Merkol valmisid Tartu mnt 52 arenduse esimesed kolm maja

Merkol on valminud Tallinna kesklinnas Tartu mnt 52 asuva elamukvartali esimesed kolm maja ning kogu elamukompleksi ühendav maa-alune parkla. Lastekodu tänava poole jäävad kaks maja valmivad järgmise aasta teises kvartalis. Tänaseks on 185 korterist 115 müüdud.

Tartu mnt 52 elamukvartal

Elamukvartalis on kokku viis erineva kõrgusega (5-13 korrust) korterelamut: juba valminud 8-korruseline A maja Tartu mnt ääres ning sisetänavas asuvad 13-korruseline B maja ja 5-korruseline C maja. Järgmisel aastal valmivad 5-korruseline maja Lastekodu tänaval ning 7-korruseline D maja sisetänavas. Elamukvartali keskele rajatakse valgustatud ja kinnine sisehoov, mis saab täies mahus haljastatud kevadel. Siseõue ilu saab nautida korterite hoovi poole avanevatest akendest ning suurtelt klaasitud terrassidelt, samuti on see kõikidele siinsetele elanikele puhkamiseks ja mängimiseks avatud.

„Üha enam inimesi on viimastel aastatel otsimas linnakodu, mis logistiliselt annab kiirema ligipääsu tööle, koolidele ja südalinna elamusüritustele. Inimesed soovivad vältida pikki sõite äärelinnast ning kasutada seda aega perega koosolemisele. Seetõttu on linnakorterid jätkuvalt populaarsed ning ehitustegevus piirkonnas aktiivne,“ kommenteeris Merko Ehitus Eesti elamuehitusdivisjoni direktor Tiit Kuusik.

„Lisaks asukohale on elamukvartali väärtuseks terviklik elukeskkond, kus leiab nii linnavaatega kortereid südalinna magistraali Tartu mnt ääres kui hubasemaid kortereid sisehoovi poolsetes majades,“ lisas Tiit Kuusik. Korterite energiasäästlikkuse tagab vesipõrandaküte ning soojustagastusega ventilatsioon, korterite rõdud on klaasitud. Parkimise teeb mugavaks kahetasandiline turvaline ja köetud maa-alune parkla, mis ühendab viit kortermaja.

Tartu mnt 52 elamukvartaliga on võimalik mugavalt tutvuda täielikult sisustatud näidiskorteris, mis on kujundatud linnainimesele, kes armastab mugavust ja luksust. Kolmetoalises näidiskorteris on kaks vannituba, saun ning eraldi külaliste tualett. Kaheksanda korruse korteril on kaks klaasitud rõdu, ühelt avaneb vaade Tallinna lahele, teine paikneb vaikse sisehoovi pool, kus saab nautida päevast ja pealelõunast päikest ja hoovi rohelust.

Näidiskorteri interjöör on lahendatud klassikalises võtmes, köögid ja garderoobid on pärit Saksa tootjalt Schmidt Sisustussalongist ning pehme mööbel ja aksessuaarid on Lõuna Prantsusmaa ja Vahemere stiilis mõjutustega Riviera Maison kollektsioonist. Kõik korterid on vesipõrandaküttega, tänu millele pole akende ees radiaatoreid takistamas ilusaid vaateid. 

Fotod: Maris Tomba

Võistluse Kodu Kauniks 2016 võitjad on selgunud

30.11.2016

alt
alt

Kohalik omavalitsus peab tegema otsuse planeeringu kohta mõistliku aja jooksul

01.12.2016

Sarnased uudised

alt

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

alt

Heiti Hääl hakkab Koplisse arendama 10-hektarilist äri- ja elurajooni

alt

Väike-Patarei tänavale kerkivad ajalugu väärtustavad kodud

alt

Invego rajab 45 miljoni eest Tiskresse 400 korteriga tuleviku elurajooni

alt

Merko pani nurgakivi Tallinna kesklinna suurimale uuele elukvartalile

alt

Mainor Ülemiste ja Fund Ehituse ehitusleping tähistab Ülemiste City uue ajastu algust

alt

Nordecon ja Haven Kakumäe pidasid Lesta 10 kortermajade sarikapidu

alt

Nordecon ehitab Pro Kapitalile Tondile kolm uut kortermaja

Kõige populaarsemad

1

Kodulaenu sissemakse on kättesaadav vaid 13 protsendile peredest

2

Kinnisvaraturg püsis aprillis jätkuvalt kuum

3

Kas oled mõelnud, kui suur on sinu kodulaenu makse 10 aasta pärast?

4

Uuenduslikku tehaselise rekonstrueerimise toetust taotleb 37 korteriühistut üle Eesti

5

Üürileandjail tuleb hakata lemmikloomadega üürnikega rohkem leppima

6

Keskmine kodulaenu summa on kasvanud üle 100 000 euro

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?