Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

Rahvusvaheline jätkusuutliku investeerimise hindaja GRESB omistas EfTEN Real Estate Fund 4-le neli tärni viiest võimalikust edusammude eest ESG-valdkonnas, mis hõlmavad fondi rohelist ja jätkusuutlikku tegevust.

Kinnisvaraettevõtted, Ärikinnisvara, Eften Capital, Viljar Arakas, Kinnisvarainvesteeringud, Global Real Estate Sustainability Benchmark, EfTEN Real Estate Fund

„GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) on kahtlemata globaalne ESG (Environmental, Social, and Governance) valdkonna mõõdupuu kinnisvarafondidele, investoritele ja juhtidele. Kuigi ESG-l on alati olnud kindel roll EfTENi tegevuses, oleme viimasel ajal pööranud sellele veelgi rohkem tähelepanu, mis on aidanud EfTEN Real Estate Fund 4-l saada Baltikumi esimeseks roheliseks kinnisvarafondiks,” ütles EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Näiteks kuulub fondi portfelli SBA logistika- ja tootmiskeskus Klaipėdas, mis on Baltimaade kõige rohelisem lao- ja tootmiskompleks.

„EfTENi jaoks tähendab ESG kinnisvara puhul energiasäästu, meie üürnike elu- ja töötingimuste parandamist ning nende ja kogukonna kaasamist. See hõlmab kõike alates ehitiste sertifikaatidest (BREEAM, LEED jt) kuni selgete sisemiste reeglite  ja koostöörühmadeni, mille näiteks regulaarselt kohtuv ESG komitee,” lisas Arakas.

Eriti praeguste energiahindade tõusu taustal on taastuvenergiale ja säästvale tarbimisele keskendumine erilise tähtsusega, et vähendada energiakulusid ja heitkoguseid.

EfTEN Real Estate Fund 4 osales GRESB süsteemis teist aastat ning tõstis mullusega oma reitingut, saavutades neli tärni viiest võimalikust ning platseerudes Euroopa 210 võrdlusgrupi fondi seas 11. kohale.

GRESB kogub, valideerib, hindab ja võrdleb ESG andmeid, et pakkuda välja ärianalüüse, kaasamisvahendeid ja lahendusi regulatiivseks aruandluseks. Kogu maailmas kasutab GRESB-d 140 institutsionaalset investorit ning enam kui 1500 kinnisvarafondi juhti ja ettevõtet, mille portfellidesse kuulub 117 000 objekti ning 5,7 triljonit dollarit hallatavaid varasid.

GRESB-l on ESG-ga seotud teavet kõigi turu tipptegijate kohta, mis tähendab, et nad on kursis kõigega alates investeerimisprotsessist, ESG-poliitikast ja rohelisi põhimõtteid järgivatest rendilepingutest kuni üürnike ja töötajate rahulolu-uuringuteni. GRESB teab, kui palju energiat, gaasi ja vett iga portfelli kuuluv kinnisvara tarbib ning isegi kui palju jäätmeid igal aastal kogutakse.

Fotol: SBA logistika- ja tootmiskeskus Klaipėdas (allikas: EfTEN Capital).

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

19.10.2021

alt
alt

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

19.10.2021

Sarnased uudised

alt

EfTEN tegi aegade suurima tehingu, ostes Riias bürookvartali

alt

Kapitel lisas oma hoonestamata kinnistute portfelli neli kinnistut

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Mainor Ülemiste poolaasta kasum langes 1,7 protsenti 3,4 miljonile

alt

Ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund maksab investoritele 1,7 miljonit eurot

alt

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

alt

Riigi Kinnisvara kinnitas Patarei merekindluse ostjaks Nikolai Esimene OÜ

Kõige populaarsemad

1

Pärnu jõe kaldale võib lähiaastail kerkida suur elamupiirkond

2

Reidi tee äärde kerkib 16,5 miljoniga kaasaegne ärihoone

3

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas novembris pea 16 protsenti

4

Favorte rajab Väo ristmiku äärde uue tehnopargi

5

Lumi Kodud pälvisid esimese elamuna Eestis BREEAMi sertifikaadi

6

Kookon Nutilaod ehitab üheksa uut nutiladu

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida