Linnaametnik lubab, et Lasnamäe kinnisvaraturg kasvab ka edaspidi

Paljud ütlevad, et Lasnamäe kinnisvaraturul toimuv on väga hea indikaator, sest ajalooliselt on olnud siin asuvad korterid keskmisest odavamad ja palju on väiksemaid kortereid, sealhulgas ühetoalisi, kirjutab Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe.

Lasnamäe.

Kuigi on erinevaid arvamusi, siis võib ka öelda, et linnalähedastel põldudel asuvas kinnisvaras on praegugi kordades rohkem õhku sees, kui piirkonnas, mille areng on viimasel kümnendil olnud Eesti kiiremaid nii elanike arvu kui ka taristu investeeringute poolest.

Kui vaadata, kui palju on Lasnamäel väljastatud ehituslubasid, siis see näitab samuti kasvu: näiteks aastatel 2013 - 2014 on Lasnamäel väljastatud ehitusload 7 korterelamu ehitamiseks kokku 370 korteriga. 2015 – 2016. aastatel on väljastatud ehitusload 16 korterelamu ehitamiseks, mis teeb kokku lisaks 1024 korterit. Menetluses on kokku hetkel 8 detailplaneeringut, kuhu on kavandatud elamuehitus, ja planeeritavate alade suurus kokku on 35 hektarit, millest suuremad arendatavad piirkonnad asuvad Kurepõllu ja Paevälja asumis.

Kui siia kõrvale lisada kõik avalikud ja meelelahutusobjektid, mis on Lasnamäele kerkinud, siis võib öelda, et linnaosa ehitus – ja kinnisvaraturg kasvab. Elanike arv küündib juba ligi 120000 inimeseni ja kasvu on kiirendanud viimastel aastatel just peamiselt munitsipaalmajade valmimine, tasuta ühistransport ja erakinnisvara-arendajate uute korterelamute arendused. Elanike arvu kasv annab omakorda võimaluse luua linnaosasse uusi töökohtasid, leida siit vajalikku tööjõudu, arendada elamuehitust kui ka investeerida meelelahutusärisse. Linnaosas on aastate jooksul kujunenud arvestatav ja valikurohke korterite järelturg.

Eelmisel nädalal võis lugeda meediast uudist, et novembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 1695 eurot, mis on 4,4 protsenti enam kui oktoobris ning kõrgeim tase alates 2007. aastast. Veerand müüdud korteritest on uued, mis näitab seda, et inimesed soovivad hüppeliselt parandada oma elamistingimusi.

Kokkuvõttes: Lasnamäe tulevikku silmas pidades on siinne kinnisvara hea valik ja keskkond muutub aasta aastalt üha paremaks ja atraktiivsemaks.

Aasta tegija ärikinnisvaras on stock-office

13.12.2016

alt
alt

Tallinna Sossi mäele kavandatakse kuni 14-korruselisi kortermaju

13.12.2016

Sarnased uudised

alt

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

alt

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind langes juulis 0,3 protsenti

alt

Kõrgharitud eelistavad elada Harju ja Tartu maakonnas

alt

Kinnisvaraturul valitsevad optimism ja pessimism segamini

alt

Koroonakriis pani suvilaid soetama soomlased, aga mitte eestlased

alt

Kinnisvaraekspertide hinnangul jäävad korterite hinnad püsima

alt

Milliseks kujunes esimese poolaasta kinnisvara investeerimis- ning arendusturg?

alt

Kes tahab elada minevikus, ostab maja

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteri ruutmeetri hind langes juulis 0,3 protsenti

2

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

3

Saku Uusmäe elamurajooni kerkib uus kortermaja

4

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

5

Kõrgharitud eelistavad elada Harju ja Tartu maakonnas

6

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla