Tallinna Sadam käivitas Vanasadama piirkonna arenduse ideekonkursi

Tallinna Sadam kuulutas esmaspäeval välja Vanasadama arenduse niinimetatud masterplaani ideekonkursi, leidmaks pikaajaline terviklahendus, mis on alus sadamaala kinnisvaraarendustele ning linnalise ja avaliku ruumi ühendamisele sadama funktsioonidega.

Tallinna sadam.

"Ootame ideekonkursi raames nii Eesti kui ka rahvusvahelistelt arhitektuuribüroodelt nägemusi sellest, milliseks ühtseks tervikuks kujundada sadam ja sadamat ümbritsev ala nii sadama vajadustest kui ka linnalise arengu vaatepunktist lähtuvalt sihiga aastani 2030," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm pressiteate vahendusel.

Ideekonkursi tulemusel valmiv arendusplaan peab tema sõnul hõlmama reisijavaldkonna arengut ja kohaliku elukeskkonna rajamise põhimõtteid, kaubandus- ja äritegevuseks sobilike funktsioonide sätestamist ning nägemust antud piirkonna avalikust ruumist koos transpordi- ja liikumisvõimalustega.

"Selleks, et valmiv masterplaan ühendaks maksimaalselt sadama ja linnakeskkonna arengut toetavad põhimõtted, on ideekonkursi raames esitatavaid töid hindavasse žüriisse kaasatud ka Tallinna linnaplaneerimise ameti ning Eesti Arhitektide Liidu esindajad," rääkis Tallinna Sadama juhatuse esimees.

Žürii liige ja Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd rõhutas ideekonkursi väljakuulutamisel linnakeskkonna arendamisel ühtse lähenemise olulisust, kuna sadamaala arendused pakuvad ühteviisi suurt huvi nii maaomanikele kui ka Tallinna elanikele ja külalistele.

Samuti žüriisse kuuluv Eesti Arhitektide Liidu asepresident Peeter Pere märkis, et Vanasadama ala Masterplaani ideekonkurss annab unikaalse võimaluse kõigile Eesti arhitektidele lüüa kaasa Tallinna keskse linnaruumi näo kujundamises, mis on ühteaegu Tallinna ja kogu Eesti visiitkaardiks meid külastavatele turistidele kui ka loodetavasti uueks tõmbekeskuseks linnaelanikele.

Kalmu sõnul on sadama eesmärk luua eeldused ka selleks, et erinevaid arendustegevusi saaks ellu viia paindlikult ja etapiviisiliselt.

"Selleks, et sadamaala muutuks tänasest oluliselt atraktiivsemaks nii linnaelanikule kui Eesti külalistele, ei pea me ootama kõigi arenduste lõplikku valmimist, vaid mitmeid algatusi saaks ellu viia juba lähema paari-kolme aasta vaates – olgu selleks näiteks promenaad Russalka juurest Admiraliteedi basseinini, aga ka uued linnalised maamärgid nagu näiteks sild üle Admiraliteedi basseini ning Vanasadamat sümboliseeriv majakas," märkis Kalm.

Vanasadama ala masterplaani ideekonkursi esimeses etapis valitakse välja kuus osalejat, kelle ülesanne on esitada oma esmased nägemused ala tulevikust. "Teises etapis järgmise aasta alguses valitakse välja kuni kolm võistlustööd, kellega paralleelselt ja detailsemalt edasi liikuda," ütles Kalm.

"Protsessi lõppfaasis sõlmime lepingu kõige tugevama võistlustöö, kellega koostöös valmib 2017. aasta septembriks lõplik masterplaan, millesse kaasame parimaid ideid ja ettepanekuid ka teistelt ideekonkursil ja võistlusel osalenud töödest," rääkis ta.

Allikas: BNS

Katse: vooluvõrgus triikraud põhjustab tulekahju 30 minutiga

22.11.2016

alt
alt

Kaubamaja asutas Leedus kinnisvaraarendusega tegeleva firma

22.11.2016

Sarnased uudised

alt

Tallinna Vanasadamas avati uus kruiisiterminal ja promenaad

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Pirita soovib lõpetada Merivälja muuli detailplaneeringu

alt

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

alt

Tallinna Sadama uus kruiisiterminal valmib juulis 2021

alt

Pärnu linnavalitsus otsustas Lidli püstitamiseks anda ehitusloa

alt

Sõõrumaa plaanib Patarei merekindlusesse investeerida 100 miljonit

alt

Põhja-Tallinna rajatakse veel üks loomelinnak

Kõige populaarsemad

1

RKAS müüb enampakkumisel kolme Maleva tänava korterit 340 900 euroga

2

Merko ja BLRT ehitavad Noblessnerisse 148 korteriga äri- ja eluhoone

3

Rahasadu on, kuid buum see ei ole

4

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

5

Euromoney: EfTEN Capital on Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja

6

September tõotab jääda kinnisvaraturul loiuks

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida