Tallinna Sadam käivitas Vanasadama piirkonna arenduse ideekonkursi

Tallinna Sadam kuulutas esmaspäeval välja Vanasadama arenduse niinimetatud masterplaani ideekonkursi, leidmaks pikaajaline terviklahendus, mis on alus sadamaala kinnisvaraarendustele ning linnalise ja avaliku ruumi ühendamisele sadama funktsioonidega.

Tallinna sadam.

"Ootame ideekonkursi raames nii Eesti kui ka rahvusvahelistelt arhitektuuribüroodelt nägemusi sellest, milliseks ühtseks tervikuks kujundada sadam ja sadamat ümbritsev ala nii sadama vajadustest kui ka linnalise arengu vaatepunktist lähtuvalt sihiga aastani 2030," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm pressiteate vahendusel.

Ideekonkursi tulemusel valmiv arendusplaan peab tema sõnul hõlmama reisijavaldkonna arengut ja kohaliku elukeskkonna rajamise põhimõtteid, kaubandus- ja äritegevuseks sobilike funktsioonide sätestamist ning nägemust antud piirkonna avalikust ruumist koos transpordi- ja liikumisvõimalustega.

"Selleks, et valmiv masterplaan ühendaks maksimaalselt sadama ja linnakeskkonna arengut toetavad põhimõtted, on ideekonkursi raames esitatavaid töid hindavasse žüriisse kaasatud ka Tallinna linnaplaneerimise ameti ning Eesti Arhitektide Liidu esindajad," rääkis Tallinna Sadama juhatuse esimees.

Žürii liige ja Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd rõhutas ideekonkursi väljakuulutamisel linnakeskkonna arendamisel ühtse lähenemise olulisust, kuna sadamaala arendused pakuvad ühteviisi suurt huvi nii maaomanikele kui ka Tallinna elanikele ja külalistele.

Samuti žüriisse kuuluv Eesti Arhitektide Liidu asepresident Peeter Pere märkis, et Vanasadama ala Masterplaani ideekonkurss annab unikaalse võimaluse kõigile Eesti arhitektidele lüüa kaasa Tallinna keskse linnaruumi näo kujundamises, mis on ühteaegu Tallinna ja kogu Eesti visiitkaardiks meid külastavatele turistidele kui ka loodetavasti uueks tõmbekeskuseks linnaelanikele.

Kalmu sõnul on sadama eesmärk luua eeldused ka selleks, et erinevaid arendustegevusi saaks ellu viia paindlikult ja etapiviisiliselt.

"Selleks, et sadamaala muutuks tänasest oluliselt atraktiivsemaks nii linnaelanikule kui Eesti külalistele, ei pea me ootama kõigi arenduste lõplikku valmimist, vaid mitmeid algatusi saaks ellu viia juba lähema paari-kolme aasta vaates – olgu selleks näiteks promenaad Russalka juurest Admiraliteedi basseinini, aga ka uued linnalised maamärgid nagu näiteks sild üle Admiraliteedi basseini ning Vanasadamat sümboliseeriv majakas," märkis Kalm.

Vanasadama ala masterplaani ideekonkursi esimeses etapis valitakse välja kuus osalejat, kelle ülesanne on esitada oma esmased nägemused ala tulevikust. "Teises etapis järgmise aasta alguses valitakse välja kuni kolm võistlustööd, kellega paralleelselt ja detailsemalt edasi liikuda," ütles Kalm.

"Protsessi lõppfaasis sõlmime lepingu kõige tugevama võistlustöö, kellega koostöös valmib 2017. aasta septembriks lõplik masterplaan, millesse kaasame parimaid ideid ja ettepanekuid ka teistelt ideekonkursil ja võistlusel osalenud töödest," rääkis ta.

Allikas: BNS

Katse: vooluvõrgus triikraud põhjustab tulekahju 30 minutiga

22.11.2016

alt
alt

Kaubamaja asutas Leedus kinnisvaraarendusega tegeleva firma

22.11.2016

Sarnased uudised

alt

Põhja-Tallinna rajatakse veel üks loomelinnak

alt

Tallinn ja Viru Keskus plaanivad Viru hotelli esist ala arendada

alt

T1 Mall of Tallinn toob Eestisse uue mõttemalli kaubanduskeskusest

alt

Noblessnerisse plaanitakse virtuaalreaalsuse elamuskeskust

alt

Balti Jaama turg pidas sarikapidu

alt

Ülemiste keskuse laiendusest on rendilepingutega kaetud 98 protsenti

alt

Kaarsilla Kinnisvara ehitab Eerika äriparki 2 miljoni euroga ärimaja

alt

Fund Ehitus investeerib äri- ja parkimishoonesse 15 miljonit eurot

alt

Nordecon ehitab Rotermanni kvartalisse ärihoone R6

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Osta kinnisvara raudtee lähedale

3

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

4

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

5

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

6

Sundvalduse panek võib viia valla ja advokaat Leon Glikmani kohtusse

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid