Tartu Raadi lennuraja lähistel avati Erminurme park

Merko ehitas ja andis Tartu vallale üle 7000 ruutmeetri suuruse valgustatud Erminurme pargiala, mille rajamine annab uue kasutuse nõukogudeaegse sõjaväelennuvälja kaponiirile. Eri vanuses lastele mõeldud atraktsioone ja täiskasvanute puhkeala saavad kasutada nii Erminurme elanikud kui ka piirkonna külalised.

Linnauuendus, Uusarendused, Juhan varik, Erminurme, Merko, Egle Nõmmoja, Raadi, ERM, Järve & Tuulik OÜ, Tartu korterid, Erminurme park, Tartu pargid, Tiina Tuulik, Tartu, Uued kodud Tartus, Jarno Laur, Eesti Rahva Muuseum, Põldme Arhitektuur OÜ

Erminurme kodud kerkivad Euroopa suurimaks ja nüüdisaegseimaks muuseumiks hinnatud Eesti Rahva Muuseumi ning Raadi mõisakompleksi lähistele. Piirkonna militaarajaloolise väärtuse rõhutamiseks on pargiala rajamisel kasutatud maksimaalselt ära nõukogudeaegse sõjaväelennuvälja kaponiiri, mille vahele on paigutatud erinevad atraktsioonid. Kaasaegse pargilahenduse on kujundanud maastikuarhitekt Tiina Tuulik arhitektuuribüroost Järve & Tuulik OÜ.

7000 ruutmeetri suurune valgustatud pargiala pakub mitmekesiseid ajaveetmise võimalusi. Parki on rajatud laste mänguväljak, millel on pesakiik, vedrukiik väiksematele lastele, liumägi-linnak, ronila, erinevad ronimis- ja keerlemisatraktsioonid ning karussell. Samuti leiab pargist lauatenniselaua ja pargipingid, millel jalga puhata.

„Lähtume kodude rajamisel tervikust. Me ei ehita pelgalt hooneid, vaid kujundame elukeskkonda. Seetõttu näeme erilist vaeva, et meilt kodu ostnud kliendil oleks hea nii korteris ja hoones tervikuna kui ka tema kodumaja ümbruses,“ selgitas Merko kinnisvaraarenduse põhimõtteid Merko Ehitus Eesti Lõuna-Eesti osakonna juht Juhan Varik. „Meil on väga hea meel, et Tartu vald väärtustab avaliku ruumi arendamist, võtab pargiala kasutusse ja tagab selle edasise hoolduse,“ tunnustas Varik.

„Raadile kerkivate arenduste puhul teeb rõõmu loodava avaliku ruumi kvaliteet. Ka Erminurme puhul torkab silma, et lahendus on hästi sobitatud kaponiiri, mille säilitamine oli detailplaneeringu nõue. Kui ülejäänud lennuvälja iseloomustab ebainimlik mastaap, siis elupiirkonna keskmeks olevas kaponiiris on ruum inimmõõtmeline ja tekkinud on turvaline natuke varjus olev ala. Inimkeskseks ja -mõõduliseks loodame kujundada ka ülejäänud uue Raadi,“ sõnas Tartu vallavanem Jarno Laur.

Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja rõhutab laiemat konteksti: „Erminurme pargiala on olulisel kohal kogu piirkonna suuremas rohe- ja puhkealade võrgustikus moodustades kindlasti ühe olulisema tuumala. Alale juurdepääsude hulk ja asetus tagavad sujuva kasutuse ja sidususe teiste puhkealadega ja tänavavõrgustikuga. Ala mänguväljaku sisustamisel on lähtutud põhimõttest, et rajatavate elementide iseloom täiendaks lähipiirkonnas juba olemasolevate mänguväljakute võimalusi.“

Erminurme on hubane ja naabruse miljöösse sobitatud elukeskkond Tartu valla ja linna piiril. Elukvartalisse kerkib kokku 12 uut kahe- kuni kolmekorruselist kortermaja. Ümbrusesse sobitatud ja omavahel harmoneeruvate hoonete arhitektuurse lahenduse on loonud OÜ Põldme Arhitektuur.

Erminurme elu kvartali ehitust alustas Merko ligi aasta tagasi. Esimesed elanikud on oma uude koju juba sisse kolinud, järgmised kaks hoonet valmivad aasta lõpuks ning kolm 2022. aasta juunis.

Pensioniraha voolab kinnisvarasektorist mööda

20.09.2021

alt
alt

Elupindade nappuses Hiiumaa rajab Kõrgessaarde valla kortermaja

21.09.2021

Sarnased uudised

alt

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

alt

Uus tänav avab esmakordselt ligipääsu Tallinna ülemisele tuletornile

alt

Koplisse kavandatakse jahisadamat

alt

Sõõrumaa plaanib Patarei merekindlusesse investeerida 100 miljonit

alt

Woho kvartali teise hoonesse tulevad äripinnad ja korterid

alt

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

alt

Viljandi kiitis heaks Järveotsa elamurajooni teise etapi krundijaotuse

alt

Nõmmele kerkivad Metsatuka kortermajad

alt

Kuumad pakkumised - parim valik uusi kodusid!

Kõige populaarsemad

1

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

2

Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?

3

Kinnisvaraarendaja Liven pea kahekordistas möödunud aastal kasumi

4

Hüpoteegiga laenu tagades riskite enda kodust ilma jäämisega

5

Omanike keskliit: riik kohtleb eramaja omanikke ebavõrdselt

6

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida