Tallinn jätkab sotsiaaleluruumide nüüdisajastamist

Tallinna linnavalitsus jätkab sotsiaaleluruumide nüüdisajastamist, järgmisel aastal võetakse ette Paljassaare poolsaarel asuva sotsiaalmaja põhjalik renoveerimine.

„See endine ühiselamu on üks esimesi sotsiaalmajana kasutusele võetud hooneid ning praeguseks vajavad sealsed elamistingimused korralikku ajakohastamist,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Võrk tõdes, et praegu puuduvad selles sotsiaalmajas asuvates korterites pesemis- ja söögitegemise võimalused, hoones on ühiskasutusega tualettruumid ja vannitoad ning köögid. 1972. aastal ehitatud 7-korruselises hoones on pärast rekonstrueerimist 230 korterit, sh esimesel korrusel invakorterid.

Hoone rekonstrueerimise projekti koostab Acto Consult OÜ. 2017. aastal teostatakse kõik välitööd (fassaad, katus jm) ning alustatakse sisetöödega, mis lõpetatakse 2018. aasta esimesel poolel. Paljassaare tee 37 (uus aadress Paagi tn10) sotsiaalmajas soojustatakse fassaad ja hoone sokkel, soojustatakse ja renoveeritakse katusekate, renoveeritakse kogu küttesüsteem ja ventilatsioonisüsteem, ventilatsioonisüsteemi täiendatakse väljatõmbeõhu soojuspumpsüsteemiga ning võetakse kasutusele mitmed nüüdisaegsed energiat säästvad ja soojustagastusega lahendused, katusele paigaldatakse päikesepaneelid; liftid renoveeritakse, rõdud klaasitakse raamideta lükandklaasidega jne.

Elamumajanduse valdkonna investeeringuteks on järgmise aasta linnaeelarve investeeringute kavasse planeeritud 4,6 miljonit eurot. Lisaks Paljassaare tee 37 (Paagi tn 10) asuva ühiselamu tüüpi elamu renoveerimisele koostatakse Sõpruse pst 5 hoone renoveerimistööde projekt.

Tallinna linnavalitsus on seadnud eesmärgiks sotsiaalmajade ja majutusüksuste ajakohastamise ning keskkonnasäästlikuks muutmise.

Käesoleva aasta lõpuks saab nii seest kui väljast värske ilme Tuulema tn 6 sotsiaalmajutusüksus. „Tuulemaa tn 6 korruselamu oli oma väljanägemise ja elamistingimustega ajahambale jalgu jäänud, põhjalikud renoveerimistööd muudavad selle maja 220 elaniku elamistingimused võrreldamatult paremaks,“ ütles Võrk.

Küttekulude kokkuhoiu ja elanike elamistingimuste parendamise eesmärgil renoveeriti kütte- ja ventilatsioonisüsteem, vahetati välja aknad ja välisuksed, soojustati sokkel, fassaad ja pööning. Rekonstrueerimise tulemusena vähenevad hoone küttekulud lausa 60%. Ühtlasi sai Tuulemaa tn 6 asuv sotsiaalmajutusüksus uue moodsasse linnapilti sobiva välisilme. „Arvestades abivajajate suurt hulka plaanime sotsiaalmajutusüksuste rajamist kindlasti ka jätkata,“ lisas Võrk.

Pro Kapital laenas T1 kaubanduskeskuse ehitamiseks 65 miljonit

21.11.2016

alt
alt

Katse: vooluvõrgus triikraud põhjustab tulekahju 30 minutiga

22.11.2016

Sarnased uudised

alt

Võrru võib tulla miljonieurone parkimismaja

alt

Eesti kinnisvaraarendaja ehitab Riia IKEA kõrvale hiiglaslikku kaubanduskeskust

alt

Sõlmiti leping Porto Franco esimese maja ehitamise peatöövõtuks

alt

Ehituse kasv aeglustus

alt

Tallinna linnaplaneerimise amet uuendas planeeringuregistrit

alt

Aqva Hotels rajab Viljandisse veekeskuse

alt

Pärnu kaubanduskeskus Port Artur kavandab laiendust

alt

Ehitushinnaindeks jätkas mõõdukat tõusu

alt

Ehituslubade väljastamine kasvas esimeses kvartalis 2,4 protsenti

Kõige populaarsemad

1

Kuidas arvestada tulude deklareerimisel eluasemelaenu intresse

2

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

3

Merko ehitab ligi 9 miljoniga Tartu maanteele Hiltoni hotelli

4

Lasnamäe taha kerkib uus asum

5

Tallinnas ja Harjumaal müüdi kuu ajaga üle 500 uue korteri

6

Kus tehti mullu kõige rohkem kinnisvaratehinguid?

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!