Tallinna Löwenruh pargi naabrusse kavandatakse korterelamuid ja äriruume

Tallinna linnavalitsus võtab homsel istungil vastu Mustamäe tee 69 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, millega luuakse võimalus Kristiine linnaosa piirile Löwenruh pargi naabrusse äri- ja elamukvartal rajada.

Mustamäe tee 69 kinnistu ja lähiala detailplaneering annab võimaluse rajada Kristiine linnaosas asuvale 5,07 ha suurusele maa-alale 3-4-korruselised korterelamud, 3-5-korruselised äriruumidega korterelamud ning kaks varieeruva kõrgusega 2-8- ja 2-13-korruselist hoonerühma, milles on korterid, äriruumid ja parkimine. Planeeritav ala asub Kristiine linnaosas Mustamäe tee, Linnu tee, Algi tänava ja Tildri tänava vahelisel alal.

Kristiine linnaosa üldplaneeringu maakasutusplaani kohaselt jääb planeeritav maa-ala magistraaltänavate äärsesse ärivööndi, segahoonestusala ja arenguala juhtotstarbega alale. Detailplaneeringuga kavandatav vastab Kristiine linnaosa üldplaneeringule.

Mustamäe tee äärde on kavandatud kaks varieeruva kõrgusega hoonerühma, milles on korterid äriruumid ja parkimine. Kõrgem 13-korruseline hoonemaht on planeeritud Mustamäe linnaosa poolsesse külge kohaliku maamärgina, avanevana Mustamäe tee ja Kadaka tee ristmiku suunas.

Hoonevööndi keskossa jäävad 8-korruselised mahud, Linnu tee poole 6-kordne hoonemaht. Selline varieeruva kõrgusega lahendus loob kaasaegse arhitektuuriga atraktiivse linnatänava ning ei tekita Mustamäe tee äärde massiivset hoonemüüri, summutades samas Mustamäe teelt tuleva müra. Madalama, kahekorruselise hooneosa katusele kavandatakse haljastus ja terrassid.

Kvartali sisse planeeritakse 3-4-5-korruseline hoonestus, kus paiknevad nii äriruumid kui korterid. Samuti on planeeringus antud võimalus kavandada ühte rajatavasse hoonesse lasteaed või-hoid. Ala keskmesse kavandatakse kvartalisisene haljasala.

Alale on kavandatud kokku 600 parkimiskohta, valdav osa parkimisest on ette nähtud kõikide hoonete maa-alusel tasandil, Mustamäe tee poolses osas ka lisaks kahel maapealsel tasandil. Ette on nähtud ka sõiduteede laiendused ning kergliiklusteede laiendused Mustamäe tee ja Linnu tee ristmiku vahetusse lähedusse.

Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 18. juuni 2014 korraldusega. Pärast detailplaneeringu vastuvõtmist korraldavad Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja Kristiine Linnaosa Valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Uusarendused teevad masujärgse rekordi

12.12.2016

alt
alt

Aasta tegija ärikinnisvaras on stock-office

13.12.2016

Sarnased uudised

alt

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

alt

Skyline Residence pakub parimaid linnavaateid

alt

Metro Capitali uusarendus pääses maineka Baltikumi kinnisvarakonkursi finaali

alt

Tallinna loomaaia asemele tuleb uusarendus

alt

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

alt

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

alt

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

alt

City24 saade „Meie kaunid kodud“: WOHO – uut suunda näitav elu- ja ärikeskkond Tallinna tuiksoonel

alt

Uute korterite hinnale lisandub ootamatu ja suur kulu

Kõige populaarsemad

1

Sisustusmess toob kokku valdkonna parimad tegijad

2

Uus kuum kaup on Lasnamäe suured korterid

3

IKEA-eufooria võib varsti lõppeda

4

City24 esitleb Eesti parimat valmismajade valikut

5

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Lepatriinu emotsionaalne külaskäik erilisse Vääna-Jõesuu perekodusse

6

Kõrghaljastusega krundi poolt ja vastu: 5 kontrollküsimust krundiostjale

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid