Endover ehitab Rocca al Mare kaubanduskeskuse lähistele veel kaks tornmaja

Endover ehitab Rocca al Mare kaubanduskeskuse vastu lisaks juba valminud kõrghoonele veel kaks 18-korruselist tornmaja, millega lisandub Tallinna kinnisvaraturule 169 korterit ja 2062 m² äripinda. Tallinna traditsioonilist siluetti muutvad hooned valmivad juba järgmise aasta suvel.

Ehitamine, Uusarendused, Rocca al Mare, Aet Piel, Ardo Kaljuvee, Rocca Towers, Endover Kinnisvara, Robert Laud, Rasmus Tamme

"Rocca Towersi arendusega lisandub Tallinnasse suur hulk unikaalset elukondlikku ja ärikinnisvara ning senised müüginumbrid näitavad tugevat nõudlust nii koduostjate kui investorite seas. Ehituse alguseks oli teises tornis müüdud juba 40% pindadest, kusjuures tehingute hinnad küündivad 4500 euro tasemele ruutmeetri eest, mis on Haabersti kohta märkimisväärne," sõnas Endoveri juhatuse liige Robert Laud. "Uute kõrghoonete 17. ja 18. korrusel asuvad läbi kahe korruse planeeringuga ja eriliste vaadetega luksuslikud penthouse-korterid. Nende lagede kõrgus on kuni 5,9 meetrit ning kõrgeim tehingu hind siiani on moodustanud üle 700 000 euro. Madalamatel korrustel asuvad uued äripinnad, mida täna selles Tallinna olulises sõlmpunktis napib."

Rocca Towersi kvartalisse rajatakse kokku 332 korterit, 4000 m² äripinda ja 253 parkimiskohta. Esimesed kaks hoonet on valminud 2021. aasta alguses, kaks 18-korruselist kõrghoonet valmivad 2022. aasta suvel ja neljas kõrghoone 2023. aastal. Kvartali arendusmaht on kokku 41 181 m².

Arendaja sõnul luuakse terviklikult planeeritud kvartalisse võimalusi, mida Eestis veel vähe pakutakse, kuid mis on mujal maailmas laialt levinud. "Mõlema parkimismaja katusel on nii  kodude kui äripindade tarbeks loodud haljastatud puhkealad ning mänguväljakud lastele. Kogu kvartali ümbruse maastik, haljastus, valgustus ja kergliiklusteed on läbimõeldult lahendatud, kvartali juurest viib jalakäijate tunnel otse Rocca al Mare keskuse ja südalinna viiva bussipeatuse juurde," lausus Robert Laud.

Kokku neljast moodsast tornelamust, kahest mastaapsest parkimismajast ja väiksemast korterelamust koosnev Rocca Towersi kvartal asub uue Haabersti viadukti ääres, mida ümbritsevad kaubanduspinnad, spordiklubid, perearstikeskused, koolid, lasteaiad ja hea transpordiühendus. Sealsete korterite maast laeni nurgaakendest avanevad vaated merele, Harku järvele, Tallinna loomaia ja Kakumäe rohelusele ning vanalinna panoraamile, mis säilivad seal ka tulevikus, sest Rocca al Mare keskus ja loomaaed jäävad madala hoonestusega.

"Oleme Endoveriga sisenemas varasemast suuemas mahus ka äripindade turule. Rocca Towersiga loome äripindade võimalused Tallinna ühe tihedama liiklusega ning eri linnaosasid ühendavasse sõlmpunkti," rääkis Robert Laud. "Pindade vastu tunnevad huvi nii bürood kui ka näiteks meditsiiniasutused, iluteenuste pakkujad ja kaubandusettevõtted. Rocca Towers kujuneb maailmas laialt levinud Work and Home mikrokvartaliks, kus asuvad nii kodud kui äripinnad ning elanike igapäevaeluks vajalikud teenused ja kaubandus," lisas Laud.

Endoveri juhi sõnul nähakse kodu ja äri ühendavates kvartalites ka Eestis perspektiivi ja kasvavat trendi, millele andis hoogu ka koroonaajastu. "Inimesed mõistavad üha enam selle kontseptsiooni mugavust, paindlikkust ja ajasäästlikkust. Ka ettevõtete seas on kasvanud trend tegutsemispinda omada, mitte ainult rentida, ning seda nähakse taas rohkem investeeringuna," sõnas Laud.

Tipparhitekt Rasmus Tamme, kes on ka Maakri kvartali kõrghoonete autor, koos ARS Projektiga lõi hoonetele fassaadi, kus dekoor rõhutab vertikaalset vormi ning lainekujuliselt planeeritud klaasrõdud ja suured klaaspinnad lisavad mereäärsetele hoonetele õhulisust. Rocca Towersi hoonetel on esinduslikud kõrgete lagedega fuajeed ning hoonete kõrge sooja- ja helipidavusega akendest avanevad efektsed panoraamvaated tänu suurtele nurgaakendele. Korterite planeeringud on lahendanud tunnustatud sisearhitekt Aet Piel. Peatöövõtja Metropol Ehitus annab hoonete rajamisega tööd kokku umbes 400 inimesele.

Rocca Towersi teise ja kolmanda hoone kõrgeim punkt merepinnast asub 70 meetri kõrgusel ning uutes tornmajades on erikujuliste klaasrõdudega 2-4-toalised korterid, mille suurus jääb vahemikku 32-164 m² ning keskmine hind on 3500 eurot m² eest. Tornidel on otseühendus 3-korruseliste ilmastikukindlate parkimismajadega, mille peale rajatakse haljastatud puhkeala ning laste mänguväljak. Hoonete esimestel korrustel asuvad äripinnad ja bürood suurusega 32-1000 m².

Kokku on Endoveri portfellis täna seitse kõrghoonet Haaberstis ja Põhja- Tallinnas, millest kaks on valmis, kaks ehituses ja kolm planeerimise faasis.

Foto: Ardo Kaljuvee

Merko käivitas Tallinnas Uus-Veerenni arenduse viienda etapi

22.09.2021

alt
alt

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

22.09.2021

Sarnased uudised

alt

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

alt

Firmad lõid käed Kindrali Majade ehitamiseks

alt

Tartu väljastas ehitusload kahe korterelamu püstitamiseks

alt

Uute korterelamute ehitustööd tõid päevavalgele 18. sajandi laevavraki

alt

Tabasalu südamesse kerkiv elukvartal sai nurgakivi

alt

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

alt

Tallinna kesklinna kerkib luksuslik butiikmaja

alt

Metro Capital rajab Kadriorgu mere äärde kaks luksuslikku korterelamut

alt

Tartus said nurgakivi kaks Tüve tänavale ehitatavat munitsipaalmaja

Kõige populaarsemad

1

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

2

Viljandi kiitis heaks Järveotsa elamurajooni teise etapi krundijaotuse

3

Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?

4

Omavalitsused hakkavad otsustama kogukondadele tähtsate metsade üle

5

Kinnisvaraarendaja Liven pea kahekordistas möödunud aastal kasumi

6

Hüpoteegiga laenu tagades riskite enda kodust ilma jäämisega

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida