõttes võiks kaaluda ERR-i võimalikku huvi," märkis minister.

Enne otsuste tegemist on Saare sõnul vaja täpsemalt analüüsida võimalike operaatorite valikut ehk millist lisandväärtust üks või teine lahendus neile sisulises ja majanduslikus osas kaasa toob.

AS Levira asutas 2009. aastal SA Tallinna Teletorn eesmärgiga arendada ja majandada Tallinna teletorni kui ajaloolist ja arhitektuurilist turismiobjekti ning pakkuda kvaliteetseid turismi-, kultuuri ja vaba aja teenuseid. Sihtasutusele eraldati 2010. aastal toetust Teletorni rekonstrueerimiseks ja kaasaegseks turismiatraktsiooniks arendamiseks.

Tammiste sõnul lõpeb tänavu 30. septembril SA Tallinna Teletorn kohustus seoses 2010. aastal saadud toetusega tagada projekti tulemusena loodud vara avaliku kasutamine. Ja kuna AS-i Levira põhitegevusalaks ei ole Tammiste sõnul turismiteenuste pakkumine, siis otsustas Levira nõukogu mullu septembris, et ettevõte ei ole valmis finantseerima SA Tallinna Teletorn investeeringuid teletorni kui turismiobjekti edaspidisesse arendamisesse ning soovib loobuda SA Tallinna Teletorn kaudu turismialase teenuse pakkumisest teletornis peale käesoleva aasta 30. septembrit.

Varem on Saar öelnud, et Levria müügi puhul eraldada ettevõttest Teletorn. "Analüüsides Levira müüki, tuleb igakülgselt läbi mõelda teletorni tulevikuga seonduvad teemad. Kultuuriministeerium on seisukohal, et AS Levira müügi korral tuleb eraldada teletorn ja sellega seotud kinnistu ning anda see üle Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsile. Tulevikus näeme torni külastajatele avatud osa operaatorina mõnda olemasolevat kultuuriasutust," on ta varem öelnud.

AS-i Levira müügiga hakkas riik tegelema toonase majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi ajal, järgmine minister Urve Palo oli aga Levira müügi vastu, kuna ei suudetud leida sobivat lahendust, kuidas jätta müügist välja teletorn. Seetõttu kiitis valitsus 2015. aasta alguses heaks Levira osaluse müügi katkestamise.

Allikas: BNS

Foto: Tallinna Teletorn

5 asja, mida jälgida ehituskrundi ostmisel

23.01.2017

alt
alt

Eesti eluasemehinnad kasvasid EL-i keskmisest kiiremini

23.01.2017

Sarnased uudised

alt

Vanasadama trammitee ühendab Tallinna sadama, Rail Balticu terminali ja lennujaama

alt

Tallinna Sadam avas 1,7-miljonise Pikksilma promenaadi

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Olulise Tallinna liiklussõlme ehitus saab lõpuks hoo sisse

alt

Tallinn ehitab trammitee Vanasadamani

alt

MKM soovitab Ida-Viru maakonnas ehitada 20-miljonise filmistuudio

alt

Tartus valmis Maarjamõisa parkimismaja

alt

Tallinna ja naabervaldade vaheline trammiühendus on igas suunas tasuv

alt

Vaata, milline Rail Baltica tulevikus välja näeb

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteri ruutmeetri hind langes juulis 0,3 protsenti

2

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

3

Saku Uusmäe elamurajooni kerkib uus kortermaja

4

Kõrgharitud eelistavad elada Harju ja Tartu maakonnas

5

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

6

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla