Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

Kui olete märganud boheemlaslikku kodutrendi ja mõtlete, kuidas oma kodu välimust muuta, siis aitab see boholikke sisekujundusnippe täis juhend teid tõesti välja!

Kodukujundus, Sisuturundus, Nõuanne, Kodu sisustamine, Boho, Boho stiil, Sisedisain, Kaup24, Sisekujundus

Milline on boho stiil?

Boho stiil on külluslikkus kõigest: erksad toonid, mitmekihilisus, erinevad pitsid, soojad ja rikkalikud kudumid, pikad narmad, ebatavalised esemed ja palju muud. Boho stiil näitab muretut eluviisi, kuna reegleid selles sisustuses on vähe. Võimalik on sisustada kodu just selliseks, nagu te seda ise soovite.

Selle stiili juures on eriline veel  “all in” ehk võimalus omavahel kokku segada kõik mustrid, värvid ja tekstuurid. Pöörake tähelepanu ägedatele detailidele, et teie kodu oleks ekstra huvitava iseloomuga. Kokku võib panna nii modernse diivani, antiikse laua kui ka vanast ajast pärit toolid.

Boheemlaslikus stiilis kodud sisaldavad tihti vintage-mööblit ja valgusteid, samuti maailma erinevates kultuuridest inspireeritud tekstiile ja vaipkatted. Esemed pärinevad väga erinevatest kohtadest, sealhulgas vanakraamiturult ja reisidelt. Võimalik on ka nt mõne eseme põlvest-põlve pärandamine. Siiski on võimalik boho stiili meenutavaid kardinad saadaval ka erinevates kauplustes, nagu näiteks Kaup24 veebipoes.

Värvid

Boho stiilis kodu on kahtlemata värvirohke. Leidub nii suurte mustritega tapeete, kus on lisaks ka kirjud vaibad. Kui boho stiil Prantsusmaal alguse sai, oli kõige tähtsamaks värviks kollane. See sümboliseeris säravat päikest. Suur hulk erinevaid värve võib tekitada kaootilise mulje, kuid lähemal vaatlusel selgub, et nad sobivad üksteisega peaaegu ideaalselt. Värvid on intensiivsed ja valikut on terve värvispektri jagu.

Värvivalik on enamasti julge ja tihti võib olla üks värv domineerivam. Näiteks on seinad rohelised, aga ka diivan ja diivanipadjad ning kardinad. Kontrastina on põrand hele ja lagi valged. Kui soovite boho stiili segada skandinaavialiku minimalismiga, võiks domineerivaks värviks olla valge või helehall. Heledasse interjööri on lisatud boheemlaslik mööbel, mis võiks olla puiduga sama värvi, kuid mitte väga ergas.

Mustrid

Lisaks värvidele on boho stiilis olulisel kohal ka mustrid. Nimelt võivad mustrid olla inspireeritud loodusest, aga ka eksootikast ja hipide maailmast. Need võivad olla näiteks trükised, mis sisaldavad väikseid detaile, olles samal ajal ka silmatorkavad.

Mustreid võib olla palju ja neid võib ühte tuppa panna kokku, kuid seejuures ei tohiks üldpilt liiga kirjuks minna. Boho stiili kasutades on see aga lubatud, sest niimoodi on kombineeritud erinevad mustrid, mis aitavad väljendada isikupära. Näiteks värviline diivan, ühe mustriga kardinad ja teise mustriga diivanipadjad pole mingi probleem. Kena ja mustriline sisustus on saadaval siin!

Viimistlus

Nagu mustrite ja värvide, kehtib ka materjali puhul suur valikuvabadus. Nimelt võib olla kasutusel nii parkettpõrand kui ka looduslik lubikrohv. Lagi võib olla puidust või täiesti tavaline valge. Boheemlaslik stiil eelistab looduslike materjalide kasutamist, mistõttu tuleks linoleumi ja keraamiliste plaatide vahel valides eelistada plaate. Plastikust paneelide asemel tuleks eelistada puitu ning samamoodi teha ka akende puhul. Aknalaud võiks olla kivist, mis on küll kallim, kuid see-eest loodussõbralik.

Tapeedid pole boho stiilis väga levinud. Kasutust leiavad nad enamasti ühe seina jaoks. Seinad on enamasti krohvitud või tavalised siledad, kuid kasutada võib ka laudu ja miks mitte keraamilisi plaate. Parkettpõrand on kallim, kuid selle asemel võib kasutada laminaati. Seejuures võiks materjal olla võimalikult sarnane sellega, mis on tavalisel põrandalauaga.

Siiski ei ole vaja kogu elamises kapitaalset remonti teha, sest boho stiili saab kujundada ka kõige klassikalisemas viimistluses. Näiteks piisab ainult mõnest erksast mööbliesemetest, et kogu korteris oleks olemas boheemlaslik vibe.

Mööbel

Boho stiil on väga ebakorrapärane, mistõttu võib ka mööbel olla korteris vägagi juhuslik ja võimalik on ka esemete funktsiooni muutmine. Näiteks võivad põrandal olla istumiseks hoopis padjad. Samuti ei pea ise lauda poest ostma, vaid saab selle valmistada ka vanadest euroalustest. Viimastest on võimalik teha ka diivan või mõni muu istumisase, kui lisada pehmed ja mugavad padjad.

Boho stiilis elamist iseloomustab ka mööbli rohkus. Nimelt võib olla elutoas mitu diivanit, tugitooli või lauda. Rohked istekohad võimaldavad mahutada palju inimesi. Peale selle tasub kombineerida mööbliga - näiteks võivad söögilaua toolid olla erinevad.

Üheks variandiks on kindlasti kasutada antiikmööblit. See tähendab, et võite panna moodsa diivani kõrvale kapi, mis on mitusada aastat vana. Peale selle võib kasutada ka näiteks punutud kiiktoole. See lisab ka keset linna asuvale korterile maa- ja looduslähedust. Samuti on hea valik polsterdatud mööbel, aga ka näiteks oakott. 

Sisustuselemendid

Mööbli kõrval ei saa tähelepanuta jätta ka muid sisustuselemente, mis on boho stiilis kodu lahutamatu osa. Nimelt võiks sisustuselemente olla samuti rohkelt ja need võivad olla ükskõik, mis ajastust või materjalist. Näiteks lühter või kuldse raamiga peegel ning vanaaegne küünlajalg, mis on asetatud klaasist lauale. Samuti ei saa märkamata jätta ka patju. Neid võiks olla hästi palju ja erinevaid- nii toolidel, diivanil kui ka voodil. Peale selle on olulisel kohal ka vaibad, aga ka muu kodutekstiil. Laudlinad, pleedid, kardinad- võimalik on kombineerida rohkete mustrite ja materjalidega.

Samuti on oluline roll väikestel nipsasjakestel, nagu näiteks küünlajalgadel, vaasidel, kujukestel ja muudel kunstiteostel. Seega on suurepärane võimalus kasutada reisidelt toodud suveniire või võtta välja kappi kogunenud vanad dekoratsioonid.

Sisustage kodu boho stiilis Kaup24.ee abiga!

EfTENi fondi ja Invego ühisarendusse osteti esimese kuuga kolm majatäit kodusid

21.10.2021

alt
alt

Materjalide hinnatõus paisutas ehitushindu ka kolmandas kvartalis

22.10.2021

Sarnased uudised

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas mõjutab kodukontoris töötamine kinnisvara müügiga tegelevaid ettevõtteid?

alt

5 nippi, kuidas kodumasinate pealt raha kokku hoida

alt

Kui pikk on külmkapi eluiga ja kuidas seda pikendada?

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

Kõige populaarsemad

1

Ehitaks maja, aga millest alustada?

2

Üürnike poole kaldu olnud üüriturg on tasakaalustumas

3

Kinnisvaratehingute arv jäi oktoobris septembrile alla

4

Seitse enamlevinud küsimust kaasomandi kohta

5

East Capital Real Estate omandab büroohoone Vilniuse olulisimas ärikvartalis

6

Õnnetusjuhtum kortermajas – kas pöörduda kodukindlustuse või korteriühistu poole?

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida