Linnaametnik lubab, et Lasnamäe kinnisvaraturg kasvab ka edaspidi

Paljud ütlevad, et Lasnamäe kinnisvaraturul toimuv on väga hea indikaator, sest ajalooliselt on olnud siin asuvad korterid keskmisest odavamad ja palju on väiksemaid kortereid, sealhulgas ühetoalisi, kirjutab Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe.

Lasnamäe.

Kuigi on erinevaid arvamusi, siis võib ka öelda, et linnalähedastel põldudel asuvas kinnisvaras on praegugi kordades rohkem õhku sees, kui piirkonnas, mille areng on viimasel kümnendil olnud Eesti kiiremaid nii elanike arvu kui ka taristu investeeringute poolest.

Kui vaadata, kui palju on Lasnamäel väljastatud ehituslubasid, siis see näitab samuti kasvu: näiteks aastatel 2013 - 2014 on Lasnamäel väljastatud ehitusload 7 korterelamu ehitamiseks kokku 370 korteriga. 2015 – 2016. aastatel on väljastatud ehitusload 16 korterelamu ehitamiseks, mis teeb kokku lisaks 1024 korterit. Menetluses on kokku hetkel 8 detailplaneeringut, kuhu on kavandatud elamuehitus, ja planeeritavate alade suurus kokku on 35 hektarit, millest suuremad arendatavad piirkonnad asuvad Kurepõllu ja Paevälja asumis.

Kui siia kõrvale lisada kõik avalikud ja meelelahutusobjektid, mis on Lasnamäele kerkinud, siis võib öelda, et linnaosa ehitus – ja kinnisvaraturg kasvab. Elanike arv küündib juba ligi 120000 inimeseni ja kasvu on kiirendanud viimastel aastatel just peamiselt munitsipaalmajade valmimine, tasuta ühistransport ja erakinnisvara-arendajate uute korterelamute arendused. Elanike arvu kasv annab omakorda võimaluse luua linnaosasse uusi töökohtasid, leida siit vajalikku tööjõudu, arendada elamuehitust kui ka investeerida meelelahutusärisse. Linnaosas on aastate jooksul kujunenud arvestatav ja valikurohke korterite järelturg.

Eelmisel nädalal võis lugeda meediast uudist, et novembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 1695 eurot, mis on 4,4 protsenti enam kui oktoobris ning kõrgeim tase alates 2007. aastast. Veerand müüdud korteritest on uued, mis näitab seda, et inimesed soovivad hüppeliselt parandada oma elamistingimusi.

Kokkuvõttes: Lasnamäe tulevikku silmas pidades on siinne kinnisvara hea valik ja keskkond muutub aasta aastalt üha paremaks ja atraktiivsemaks.

Aasta tegija ärikinnisvaras on stock-office

13.12.2016

alt
alt

Tallinna Sossi mäele kavandatakse kuni 14-korruselisi kortermaju

13.12.2016

Sarnased uudised

alt

Uusarendused tõstsid Mustamäe korterite hinda aastaga 7,6 protsenti

alt

Neljandas kvartalis tehti 12 484 kinnisvara ostu-müügitehingut

alt

Tallinna üüriturg globaliseerub

alt

Tallinna kinnisvaratehingute arv langes mullu esimest korda 10 aasta jooksul

alt

Tallinna kinnisvaraturg jaheneb, mujal antakse hagu juurde

alt

Eelmisel aastal kallinesid Tallinna korterid 5,1 protsenti

alt

Eluaseme hinnaindeksi aastamuutus oli III kvartalis viimaste aastate väikseim

alt

Mis ootab 2019. aastal Tallinna korteriomanikke?

alt

Kinnisvaramüüjad küsivad ebareaalset hinda

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

4

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

5

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

6

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

Toimetaja valik

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe