Algas lepingute sõlmimine Ülemiste City kõige uuema büroohoone pindadele

Ülemiste City ärilinnaku suurarendaja Technopolis Ülemiste AS investeerib 13,6 miljonit eurot uue 13-korruselise büroohoone ja 4,2 miljonit uue parkimismaja ehitusse. Mõlema objekti valmimistähtaeg on 2018. aasta keskpaik.

Ülemiste City

„Investeeringute eesmärgiks on panustada paralleelselt nii uutesse äripindadesse kui ka linnaku üldise keskkonna paremaks muutmisse,“ sõnas Gert Jostov. „Meie käesoleva aasta suurimaks arendusprojektiks saab Lõõtsa tn 12 büroohoone ehitus, mille valmimisel lisandub Ülemiste Citysse vähem kui kahe aasta pärast ligi 10 000 m² uut kontoripinda. Sarnaselt oma viimasele ärihoonele taotleme ka uuele majale kõrgeimat ehitistele keskkonnasäästlikkuse eest välja antavat LEED GOLD sertifikaati.“

Samal ajal käivitub 12 000 m² parkimismaja ehitus, kus jagub tulevikus kohti ca 430 autole. Parkimismaja kerkib aadressile Lõõtsa tn 11.

„Parkimismaja valmimistähtaeg on planeeritud vahetult enne büroohoone ehituse lõppu, et teha juba ennetavalt ruumi uutele parkijatele,“ märkis Gert Jostov. „Samas tahame jätkuvalt panustada linnaku keskuse rohelisemaks ja jalakäijasõbralikumaks muutumisse. Parkimismajad on üks võimalus tänavatel liikluskoormust vähendada. Ühtlasi on 2018. aasta keskpaigaks valmis Tallinna lennujaama, Ülemiste Cityt ja kesklinna ühendav trammiteelõik, mis muudab ka ühistranspordiga liikumise mugavamaks.“ 

Soodne asukoht Tallinna lennujaama vahetus läheduses

Lõõtsa 12 büroohoone välisfassaad on kujundatud õhuliselt kärjemustrilisena ning peasissepääsu tähistab põhifassaadist eristuv portaal, sobitudes kõrvalasuva Valukoja parkimismaja ja lennujaama ajaloolise terminalihoone vertikaalsete kujunduselementidega. Esimese korruse büroodel on olemas lisaks peasissepääsule eraldi sissepääs ning kogu hoonesse on pääs tagatud ööpäevaringselt.

Tüüpkorruseid saab kasutada ühe suure büroona või soovi korral jagatuna kuni neljaks eraldiseisvaks bürooks.

Läbimõeldud tehnosüsteemide paigutus võimaldab paindlikku ruumilahendust ning moodulseinte abil saab ruume vastavalt vajadusele muuta. Valgustid on paigaldatud töötsoonide keskmesse, jagades silmasõbralikku valgust kõige sobilikuma üldlevinud standardi järgi. Maja köetakse keskkonnasõbralikult gaasikatlamaja abil.

Lõõtsa 12 büroohoone on saanud nime Eesti juurtega aviaatori ning lennunduse edendaja Alexandre Liwentaal´i (1868-1940) järgi. Ajalooallikate kohaselt tegi Alexandre Liwentaal esimese õhulennu 1894. aastal Inglismaal iseehitatud purilennukil, kümme aastat enne kuulsaid Wrighti vendi. 1897. aastal ületas Liwentaal kuumaõhupalliga Alpi mäestiku ning 1906. aastal osales National Geographic'u ekspeditsioonis, mille eesmärgiks oli kuumaõhupalliga Põhjapoolusele jõuda. Alexandre Liwentaal´i nimelises hoones on büroopinda 9085 ruutmeetrit. Arhitektuurilahenduse töötas välja Novarc Group AS.

Ülemiste City on Baltimaade suurim ja kõige kiiremini arenev ärilinnak, mis asub kompaktselt Tallinnas 36 hektari suurusel maa-alal, Lennart Meri nimelise lennujaama kõrval. Ülemiste City büroopindadel tegutseb täna juba 300 edukat ettevõtet enam kui 7000 töötajaga.

Lähemat informatsiooni Lõõtsa 12 büroohoone kohta leiab siit. 

Üürikorteri tulumaksu peaks poole võrra alandama

24.10.2016

alt
alt

Eesti Pank: Majapidamised võtavad eluasemelaene üha suuremas mahus

25.10.2016

Sarnased uudised

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Lasnamägi kui ideaalne äripiirkond

alt

Kas Barco ClickShare esitlusseadmest on teie ettevõttele kasu?

alt

Vanu bürooruume on võimalik lihtsasti uuendada

alt

Müügis on Tallinna vanalinna imeline pärl

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Kolmanda MotorCenteri sarikapidu tähistanud YIT kavandab juba uut auto-moto ärihoonet

alt

Äripindade allahindlused said selleks korraks läbi

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

Kõige populaarsemad

1

Startis sügise suurim valmismajade kampaania

2

Kuidas valida elutoa diivanit?

3

Invego rajab Tiskreoja elurajooni juurde ulatusliku ridaelamukompleksi

4

Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

5

Tallinna uus linnakeskus Fahle Park rajab liiklusele uued otseteed

6

Äripindade allahindlused said selleks korraks läbi

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla