Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte Hepsor kavatseb viia lähiajal läbi oma aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO) ja noteerida aktsiad Nasdaq Tallinna börsi Balti põhinimekirjas. 

Kinnisvaraettevõtted, Kristjan Mitt, IPO, Investeerimine kinnisvarasse, Andres Pärloja, Kinnisvarainvesteeringud, Hepsor, Henri Laks, Lauri Meidla

Pakkumisega soovib Hepsor anda Balti piirkonna investoritele võimaluse investeerida Eesti ja Läti turul tegutsevasse kinnisvaraarendusettevõttesse. Kaasatud vahendeid plaanib ettevõte kasutada juba kavandamisel olevate arenduste rahastamiseks. Ettevõtte portfellis on ettevalmistusfaasis 20 uut arendusprojekti kogupindalaga 140 000 ruutmeetrit, teatas Hepsor. 

Pakkumise korraldajana tegutseb AS LHV Pank. Pakkumise täpne ajakava sõltub muu hulgas valitsevatest turutingimustest ja finantsinspektsioonilt vajalike kinnituste saamise ajastusest.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on ettevõtte praegune hea seis pikaajalise sihikindla töö tulemus. "Meie arendusportfell on kohaliku turu kontekstis väga tugev, tänu millele näeme oma ettevõtte kiire kasvu jätkumist. Ka neile, kes pole seni investeerimise eesmärgil kinnisvara soetanud, on meie aktsiate märkimisel osalemine hea võimalus Eesti kinnisvaraturu kiirest arengust osasaamiseks," rääkis Laks ning lisas, et kuna ettevõte keskendub kasvule, tuleb arvestada, et Hepsorist ei saa lähiaastatel dividendiaktsiat.

Hepsori käive kasvas 2020. aastal 98 protsenti, ulatudes 38,8 miljoni euroni. Ettevõtte puhaskasum kasvas samal perioodil 115 protsenti 2,9 miljoni euroni. Kontserni Läti ettevõtete müügitulu ulatus mullu 4,9 miljoni euroni, moodustades ligi 13  protsenti kontserni müügitulust.

Ettevõtte suurematest arendusprojektidest on ettevalmistusfaasis Põhja-Tallinnas Manufaktuuri Kvartal, kuhu rajatakse kaks kortermaja kokku 154 korteriga ning rekonstrueeritakse olemasolev Balti Manufaktuuri tehasehoone äripindadega korterelamuks kokku 400 korteri ja 6000 ruutmeetri üüritava äripinnaga. 

Suurematest arendusaladest on Tallinnas ehitustööd alanud uue kavandatava Tallinna haigla lähistel, kuhu rajatakse järgnevate aastate jooksul kokku 450 korterit. Riias on alustatud 3800 ruutmeetri kontor-ladu tüüpi äripinna arendamisega Ulbrokase tänaval ning 120 korteriga elamu arendusega Kuldigase tänaval.

Hepsori kontserni omanikud on 33,35 protsendiga Andres Pärloja, samuti 33,35 protsendiga Kristjan Mitt, 16,6 protsendiga Henri Laks ning investorina on kaasatud 16,9-protsendilise osalusega Lauri Meidla. 

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

20.10.2021

alt
alt

Kinnisvaratehingute koguväärtus vähenes kolmandas kvartalis kümnendiku

20.10.2021

Sarnased uudised

alt

Trigon Property kolme kvartali kasum on ligi 300 000 eurot

alt

Lumi Kodud pälvisid esimese elamuna Eestis BREEAMi sertifikaadi

alt

EfTEN investeerib 10 miljonit eurot Kaunase üürimajadesse

alt

Pro Kapital Grupp jõudis kolmandas kvartalis kasumisse

alt

Scandium ja Evaraus alustasid strateegilist koostööd äri- ja elamuarenduse vallas

alt

Algab kinnisvaraarendaja Hepsori kuni 10-miljonine IPO

alt

RKAS kasvatas üheksa kuuga käivet ja kaotas kasumis

alt

Efteni kolmanda fondi kolmanda kvartali müügitulu kasvas 22 protsenti

alt

Arco Vara on kolme kvartaliga müügitulu kolmekordistanud

Kõige populaarsemad

1

Pärnu jõe kaldale võib lähiaastail kerkida suur elamupiirkond

2

Reidi tee äärde kerkib 16,5 miljoniga kaasaegne ärihoone

3

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas novembris pea 16 protsenti

4

Favorte rajab Väo ristmiku äärde uue tehnopargi

5

Lumi Kodud pälvisid esimese elamuna Eestis BREEAMi sertifikaadi

6

Kookon Nutilaod ehitab üheksa uut nutiladu

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida