MKM: Kõigile Eesti elanikele tuleb tagada soojusvarustus

Korteriühistute võlgnevuste probleemidega tegeleva töörühma töö tulemusel on Ida-Virumaa kaugküttepiirkonna soojusvarustus taastatud ning kõige külmemal ajal kellelgi kütet enam välja lülitada ei saa.

Foto: Scanpix

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi töögrupp koostöös Justiitsministeeriumi, Eesti Maaomavalitsuste Liidu, Eesti Linnade Liidu ning Sotsiaalministeeriumi ja Rahandusministeeriumiga on edukalt lahendanud kaugkütte taastamise probleemi korterelamutes. Suvisest võlgnevusest summas 116 tuhat eurot on jäänud 1. novembri seisuga üles võlgnevus summas 13 tuhat eurot. Tänaseks on saavutatud olukord, kus ka kõige kriitilisemas piirkonnas (ehk Kohtla-Järvel) on kaugküte sisse lülitatud ja soojusvarustus on tagatud kõigis korterelamutes.

Ettevõtlusminister ütles, et töögrupi järgmine ülesanne on lahendada nende koduomanike probleemid, kes on kütte eest tasunud. „Nõuda nendelt teiste korteriomanike tasumata jäänud arvete maksmist, on ebaõiglane,“ lausus Oviir.

Minister lisas, et võlgnevuste puhul on kõige tõhusam tegeleda probleemide ennetamisega ja oluline on nende lahendamine võimalikult varajases staadiumis. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on oma tegevustega aidanud kaasa teavitades osapooli võimalustest ning kutsunud üles koostööle.

Minister Oviir märkis, et seal, kus turg ei toimi, peab kohalik omavalitsus appi tulema ja riik peab selleks looma nii õigusliku raamistiku kui ka vajadusel eraldama rahalised vahendid elamistingimuste parandamiseks.

„Rahalised vahendid on meil olemas läbi rekonstrueerimisele suunatud toetusmeetme, mida saavad taotleda nii korteriühistud kui ka kohalikud omavalitsused. Kasutusest väljalangenud elamufondi lammutamiseks saavad kohalikud omavalitsused samuti toetust,“ loetles Oviir.

Kuna soojusettevõtjatelt saadud tagasiside põhjal on selgunud, et korteriühistud maksavad reeglina kütteperioodi jooksul võlgu jäänud teenuste eest suvisel küttevälisel perioodil, on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium lisanud 13. juunil Riigikogule menetlemiseks saadetud kaugkütteseaduse muutmise seaduse eelnõusse võimaluse jagada kaugkütte müügihind kaheks komponendiks. See võimaldab hajutada küttekulusid terve kalendriaasta peale.

Praeguseks on 2010. aastal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekul sisse viidud soojusvarustuse katkestamist puudutava seadusemuudatus, mis kaitseb elanikke kaugkütte väljalülitamise eest kõige külmemal ajal ja intensiivsemal kütteperioodil. 1. oktoobrist kuni

30. aprillini on protseduur järgmine: tarbija poolt võlateatise saamisest alates peab olema möödas 90 päeva ja soojusvarustuse katkestamise aluseks olnud asjaolud selle aja jooksul ei ole kõrvaldatud.

Foto: Scanpix

Haldusreform tekitab linnadesse linnad ja muudab aadresse

07.11.2016

alt
alt

Tallinna kinnisvaramüük liigub ülesmäge

08.11.2016

Sarnased uudised

alt

Kõnniteede rookimine kasvatab ebaõiglaselt korrusmajade niigi mitmekordistunud koristuskoormust

alt

Maamaksu infosüsteem kolib Maksu- ja Tolliametisse

alt

Valitsus toetas maamaksu infosüsteemi üleviimist maksu- ja tolliametisse

alt

Riigikohus: vald ei tohi eramaal asuvat teed alusetult kasutada

alt

Omanike keskliit: MKM peaks looma eluasemevaldkonna arengukava

alt

Tallinnas lõpetatakse muru kõrguse mõõtmine

alt

Üksnes rahanappusele viidates ei või kohalik omavalitsus jätta ühiskanalisatsiooni ehitamata

alt

Maamõõtjate tegevuslitsentside kehtivus pikeneb

Kõige populaarsemad

1

Euro kehtivusajal on mitmetes Eesti piirkondades korterite hinnad kahekordistunud

2

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

3

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

4

Swedbank: laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest

5

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

6

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!